iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

Statybų Užupyje istorijoje padėtas taškas – prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl „Užupio krantinių“ (0)

2015-12-07
Nuotr.: Užupio krantinės
Vilniaus apygardos prokuratūra, atlikusi tyrimą, atsisakė kreiptis į teismą dėl Užupyje, adresu Polocko g. 17, vykdomų „Užupio krantinių“ projekto statybų. Prokuratūros tyrimo rezultatai patvirtino praėjusią savaitę Kultūros paveldo departamento bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos po pakartotinių tyrimų pateiktas išvadas, kad „Užupio krantinių“ statybos yra teisėtos ir vykdomos laikantis įstatymų.

„Labai atsakingai žiūrime į kiekvieno statybų projekto vystymą, todėl griežtai laikomės įstatyminių ir procedūrinių reikalavimų. Tą paliudijo valdžios institucijų atlikti tyrimai, o dabar – ir galutinį tašką šioje istorijoje padėjusi prokuratūros išvada“, – sako „Užupio krantines“ plėtojančios įmonės „MG Valda“ komunikacijos vadovas Simonas Lyvas.

Prokuratūrai paskelbus savo sprendimą buvo paneigtos paskutinės abejonės, kurias šio projekto vystytojams – „MG Valdai“, siekiančiai atgaivinti Užupio rajoną, dėstė dalis iš kaimynystėje esančių namų gyventojų. „Buvo keista sulaukti pasipriešinimo, nes senamiesčio architektūros dvasią atitinkantis projektas statomas vietoje apleistos ir Užupio įvaizdį darkiusios gamyklos. Esame įsitikinę, kad jau kylančios „Užupio krantinės“ prisidės prie šio istorinio Vilniaus rajono atgaivinimo – skyrėme ypatingą dėmesį projekto kokybei, architektūrai, aplinkos sutvarkymui ir Vilnios krantinei“, – sakė S. Lyvas.

„Užupių krantinių“ projektas yra statomos vietoje sovietmečiu pastatytos „Vilijos“ tekstilės gamyklos, kuri daugiau nei dešimtmetį buvo apleista ir kelianti pavojų dėl avarinės būklės pastatų.

Vietoje gamyklos 1 ha plote jau kyla išskirtinės kokybės, Užupiui būdingos architektūros gyvenvietė. Ji – vienas didžiausių naujos statybos projektų Senamiesčio teritorijoje.

Didelį dėmesį aplinkos sutvarkymui skirianti „MG Valda“ ne tik įrengs jaukią ir šiuolaikišką gyvenvietę, bet ir sutvarkys šalia projekto tekančios Vilnios dešinįjį krantą. Pagal kartu su Vilniaus m. savivaldybe ir Užupio bendruomene suderintą projektą krantinės šlaite bus įrengti takai, suoliukai ir poilsio vietos, vaikų žaidimo aikštelės – visa tai bus prieinama miesto gyventojams ir svečiams. Specialiai krantinės projektui buvo parinkti medžiai, krūmai ir gėlės, kurie yra paplitę Vilnios krantinės prieigose. Pagal numatytą projektą taip pat ketinama rekonstruoti pėsčiųjų tiltą per Vilnią, sujungsiantį Užupį su Paupio rajonu.

„MG Valda“ atstovas teigia, kad objekto statybos vyksta sklandžiai, o beveik pusė visų „Užupio krantinėse“ esančių butų jau parduoti. Bendrovė planuoja, kad šio kvartalo statybos darbai bus užbaigti 2017 m. I-ąjį ketvirtį.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups