iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

„Lofte“ – Mindauginės kitaip (0)

2016-07-11
Nuotr.: Organizatorių
Kol vieni Valstybės dieną minėjo pjaudami žolę ar tiesiog miegodami, Naujamiestyje esantis menų fabrikas „Loftas“ pasiūlė alternatyvą - švęsti Mindaugo karūnavimo dieną su šeima muzikos fone.

Linksmybės su mažaisiais

Nuo 15 val. „Lofto“ patalpose vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams, kurių metu vaikai spalvino knygas iš serijos „Mažųjų Lietuvos istorija“. Mažuosius linksmino pirato ir Pepės Ilgakojinės kostiumais apsirengę jaunuoliai.

Pirmaisiais į šventinę menų fabriko sceną lipo roko grupė „Basi“. Iš Elektrėnų kilęs kolektyvas pasirodymo metu atliko ne tik auditorijai jau žinomus kūrinius, tokius kaip „Tau, Lietuva“ ar „Rojus į kairę“, bet ir pristatė naują dainą. Po vienos iš dainų vokalistas Karolis Kasperavičius pasidžiaugė, jog į „Loftą“ atvyko tiek daug šeimų su vaikais. Vėliau jis prisipažino, kad koncertuoti šioje scenoje jam – tikras poilsis.

17 val. mažiausiųjų laukė interaktyvus Saulės Degutytės spektaklis. Naudojant grafoprojektorių, ant vienos iš „Lofto“ sienų atgijo istoriniai personažai. Vaikai išgirdo pasakojimą apie Lietuvos kunigaikščius, kovą su kryžiuočiais.

„Šventinis bankuchenas“ įaudrino publiką

Po spektaklio scenoje pasirodė „Šventinis bankuchenas“. Interneto sensacija tapęs atlikėjas scenoje parodė įvairių žanrų muzikines parodijas. Kliuvo visiems: estrados dainininkams, radijo didžėjams, romantiškų baladžių atlikėjams, dainuojamosios poezijos atstovams, „reggae“ muzikantams ir kitiems. Vis dėlto, didžiausių žiūrovų ovacijų sulaukė „Lietuvos istorijos repas“. Kūrinyje repo stiliumi apžvelgiami visi pagrindiniai šalies istoriniai įvykiai ir jų datos. Šiuo metu dainos klipas turi daugiau nei 1,3 mln. peržiūrų interneto portale „YouTube“.

Diskusijos apie pilietiškumą

Pasibaigus „Šventinio bankucheno“ koncertui, visi renginio dalyviai buvo pakviesti į „Lofto“ kieme vykstančią diskusiją. Žurnalistas Rytis Juozapavičius, diplomatas Žygimantas Pavilionis ir verslininkas Mykolas Lepeška diskutavo apie šių laikų patriotiškumą. Buvęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Ž. Pavilionis bene labiausiai išsiskyrė iš kitų renginio dalyvių, kadangi vienintelis vilkėjo tautinius rūbus. Kalbėdamas apie patriotizmo auklėjimą, jis paminėjo JAV pavyzdį – šioje šalyje nekęsti vyriausybės yra laikoma normaliu dalyku, tačiau niekas nedrįsta kalbėti apie tai, jog nekenčia valstybės. „Global Lithuanian Leaders“ steigėjas M. Lepeška atkreipia dėmesį į tai, jog JAV net maži vaikai gerbia šalies vėliavą.

Ž. Pavilionis kalbėjo, jog nedaug šalių gali didžiuotis tokia istorija kaip Lietuvos. Jo nuomone, Lietuva įkvepia kitas mažas tautas ir joms parodo, jog turime daug stiprybės. Diplomatas papasakojo, jog jį nustebino vieno žinomo politiko nuomonė, jog dabar šalis išgyvena blogiausią laikotarpį, kadangi Lietuvą valdo sovietizuoti žmonės. Jaunimas, užaugęs nepriklausomoje šalyje, dar nesubrendo valdyti Lietuvą ir ją pakeisti. Diskusijos pabaigoje Ž. Pavilionis pažymėjo, jog Senamiestyje – gražios sienos, tačiau jų grožis užtemdo žmones. Naujamiestyje atvirkščiai – galima pastebėti, kokios asmenybės gyvena šiame rajone.

Menas ir muzika kitaip

Viso renginio metu „graffiti“ menininkai „Lofto“ kieme dažė įprastus šiukšlių konteinerius. Iš jų buvo atrinkti trys gražiausi, kurie atsidursrugsėjo 2-3 dienomis vyksiančio festivalio „Loftas Fest“ meno erdvių ekspozicijoje. Trečią vietą laimėjo menininkė Eglė. Atsiimdama prizą už konteinerį, kuriame buvo pavaizduotas kosmosas, ji kvietė žiūrovus tausoti gamtą. Padėti gamtai kvietė ir antros vietos nugalėtojas Algirdas. Pirmos vietos laimėtojas prisipažino, jog gražindamas konteinerį nemąstė, ką turėtų reikšti jo piešinys. Jis savo darbą pavadino jausmų ekspresija.

Paskutiniame šio vakaro koncerte savo dainas atliko Vidas Bareikis. Akustiniame pasirodyme skambėjo dainos iš visų dainininko albumų. Žiūrovai galėjo išgirsti jau pamėgtas dainas, tokias kaip „Babkės“, „Super Mario“ ar „Trys Kanados“. V. Bareikis papasakojo, jog kurdamas šio vakaro kūrinių grojaraštį, pagalvojo, jog galėtų atsidurti keisčiausių dainų pavadinimų kūrėjo sąrašo viršūnėje.

Atlikėjas daug bendravo su žiūrovais. Jis juokavo, jog labiausiai yra mylimas vaikų ir moterų, tačiau jam miela, jog jo klausosi ir vyrai. Dainos „Babkės“ priedainį jis atliko ir laužyta lenkų kalba. „Babkės“, kaip prisipažino muzikantas, yra mėgstamiausia vieno iš „Lofto“ apšvietėjų daina, kurią jis ir išvertė į šią kalbą. Po pasirodymo, kuris sulaukė daugiausia žiūrovų dėmesio ir plojimų, visi susirinkusieji kartu su V. Bareikiu 21 val. atliko Lietuvos himną.

Nuo 14 iki 22 val. menų fabriko kieme veikė ir vaikų atrakcionai, kuriuose mažieji šventės lankytojai galėjo žaisti. Renginio pradžioje žinomas „graffiti“ dailininkas Antanas Dubra ant vienos iš menų fabriko sienų nupiešė piešinį, skirtą karaliui Mindaugui.

Ateities planai šeimoms pagal „Loftą“

„Lofto“ atstovai portalui „iVilnius.lt“ sakė, jog yra labai patenkinti renginio dalyvių skaičiumi ir įvairove. Organizatoriai džiaugiasi, jog renginyje apsilankė beveik 2000 lankytojų - ir jaunos šeimos su mažais vaikais, ir jaunimas, ir brandesni žiūrovai. „Visi rado sau įdomios veiklos - pavyzdžiui, vaikai žaidė kūrybinėse dirbtuvėse, žiūrėjo spektaklį. Tuo pat metu jaunimas klausėsi grupių, pavyzdžiui, Šventinio Bankucheno, vyresni - įdomios diskusijos apie pilietiškumą, stebėjo, kaip čia pat ant Lofto sienos gimsta gatvės meno kūrinys - piešinys dedikuotas Karaliui Mindaugui ir t.t.. Žodžiu, esame labai patenkinti renginiu, jis mums puikiai parodė, jog tokių renginių - skirtų visai šeimai labai reikia, todėl tai tikrai nepaskutinis tokio pobūdžio renginys.“ – sakė organizatoriai. Mini šeimos festivalius „Loftas“ planuoja organizuoti ir ateityje.

Autorė: Evelina Knutovič

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups