iVilnius.lt

Rugpjūčio 25 13°C

Sportas
Pagrindinis > Naujienos

Aktyviai leisti laiką šeimas kvies „BeActive vaikų zonoje“ (0)

2015-07-31
Nuotr.: Danske Bank Vilniaus maratonas
Rugsėjo 13 d., kartu su „Danske Bank Vilniaus maratonu“ startuoja #BeActive Europos sporto savaitė.  #BeActive kampanijos startui organizatoriai, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, pasirinko Vaikų bėgimą: naujausių tyrimų duomenis vaikų fizinis aktyvumas sparčiai mažėja, todėl itin svarbu visai šeimai formuoti įpročius laisvalaikį leisti aktyviai. „Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai taip pat  kviečia šeimas prisijungti prie „Vaikų linijos“ ir „Vaikystės sodo“ edukacinės iniciatyvos, kuri skirta patyčių problemai spręsti. 

„Eurobarometro“ atliktas tyrimas parodė, kad 59% europiečių sportuoja retai arba to nedaro iš viso: šis skaičius yra rekordiškai aukštas. Siekiant paskatinti vaikų ir suaugusių fizinį aktyvumą, formuoti sveikus įpročius, Europos Komisija paskelbė iniciatyvą – kasmetinę Europos sporto savaitę. Visoje Europoje sporto savaitė turės žymenį „#BeActive“.

„#BeActive Vaikų zonoje“ „Danske Bank Vilniaus maratone“ kursime aktyvią zoną šeimoms. Visi žinome, kad vaikai labiausiai mokosi iš tėvų pavyzdžio. Šiandien matome štai tokius skaičius – tėvai su vaikais per dieną praleidžia vos 7 minutes. Manau, kad šios kelios minutės tikrai nėra skiriamos sportui. Bet juk tai taip svarbu – kartu su mama, tėčiu, seneliais išeiti pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu ir pan. Ne mokykloje, universitetuose formuojamas poreikis judėti. Jeigu vaikas mato tėvų pavyzdį, jam žymiai lengviau susiformuoti tinkamus įpročius, kurie lydės visą gyvenimą – nuo vaikystės prasideda mūsų sveikata“, - sako Giedrus Grybauskas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius.

Vaikai ir paaugliai turėtų būti fiziškai aktyvūs kasdien bent po vieną valandą, tačiau tiek laiko fiziškai aktyvūs būna mažiau nei pusė 11-15 metų paauglių. Kuo anksčiau vaikai įgis įprotį sportuoti, tuo lengviau jį bus išlaikyti vėlesniame amžiuje. Didžiausią įtaką fiziniam aktyvumui turi šeimos socialiniai-ekonominiai veiksniai. Šeima daro didelę įtaką vaikų fiziniam aktyvumui bei sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui. Nustatyta, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurių tėvai nesportuoja, sekdami tėvų pėdomis, taip pat nesirinks aktyvaus gyvenimo būdo.

„Danske Bank Vilniaus maratono“  metu „#BeActive vaikų zona“ bus įrengta Vinco Kudirkos aikštėje ir veiks nuo 10.00 val. iki 16.00 val. Bėgimų startas – prie Odminių skvero, finišas – prie Vinco Kudirkos aikštės. Visi vaikųbėgimai vyks Gedimino prospektu. Dalyviai, atsiimdami bėgiko numerį, gaus marškinėlius, o po finišo bus apdovanoti medaliais, „Tirpuko“ ledais bei „Veri Beri“ vaisių juostelėmis. „#BeActive vaikų zonoje“ įsikurs „FOOSIN“ stalo futbolo klubas, „UNO Parks“ taip pat kurs savo pramogų zoną visai šeimai.

Bėgti už laimingus vaikus

Šiais metais „Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai vėl kviečia atkreipti dėmesį į patyčių problemą ir kartu su mažaisiais bėgikais įveikti simbolinę „#BeActive vaikų zonos“ trasą. Kaip ir pernai, „Vaikų linijos“ ir „Vaikystės sodo“ erdvėje vaikams ir tėvams skirtos kūrybinės veiklos padės lavinti emocinį intelektą ir socialinius įgūdžius.

„Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis sako, kad, remiantis „Pasaulio sveikatos organizacijos“ tyrimų duomenimis, Lietuvoje beveik trečdalis (apie 28 proc.) moksleivių patiria patyčias, t.y. susiduria su pasikartojančiu bendraamžių žeminimu ir užgauliojimais.

„Patyčios – viena dažniausių temų, kuria nori pasikalbėti į „Vaikų liniją“ paskambinę ar elektroninį laišką parašę vaikai. Pavyzdžiui, pernai „Vaikų linija“ sulaukė kiek daugiau nei 2000 skambučių (t.y. maždaug po 6 skambučius per dieną), kuriuose vaikai dalinosi sunkumais ir jausmais, susijusiais su patyčiomis. Vaikų laiškuose ši tema taip pat viena dažniausių, dėl ko kreipiamasi pagalbos“, - teigia „Vaikų linijos“ vadovas. 

Supratimas ir palaikymas yra labai svarbūs vaikams, kurie patiria bendraamžių skriaudą ir žeminimą. Vaikui būtina pasakyti, kad svarbiausia netylėti ir nelikti vienam, o papasakoti apie patiriamas patyčias suaugusiam, kuriuo vaikas pasitiki namuose arba mokykloje.Pasak dr. Roberto Povilaičio, labai svarbu patyčias patiriančiam vaikui padėti suprasti, kad sustabdyti patyčias nėra jo atsakomybė, nes tai paprasčiausiai ne jo jėgoms. Stabdyti patyčias ir koreguoti netinkamą kitų vaikų elgesį yra suaugusių žmonių atsakomybė ir pareiga.

„Žinoma, su vaikais kalbamės ir apie įvairius būdus, ką jam daryti konkrečiose situacijose, kaip reaguoti, atsakyti, kur ieškoti pagalbos – apie tai daugiau informacijos tiek vaikams, tiek tėvams, tiek mokyklos darbuotojams galima rasti „Vaikų linijos“ vykdomos kampanijos „BE PATYČIŲ“ interneto svetainėje“, - sako „Vaikų linijos“ vadovas.

Dažnai vaikai, kurie patiria patyčias, apie tai nepasakoja suaugusiems (jie bijo, nežino kam papasakoti, nežino, kaip tai padaryti, nežino, kuo kitas gali padėti, galvoja, kad pats turi su tuo susidoroti). Dr. Robertas Povilaitis pataria tėvams klausti, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, kas jam joje patinka, o kas nepatinka, kaip jis sutaria su bendraamžiais, ar yra vaikų, kurių jis nemėgsta, ar kas jį skriaudžia ir pan. Ypač svarbu būti atidiems, jei staiga pasikeitė vaiko elgesys, jei jis užsimena, kad nenori į mokyklą, atsirado įvairių fizinių negalavimų, ypač prieš einant į mokyklą. Kaip turėtų elgtis suaugusieji? Pirmiausia – būtinai turėtų reaguoti ir jokiais būdais nepalikti vaiko vieno tvarkytis su patyčiomis. Patyčias ir elektronines patyčia galima sustabdyti tik bendromis jėgomis.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups