iVilnius.lt

Gegužės 17 13°C

Sportas
Pagrindinis > Naujienos

Vilniaus sporto festivalio lankytojai galės susipažinti su naujausiomis sporto inovacijomis (0)

2016-09-13
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybė
Paskutinįjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" vyksiančio Vilniaus sporto festivalio organizatoriai be gausybės interaktyvių renginių pristatys ir sporto prekių bei įrangos parodą, kurios lankytojai šiemet turės progų susipažinti su unikaliomis sporto prekėmis bei įrenginiais - nuo plaukimo treniruoklio iki sportinio paspirtuko.

Sporto prekių ir įrangos mugė - neatsiejama penktąsyk rengiamo Vilniaus sporto festivalio dalis. Šiame renginyje festivalio svečiai galės pamatyti naujausius sporto ir treniruočių įrenginius, o taip pat įsitikinti, kad aukščiausios kokybės sporto įrangą gamina ir mūsų šalies įmonės.

Festivalyje bus pristatytas pirmąsyk į Lietuvą atvežtas plaukimo treniruoklis „Endless Pool" - 5 metrų ilgio ir 2,5 metrų pločio mini baseinas, kuris sukuria norimo stiprumo srovę, tad besitreniruojantis žmogus plaukia baseino viduryje, nejudėdamas į priekį. Didžiausias srovės greitis sukuria pasipriešinimą, kurį plaukikai patiria plaukdami 100 metrų atstumą per 1 minutę ir 10 sekundžių - tai užduotis įveikiama tikrai ne kiekvienam.

Šis treniruoklis tinka visų keturių pagrindinių plaukimo stilių treniruotėms. Be to pusantro metro gylio baseino dugne gali būti įtaisytas bėgimo takelis, tad šis įrenginys tinka ir kitokio tipo užsiėmimams bei įvairiausių sporto šakų atletų reabilitacijai. Parodos metu „Litexpo" 5-ojoje salėje lankytojai galės tik stebėti įrenginio pristatymą ir veikimą, tačiau po jos dar dvi savaites visi norintieji turės galimybę patys išmėginti šį užsienyje gan plačiai naudojamą, bet į Lietuvą pirmąsyk atvežtą treniruoklį.

Na, o trečioje salėje kiekvienas turės progos susipažinti ir su mūsų šalies sporto įrangos ir paslaugų naujienomis. Čia bus pristatytos pirmosios Lietuvoje sukurtos irklentės, kurių gamintojai teigia, kad kokybe jos ne tik nenusileidžia, bet ir lenkia labiausiai vertinamus pasaulyje irklenčių prekinius ženklus. Tuo tarpu lietuviškų irklenčių kainos - beveik dusyk mažesnės.

Dėmesio verti ir lietuviško projektavimo elektriniai dviračiai - Lietuvoje dar reti, bet sparčiai populiarėjantys užsienyje. Na, o  Kauno technologijos universiteto (KTU) stende bus galima išmėginti visiškai naują treniruoklį pusiausvyrai ir koordinacijai lavinti.

„Tai universlaus įrenginys, kuris gali būti naudojamas tiek vaikų, tiek ir suaugusių asmenų reabilitacijai bei profesionalių sportininkų treniruotėms. Treniruotės su šiuo prietaisu yra puiki prevencinė priemonė, siekiant išvengti kritimų rizikos vyresniame amžiuje", - apie treniruoklio paskirtį pasakoja universiteto atstovai.

KTU Mechanikos institutas pristatys unikalią 3D bėgimo matavimo ir analizės sistemą, kurios dėka galima atlikti išsamią bėgimo analizę ištiriant bėgantįjį nuo galvos iki kojų. Tyrimas bėgikui leidžia pažvelgti į save iš šalies, įvertinti atliekamų judesių tikslumą, sumažinti traumų riziką bei pagerinti rezultatus.

Festivalio lankytojai sporto įrangos ir prekių parodoje galės su solidžiomis nuolaidomis įsigyti ir sportinės avalynės ar aprgangos - nuo kompresinių kojinių iki iš Merino avių vilnos pagaminto apatinio trikotažo, itin tinkančio sportui. Čia bus galima pasimatuoti po ilgų mokslinių tyrimų sukurtus bėgimo batelius, mažinančius raisčių patempimo tikimybę. O norintys kažko įdomesnio galės susipažinti su paspirtukų entuziastu Tomu Augūnu ir išmėginti sportinį paspirtuką, su kuriuo jis dalyvauja Europos taurės varžybose.

„Paspirtukai - tai mažybinis pavadinimas, o iš tikrųjų tai yra bepedaliai dviračiai, kitaip vadinami pėdspiriai, - pasakojo T. Augūnas, - Parodos metu taip pat pristatysiu ir paspirtuką, kuriuo liepos mėnesį apvažiavau aplink Lietuvą - viso 1229 km. Tai yra tolimiausia kelionė paspirtuku Lietuvoje, kuriai yra suteiktas agentūros „Factum" Lietuvos rekordas".

Organizatoriai stengiasi į šventę pritraukti kuo daugiau sostinės gyventojų - nepriklausomai nuojų  santykio su sportu ar amžiaus. Prie sporto šventės rengimo prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto departamentas, „Reebok", „Brasa CrossFit" klubas bei Lietuvos galiūnų federacija.

Bilietus į rugsėjo 24-25 dienomis vyksiantį Vilniaus sporto festivalį įsigyti galite  „bilietai.lt" tinklapyje. Vaikams iki 16 metų, senjorams ir žmonėms su negalia apsilankymas šventėje nekainuos nieko.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups