iVilnius.lt

Liepos 03 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

Išskirtinis projektas senamiestyje „Basanavičiaus 9A“ pripažintas tinkamu naudoti (0)

2016-09-01
Nuotr.: Organizatorių
Bendrovė „Eika“ skelbia sostinės senamiestyje sėkmingai užbaigusi savo valdomą projektą „Basanavičiaus 9A“: valstybinė komisija pripažino tinkamu naudoti. Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko vadovaujamos studijos architektų suprojektuota trijų pastatų kompozicija prie Reformatų skvero darniai įsiliejo tarp senovinių istorinės Basanavičiaus gatvės pastatų.
Pasak pastatą projektavusio architekto Rolando Paleko, Vilniaus senamiestis – architektūriškai jautri erdvė, todėl buvo iškeltas uždavinys sukurti projektą, derantį ne tik su šalia esančiais pastatais, bet ir Reformatų parku. Ypatingas dėmesys buvo skirtas erdvių, esančių tarp statinių, formavimui, nes būtent jos kuria papildomą vertę bei jungia su aplinka. Moderniai pritaikytas vilų formatas, vienatūriai pastatai, į Basanavičiaus gatvės pusę įsiliejantys šviesiu nano tinko fasadu, šalia parko esančiam korpuso fasadui parinktas tamsus medis – visų šių sprendimų dėka išlaikyta estetika ir senamiesčio stilistika.
 
„Kitas svarbus projekto tikslas – suteikti gyventojams aukščiausio lygio komfortą“, - teigia M. Žibūda. „Tam buvo pasitelktos modernios technologijos: įrengtas erdvus dviejų aukštų požeminis parkavimas su dviem automobiliniais liftais, įrengtas mažesnes sąnaudas užtikrinantis grindinis šildymas ir mechaninė vėdinimo sistema su šilumos atgavimu, nuolat aprūpinanti gyvenamąją erdvę gaiviu oru ir neleidžianti namuose kauptis drėgmei. Taip pat numatytas išmanusis DANFOSS šildymo valdymas WiFi ryšiu ir sumontuotas elektromagnetinis nukalkinimo prietaisas, nukalkinantis kietą vandenį ir apsaugantis vamzdynus bei kitus prietaisus nuo kalkių nuosėdų ir korozijos“, - pasakoja „Eika“ atstovas.
 
Iš projekte įrengtų 60 prabangių 1-4 kambarių apartamentų laisvi yra likę vos keli. Šiuo metu nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“ taip pat valdo prestižinį projektą Tilto gatvėje bei projektus Šnipiškėse, Naujamiestyje, Žirmūnuose, Jeruzalėje, Pilaitėje, Santariškėse bei Bajoruose.
 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups