iVilnius.lt

Spalio 28 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Sostinės dienų metu – didžiausia Vilniaus šachmatų šventė (0)

2016-08-31
Nuotr.: Sveikas miestas
Artėjantį savaitgalį Vilniuje šurmuliuos Sostinės dienų renginiai. Kasmet daugybę smalsuolių sutraukianti viena didžiausių miesto švenčių ir šiais metais žada daugybę pramogų.

Aktyvią Sostinės dienų programą šiais metais praturtins ir pirmą kartą sostinėje organizuojama viena didžiausių šachmatų švenčių. Vilniaus šachmatų šventė startuos rugsėjo 4 d. (sekmadienį) nuo 15 val. Rotušės aikštėje.

Šventės metu vieną gražiausių miesto aikščių papuoš net 80 šachmatų stalų, prie kurių savo jėgas išbandyti kviečiami visi. Šiame renginyje bus galima ne tik pasimokyti žaisti šachmatais drauge su žymiais Lietuvos šachmatininkais ir treneriais, bet ir dalyvauti mėgėjų žaibo turnyre, tapti rekordinio simultano dalimi bei stebėti išskirtinį Europos čempionės, šachmatų didmeistrės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pasirodymą – specialią partiją nežiūrint į šachmatų lentą. Čia savo jėgas galės išbandyti kiekvienas norintis.

„Labai džiaugiuosi, kad Vilniaus sostinės dienų programoje atsirado Šachmatų šventė. Šachmatai – žaidimas, turintis gilias tradicijas Lietuvoje. Tai – unikalus sportas ir laisvalaikio užsiėmimas, suvienijantis kartas, ugdantis loginį mąstymą ir kūrybingumą. Kviečiu šachmatų mėgėjus ir visus norinčius išmokti šio „išmintingo“ žaidimo bei prisijungti prie šventės“, – ragina V. Čmilytė-Nielsen.

Šventėje iššūkį susirinkusiesiems mes ir ilgametis pasaulio šachmatų čempionų sekundantas, pasaulio čempiono Magnuso Carlseno treneris, Danijos šachmatų lyderis Peter Heine Nielsen. Viena stipriausių pasaulio šachmatininkų porų, gyvenanti Lietuvoje, ne tik supažindins su šio žaidimo subtilybėmis, bet ir  žada nustebinti šventės dalyvius staigmenomis.

Aktyviai šachmatų žaidimo iniciatyvas palaikanti šviesolaidinio tinklo „Skynet“ komanda į šventę pakvietė ir Lietuvos šachmatininką, profesionalų šio žaidimo trenerį bei šachmatų knygos „Šachmatų gramatika“ autorių Rišardą Fichmaną. Jis visiems norintiems surengs nemokamų pamokėlių ir atskleis dar daugiau šio žaidimo subtilybių.

Renginio dieną bus galima registruotis į „Skynet“ žaibo turnyrą, taip pat registracija vyks į šachmatų pamokėles bei simultano partiją. Registracijos pradžia Rotušės aikštėje nuo 15 val. Oficialus renginio atidarymas – 16 val.

Visi dalyvaujantys Vilniaus šachmatų šventėje gaus po atminimo dovaną bei specialius „Skynet“ įsteigtus prizus.

Renginį organizuoja „Skynet“ ir VšĮ „Sveikas miestas“. Renginys – nemokamas.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups