iVilnius.lt

Liepos 16 13°C

Sportas
Pagrindinis > Naujienos

Sidabrinės rinktinės pergale Vilniuje džiaugėsi 15 tūkstančių sirgalių armija (0)

2015-09-22
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybė
Jau antrus metus iš eilės sirgaliai Lietuvos vyrų rinktinę Europos krepšinio čempionate palaikė prie Baltojo tilto įsikūrusioje „sirgalių stotyje“. Skaičiuojama, kad finalines rungtynes tarp Lietuvos ir Ispanijos stebėjo rekordinis fanų skaičius – net 15 tūkstančių.

„Šių metų krepšinio čempionatas pranoko visus lūkesčius ir susprogdino tikrą emocijų užtaisą. Minia įtemptai stebėjo varžybų eigą ir į kiekvieną pokytį aikštelėje reagavo audringai, neslėpdama ir nusivylimo atodūsių, –  sakė idėjos autorius Linas Zareckas-Choras. – Paradoksas, kad antra vieta yra pralošiama finale, o trečia – iškovojama, todėl netikėta rungtynių baigtis turėjo įtakos sirgalių emocijų bangai, kuri užliejo po finalinio teisėjų švilpuko“.

Organizatoriaus teigimu, į sekmadienį vykusias finalines rungtynes žiūrovai pradėjo rinktis jau popiet, o 18 valandą beveik visa fanų zonos erdvė jau buvo užpildyta. Taip pat nemaža dalis tiesioginę transliaciją per didžiulį, aukščiausios rezoliucijos LED ekraną stebėjo nuo Baltojo tilto.

„Nors 2003 metų scenarijaus pakartoti nepavyko, džiaugiamės, jog sirgaliai išliko vieningi ir iki paskutinės minutės tikėjo Lietuvos rinktinės sėkme. Dar kartą įsitikinome, kad esame tarp Europos krepšinio elito, o tautos vienybė palaikant savo svajonių komandą yra neišmatuojama ir galinga jėga“, – sakė ilgametės Lietuvos krepšinio rėmėjos, bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovas Vidmantas Gudas.  – Kartu su renginio organizatoriais tikime, kad „sirgalių stoties“ idėja įgaus tęstinumą ir taps tradicija“.

Susidomėjimas „sirgalių stotimi“ nuolat auga

L. Zarecko teigimu, vien pusfinalio rungtynes su Serbija „sirgalių stotyje“ stebėjo 10 tūkstančių žiūrovų minia. Lyginant su praėjusiais metais, kai Lietuvos rinktinės rungtynes dėl trečios vietos Europos krepšinio čempionate stebėjo daugiau kaip 8 tūkstančiai sirgalių, šiais metais šis skaičius padvigubėjo ir sumušė visus rekordus.

Taip pat nemažai krepšinio aistruolių rinkosi Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia tiesioginę varžybų transliaciją stebėjo šiek tiek daugiau nei 9 tūkstančiai fanų.

Anot L. Zarecko, rekordinį sirgalių antplūdį iš dalies lėmė palankiai sudėliotas varžybų tvarkaraštis – svarbiausios rungtynės vyko savaitgalį.

„Akivaizdu, jog Lietuva turi ilgametes krepšinio tradicijas, todėl net ir mažiau krepšiniu besidomintys visada aktyviai palaiko savo šalies krepšininkus lemiamais momentais. To negalėčiau pasakyti apie futbolo rungtynes, kur susirenka perpus mažesnė auditorija, – teigė L. Zareckas. – Džiugu, kad sirgaliai iki pat varžybų pabaigos išliko vieningi, neslėpė emocijų ir didžiavosi mūsų šalies krepšininkų laimėjimu stebėdami iškilmingą apdovanojimų ceremoniją“.

Lietuvos rinktinė jau antrą kartą iš eilės tapo Europos vicečempionais ir iškovojo kelialapį į kitų metų Rio de Žaneiro olimpinės žaidynes.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups