iVilnius.lt

Liepos 20 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

Daugiabučių modernizavimas: nusimato rekordiniai metai (0)

2016-02-23
Nuotr.: Bigstock
Kaip konferencijoje ”Daugiabučių modernizavimo pamokos ir perspektyvos” informavo Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, šiemet numatoma modernizuoti 800 daugiabučių,  tai trečdaliu  daugiau nei 2015-aisiais, kai buvo atnaujinta beveik 600 pastatų.

“Stebint žinisklaidos pateikiamą informaciją apie modernizuojamus daugiabučius į akis krenta dažniausiai naudojamas žodis – “stringa”. Tačiau, pažiūrėjus statistinius duomenis, matome, kad modernizacijos mąstai ne tik nemažėja, bet nuolat auga”, - sakė D. Matonienė.

Nuo 2005 iki 2013 metų Lietuvoje buvo modernizuota 520 daugiabučių. Tuo tarpu vien 2015 metais baigti modernizuoti 574 pastatai, t. y. daugiau nei per aštuonis metus. Šiemet ketinama modernizuoti 800 daugiabučių, tai bus rekordinis rezultatas. Žinoma, daugėja ir norinčiųjų atnaujinti savo pastatus. Jei pernai buvo registruoti  2415 projektų, šiemet šis skaičius jau  pasiekė 3658.

Pasak  D. Matonienės, ateityje modernizacijos mąstai dar labiau augs. “Danske bank” skaičiavimais, per trejus metus į statybos sektorių daugiabučių modernizacijos procesas įliejo apie 300 mln. eurų. Vien šiemet šis skaičius turėtų siekti 200 mln. eurų. Ketinama pradėti kvartalinė renovacija pritrauks dar didesnius lėšų srautus.

Konferencijos metu taip pat aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos modernizuojant daugiabučius. “Nors dabar projektavimo ir įgyvendinimo darbai ženkliai pagerėjo, vis dar daroma grubių klaidų, dėl kurių modernizuotas daugiabutis gali suvartoti tiek pat ar net daugiau energijos, nei prieš projekto įgyvendinimą”, - sako “Danfoss” inžinierius-konsultantas Justas Rutkauskas.

Konferencijos metu jis pademonstravo dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios yra gana lengvai pastebimos net šildymo sistemų subtilybių neišmanančiam žmogui, tačiau gali smarkiai išbalansuoti energijos vartojimą. Pavyzdžiui, vertikaliai, o ne horizontaliai sumontuotas termostatas veiks nekokybiškai ir gyventojas nejaus komforto.

Daugiabučių administratoriams, projektuotojams bei rangovams skirtą konferenciją “Daugiabučių modernizavimo pamokos ir perspektyvos” organizavo  Lietuvos būsto rūmai.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups