iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Naujoji „Beatos virtuvės“ kolekcija namams įkvėpta lietuviškos gamtos (0)

2015-11-04
Nuotr.: Beatos virtuvės archyvas
Vėlyvą antradienio rytą belgiškais vafliais kvepiančioje konferencijoje kulinarinių knygų autorė ir žurnalistė Beata Nicholson, pasipuošusi koralinės spalvos suknele, pristatė naujausią savo projektą – „Beatos virtuvės“ kolekciją namams. Suknelė ir vafliai simboliškai sufleravo apie du metus ruoštą ir paslaptyje laikytą, 33 gaminių kolekciją skirtą virtuvei, voniai ir stalui.

Dveji metai paslapties. Kolekcija pradėta kurti prieš du metus, kuomet B.Nicholson gavo pasiūlymą sukurti namų kolekciją – jai padėjo ir Lietuvos, ir Belgijos dizaineriai. „Sunkiausia buvo tiek laiko kolekciją laikyti paslaptyje, aš net savo geriausiems draugams apie ją pasakiau prieš savaitę, - įspūdžiais apie kūrimo procesą dalijosi Beata. Kai draugai klausdavo: „ko jūs važiuojat į tą Belgiją?“, atsakydavau, jog tai – kulinarinė kelionė.“

Anot Beatos, geriausi dalykai prasideda namuose ir būtent kasdienis gyvenimas juose veikia mūsų bendrą savijautą, todėl svarbu atrasti vietos gražiems daiktams, susikurti malonią atmosferą: „Ši kolekcija yra skirta tam, kad dalintų spalvas, gerą nuotaiką ir primintų, jog verta džiaugtis kiekviena akimirka. Man tai neįtikėtina galimybė išreikšti savo idėjas ir pasidalinti jomis su Lietuvos žmonėmis, todėl aš ja tikrai didžiuojuosi“.

Lietuviškumas konsultuojantis su belgais. „Beatos virtuvės“ stalo linija įkvėpta paukščių – sniegenos, kėkšto ir pelėdos. Staltiesėse, stalo takeliuose ir padėkliukuose dominuojančios raudona, mėlyna ir rusva spalvos asocijuojasi su minėtaisiais paukščiais. Linijoje esantys 9 skirtingi produktai puikiai dera tarpusavyje ir traukia skirtingais spalvų tonais bei raštais. Ją padėjo sukurti belgų įmonės „Mistral Home NV“ dizaineriai.

Virtuvės linija, kuriai idėjų ieškota dailininkės Ingės Gilės piešiniuose, traukia koralų ir tamsiai melyna spalvomis. Prijuostės, virtuviniai rankšluoščiai išmarginti bijūnais, lubinais bei krapais. Kaip sakė Beata, krapas – nusipelniusi Lietuvos prieskoninė žolė – seniai turėjo būti užkelta ant rankšluostuko. Linijoje galima rasti ir prijuostę vaikams, edukaciniais tikslais papuoštą daržovėmis. Prijuostės taip pat padailintos ir įrašytais haiku. „Nes poezija galima ir prie puodų!“, - argumentavo Beata.

„Kolekcijos spalvas išsirinkau natūraliai, tokias, kurios atspindėtų mano nuotaiką, kurios man patinka ir mane įkvepia“, - pagrindinių – koralų ir tamsiai melynos – spalvų pasirinkimą apibūdino Beata.

Vonios stebuklai su „Jules Clarysse“. Vonios linija kurta su belgų šeimos įmone „Jules Clarysse“. Kelių dydžių rankšluoščiai ir chalatai kurti pirmiausia atsižvelgiant į spalvas ir kokybę. „Svarbiausia man buvo, kad chalatas pabrėžtų figūrą, - pasakojo Beata. Vaikiški chalatai išsiuvinėti šuniuku – tai mūsų šeimos numylėtinio Bon bon atvaizdas.“ Universalūs chalatai tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Visi virtuvei ir voniai skirti gaminiai pasiūti iš 100% medvilnės, stalo linijos produktai padengti specialia apsauga – teflonu, apsaugančiu nuo dėmių, kadangi medžiaga neleidžia skysčiams susigerti.

Kolekcijos platinimas. Jau dabar kolekcijos gaminius galite rasti parduotuvėse „Maxima“. „Mano pagrindinis noras, kad kolekcija pasiektų kuo daugiau žmonių, todėl džiaugiuosi, kad kainos yra prieinamos – daug žmonių galės atnaujinti savo virtuvės ir stalo garderobą“, - patikino Beata.

Autorė: Domantė Juknonytė

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups