iVilnius.lt

Gegužės 22 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

„Tarmių stalas: šmaikšti teatrinė kelionė po Lietuvos regionus (0)

2015-09-25
Nuotr.: Matvejevas
Spalio 4 d. 15 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, „Stalo teatras" kviečia į spektaklį šeimai „Tarmių stalas" („Apie ožką, karalių, Bezduką ir griūvantį dangų"), kuris įvertintas 2014 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimu „Auksinis scenos kryžius" lėlių teatro srityje.

Spektaklyje „Tarmių stalas" aktoriai Saulius Čėpla, Saulė Degutytė, Kristina Mauruševičiūtė ir Edita Zizaitė keturiomis tarmėmis seka pasakas su muzikiniais intarpais, animuoja senus lietuviško kaimo buities daiktus bei liaudies menininko Vlado Šiekštelės (1892-1978) drožinius. Visus spektaklio rekvizito medžio drožybos darbus atliko V. Šiekštelės proanūkis Severinas Šiekštelė. Spektaklyje naudojamoms skulptūroms mažiausiai 40 metų... Prieš spektaklį kūrybines dirbtuvėles ves dailininkė Ligita Skukauskaitė.

Teatrologas Vilmantas Juškėnas apie „Tarmių stalą" rašė: „Spektaklio kūrėjai, pasitelkę kaimo buities daiktus ir originalius liaudies menininko drožinius, scenoje sukūrė nuotaikingą skirtingų pasakų kompoziciją su edukacinės misijos - priminti tarmių skambesį ir žodžių reikšmes - užtaisu.

Trys moterys ir vyras - bevardžiai veikėjai - pasikeisdami seka pasakas. Apie ožką melagę, apgavusią savo šeimininką, apie miško žvėrelių paranoją dėl neva griūvančio dangaus, apie kvailelius brolelius, siekiančius dovanomis užkariauti karalaitės širdį... Kad pasakos atgytų ne tik žiūrovų vaizduotėje, bet ir akyse, išnaudojamas kiekvienas scenoje esantis daiktas - puodynė, grėblys, vandens malūnėlis, medinės žmogelių galvelės, klumpės. Be to, spektaklis prisodrintas čia pat scenoje atlikėjų kuriamos ritminės akustikos, suteikiančios unikalų garsinį foną animuojamų daiktų pasauliui. Šiuo spektakliu „Stalo teatras" dar kartą įrodo, koks teatrališkas gali būti paprasčiausių daiktų pasaulis. Tereikia trupučio fantazijos ir meninės drąsos."

Spektaklio režisierė ir scenografė - Saulė Degutytė, kostiumų dailininkė - Ligita Skukauskaitė, kompozitorė - Snieguolė Dikčiūtė. Pasakas į dzūkų ir žemaičių tarmes vertė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa. Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups