iVilnius.lt

Gegužės 25 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Sapiegų parke Antakalnio bendruomenė organizuoja pirmąją žiemos mugę (0)

2015-12-09
Jau gruodžio 12 d., šeštadienį, 12-18 val., Sapiegų parko centrinėje alėjoje įvyks pirmoji Antakalnio žiemos mugė, kurioje savo gaminamus daiktus pristatys bendruomenės kūrėjai ir amatininkai. Mugės organizatoriai – šiame parke šiltuoju metų laiku miesto daržininkystės idėjas puoselėjantys daržininkai, žiemos metu nepamirštantys aktyvios veiklos. 

„Sapiegų parkas artėjant šv. Kalėdoms taps šventiškai papuošta mikrorajono traukos vieta. Tai proga ne tik susipažinti su šiame rajone kuriančiais ir gyvenančiais žmonėmis, bet ir tuo pačiu jaukioje atmosferoje pabendrauti su kaimynais, įsigyti rankų darbo kalėdinių dovanų“, – sako antakalniečių iniciatyvos „Antakalnio daržas“ bendraminčiai ir kviečia šv. Kalėdas Antakalnyje pasitikti kartu ne tik antakalniečius, bet ir visus vilniečius. 

Parko centrinėje alėjoje tarp žiemojančių medžių bus išdėstyti prekybiniai paviljonai. Organizatoriai tikina, kad visi ieškantys kalėdinių dovanų – nenusivils. Bus galima rasti ir namus pasipuošti daržininkų kartu su savanoriais visą mėnesį vykusių dirbtuvių metu gamintais kalėdiniais vainikais. 
Mugėje netrūks gyvų eglučių, įvairių rankų darbo gaminių, tarp kurių ir autoriniai keramikos kūriniai, interjero aksesuarai, iliustruoti kalendoriai, sapnų gaudyklės, medinės rankų darbo dėžutės, žvakės, kalėdiniai žaislai, šilti drabužiai ir kt. Mugėje iš viso laukiama 40 prekeivių. 

Mugės lankytojai galės pasivaišinti ir rajono gyventojų keptais saldumynais, daržininkų verdama moliūgų sriuba, puikiais blynais, šiltais gėrimais. O mažiesiems taip pat netruks pramogų – mokomuosius užsiėmimus ves skautai, bus galima pasimokyti šokių, pasižiūrėti fakyrų pasirodymą. 

Šiuo renginiu daržininkai nori parodyti, kad parke veiklas vysto aktyvūs ir kūrybiški rajono gyventojai. Artimiausiuose jų planuose siekis Sapiegų parke atidaryti bendruomenės kavinę ir kūrybines eko dirbtuves pavadinimu „Miesto laboratorija“. 

„Norime sukurti socialiai atsakingą ir gamtai draugišką bendruomenės centrą, kur kiekvienas norintis ras, kaip įdomiai praleisti laiką – paragauti čia pat užaugintos mėtų ir čiobrelių arbatos, daugiau sužinoti apie darnaus miesto plėtojimo idėjas, išmokti pasigaminti buityje reikalingų daiktų iš jau nebenaudojamų senų. 

Tikimės, kad šis centras taps platforma, kuri vienys aplinkai neabejingus Antakalnio ir viso Vilniaus miesto gyventojus, kur jie galės surasti atsakymų į rūpimus klausimus, gauti patarimų ir pagalbos, keičiant miestą ir mūsų rajoną į darnią, gamtai draugišką aplinką“, – apie planus pasakoja Antakalnio daržininkai. 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups