iVilnius.lt

Liepos 16 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Vienintelis tarptautinis šviesos festivalis Vilniuje – jau šį savaitgalį (0)

2015-10-07
„Beepositive“  yra  vienintelis tarptautinis šviesos festivalis Vilniuje, šiuo metu sparčiai augantis ir pritraukiantis vis daugiau šviesos menininkų. Tai ne tik gera galimybė susipažinti su kitais kūrėjais ir jų darbais, bet ir galimybė prisidėti prie šio festivalio augimo.

Vilniaus šviesų festivalyje bus galima pasigrožėti ir patyrinėti tiek Trakų Vokės, tiek Pilaitės erdves, kuriose išvysite ne tik „Reflexio“, bet ir galybę kitų šviesos meno projektų. Trakų Vokėje spalio 9 dieną bus galima grožėtis vietinio menininko Ojaro Mašidlausko projektais – instaliacijomis „Drugelis“, „Rūmų damos“, „Bendruomenės medis“ ir daug kitų. Ojaras kartu su Romu Žmuizdinavičiumi paruoš ir bendrų šviesos instaliacijų „Pasaulio kūrėjas“, „Miesto kūrėjas“, „Parko istorijos“. Kastė Mašidlauskaitė taip pat pristatys porą instaliacijų. Bus galima išvysti ir keletą kūrybinių dirbtuvių „Beepart“ projektų.

„Užupio meno inkubatorius“ spalio 9 d. nuo 19 val. kviečia visus į Užupio g. 2A. Čia po Malūnų gatvės tiltu bus įžiebtas dizainerės Jurgitos Jakubauskaitės kabantis sodas, operatorius Samvelas Gandžumianas pristatys šviesų projekciją ant vandens, o tiems, kam šlapias vanduo jau pabodo, Darius Navickas („Mokslas šventei“) surengs maudynes spalvoto azoto ir vandens dūmuose.

Spalio 10 dieną į Pilaitę sugūžės dar daugiau žmonių. Kodėl? Nes čia bus dar daugiau šviesų ir netikėtų meninių sprendimų. Įdomų projektą pristatys Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos meninės veiklos organizatorius Jaroslav Daveiko su studentais. Interaktyviame projekte „Gyvybės medis“ kiekvienas galės pajausti gamtoje pasislėpusią mažą gyvybę ir pajutęs ryšį su ja galės išgirsti paslaptingus šviesos garsus susiliejant su gyvybės medžiu. Elena Sakalauskaitė kvies ieškoti Pilaitės vaiduoklio. Saulė Norkutė prikaustys ir mažų, ir didelių dėmesį su instaliacija – pasakojimu „Ten, kur auga plaukai“. Istorija papasakos, apie mažos mergaitės Gabėtos neįtikėtino dydžio plaukus, kurių ji nenori kirptis ir, kas dėl to atsitinka. Vėjas Aliukas rodys kelią į lazerinį tunelį, į kurį įėjęs žmogus matys kaip jis siaurėja, nes visi lazeriai nukreipti į vieną tašką, į tikslą, kurio beveik neįmanoma pasiekti. Kartu su Tatjanos Symon projektu galėsite pasinerti į virtualią realybę, kaip teigia pati Tatjana: „Mano darbuose nepaprastai svarbūs empiriniai šviesos, spalvos ir erdvės pojūčiai. Jų dėka stebintysis geba abstrahuotis nuo įprastos šio pasaulio kasdienybės ir ją peržengti – papulti į mano sukurtą virtualią iliuziją.“

Apie savo šviesos instaliaciją „Banga“ Monika Grikštaitė pasakoja: „Vanduo – gyvybės ir gimimo simbolis, vandens judėjimo ciklas yra nenutrūkstantis ir nesustabdomas. Vandens ir vėjo sąveikoje atsikartoja dalelių judėjimo sukeltas reiškinys – bangos. Remiantis meandro ornamentine stilizacija „Banga“ kyla ir leidžiasi tarp dviejų stichijų – žemės ir oro. Matoma dalis – viršutinė, apatinė dalis nematoma/įsivaizduojama, šios dalys susijungia stebėtojo vaizduotėje ir sudaro vientisą judančią struktūrą.“ „Beepart“ įkūrėjas Andrius Ciplijauskas kartu su Žilvinu Stankevičiumi pristatys šviesos instaliaciją, kuri „uždegs“ vandenį. Donatas Norušis šįmet demonstruos skulptūras. Pasirodys ir kitos projekto „Baltic Light Chain“ („Baltijos šalių grandinė“) dalyvės, tai – Jurga Marcinauskaitė ir Kotryna Čalkaitė, kurios žadins vaizduotę su „Mitine pabaisa“. Vaizduotės kanalai persijungs stebint menininko Lino Kutavičiaus projektą „Sound of Light“ („Šviesos garsas“), kuriame šviesa susilies su muzikos garsais. Renginį pristatanti Info TV nustebins instaliacija „InfoTV medis“. Generalinis festivalio rėmėjas „EIKA“ kvies užsukti į muziejų po atviru dangumi prie vėjo ir vandens malūno. Šviesų instaliacijų sulauksime ir iš informacinių rėmėjų Relax FM bei iš įmonės „Neptūnas“, kurie su mumis draugauja jau antrus metus.

Šviesos meno projektų, instaliacijų bus daug daugiau, bet apie juos sužinoti galėsite atvykę į festivalį spalio 9 d. (17–24 val.) Trakų Vokėje, nuo 19 val. Užupyje, o spalio 10 d. (16–24 val.) Pilaitėje. Festivalio metu bus prekiaujama rankų darbo gaminiais, vyks kūrybinės dirbtuvės, kino seansai, ekskursijos, interaktyvūs užsiėmimai, spektakliai, pasirodys Lietuvos atlikėjai, grupės. Švies ne tik festivalio erdvė, bet kartu su „Pliustrys“ ir kostiumai bei laukia daug kitų pramogų.

PROGRAMA

Spalio 9 d., Trakų Vokė

17:00 val. Festivalio atidarymas – Stalo teatro spektaklis šeimai „Avinėlio kelionė“
17:00 – 00 val. Mugė, dirbtuvėlės, atrakcionai
18:00 val. Šokių pamoka su „Linedance“
18:30- 20:30 val. Festivalis „InLatino“ pristato trumpametražius Pietų Amerikos filmus
19:00 – 00:00 val. Instaliacijų įžiebimas
21:00 – 22:00 val. Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ koncertas kartu su klasikinės muzikos atlikėja Edita Biliūte
22:00 val. Fejerverkai

………………………………………………………………………………………………………………

18:00 ir 19:00 val. Ekskursijos Trakų Vokės dvare. Trukmė apie 30-40 min. Vienos ekskursijos metu dalyvauti gali 30 žmonių. Rūmuose.
REGISTRACIJA

18:00; 18:30; 19:00; 19:30; 20:00; 20:30 val. „Pojūčių teatro“ performansai. Gali dalyvauti iki 10 žmonių. Rūmuose.
REGISTRACIJA

Spalio 9 d., Užupis

19:00 – 21:00 val. Užupio meno inkubatorius pristato (Užupio 2A):
Jurgitos Jakubauskaitės instaliacija „Kabantis sodas“
Samvelo Gandžumianao šviesų projekcia ant vandens
Dariaus Navicko („Mokslas šventei“) maudynės spalvoto azoto ir vandens dūmuose
20:00 – 22:00 val. Festivalis „InLatino“ pristato trumpametražius Pietų Amerikos filmus, „Downtown forest hostel & camping“ (Paupio g. 31A)

Spalio 10 d., Pilaitė

16:00 – 00:00 val. Mugė, dirbtuvėlės, atrakcionai

16:00 – 00:00 val. PASIRODYMAI SCENOJE:
16:00 – 17:00 val. „Goodlife“ sporto klubas pristato Zumbą
17:00 – 18:00 val. ?
18:00 – 19:00 val. grupė „Ellse“
19:00 – 20:00 val. Edita Biliūtė, operos solistė, klasikinės muzikos atlikėja. Arijos iš žymių operų
20:00 – 21:00 val. grupė „Cats in Cosmos“
21:00 – 22:00 val. grupė „Moon and Balloons“
22:00 – 23:00 val. grupė „Corus“
23:00 – 00:00 val. grupė „Mankur“

19:00 – 19:15 val. Spektaklis „Ten kur auga plaukai“ Vydūno g. 2 namo balkonas.
19:00 – 00:00 val. Instaliacijų įžiebimas
20:00 – 23:00 val. Festivalio „InLatino“ pristato trumpametražius Pietų Amerikos filmus. Kinas po atviru dangumi šalia „Beepart“ dirbtuvių.

………………………………………………………………………………………………………………

18:00; 18:30; 19:00; 19:30; 20:00; 20:30 val. „Pojūčių teatro“ performansai. Gali dalyvauti iki 10 žmonių. Vėjo malūne.
REGISTRACIJA

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups