iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

Sukūrė pridėtinę vertę verslui ir patogų gyvenimą vilniečiams (0)

2016-02-02
Nuotr.: YIT Kausta
Verslo centras „Grand Office“, Viršuliškių projektas Vilniuje bei gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“, kuriuos įgyvendino bendrovė „YIT Kausta“, šiemet pelnė apdovanojimus.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos apdovanojimas „Už darnią plėtrą“ bendrovės „YIT Kausta“ vadovui Kęstučiui Vanagui bei projekto autoriams architektams Gintarui Čaikauskui ir Miroslaw Szejnicki buvo įteiktas už daugiafunkcį Viršuliškių centrą, kuriame išplėtotas aukštybinis A energinės klasės biurų pastatas „Grand Office“, gyvenamieji namai „Solo City“ ir prekybos centras „Prisma“. Šis projektas yra įvardintas kaip geriausias teritorijos konversijos į traukos centrą projektas.

Viršuliškių centras kelia įspūdį dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis

„Miestui urbanistine prasme svarbu turėti lokalius miesto centrus. Multifunkcinis Viršuliškių centras kaip tik toks – keliantis įspūdį savo dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis, kur įsikūrė komerciniai, gyvenamieji ir prekybiniai pastatai, – sakė Linas Naujokaitis, vertinimo komisijos narys, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas. – Tam pasirinkta puiki vieta ir urbanistine prasme – netoli centro ir greta aplinkkelio. Tai išskirtinis ir puikiai išvystytas daugiafunkcis miesto centras.“

Bendrovė „YIT Kausta“ keičia sostinės Viršuliškių rajoną: 3,5 ha sklype už Spaudos rūmų įgyvendino trijų skirtingos paskirties objektų statybos darbus. Buvusioje spaustuvės „Vilspa“ teritorijoje suplanuotas daugiafunkcis projektas su gyvenamaisiais namais, biurų pastatų kompleksu, prekybos centru. Teritorijoje iškilo prekybos centras „Prisma“, 21 aukšto pirmasis Baltijos šalyse A energinio efektyvumo klasės biurų pastatas „Grand Office“ ir „Solo city“ mažaaukščiai gyvenamieji namai. 

Projektą įgyvendinanti bendrovė „YIT Kausta“ ne tik keičia Viršuliškes, bet ir mažina transporto spūstis mieste, sukuriant darbo vietas arčiau namų.

Gyvena šalia darbo, patogiai važiuoja į centrą

Modernus daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“ darniai papildo teritorijos urbanistinį kompleksą. Šiuo metu – tai du šiuolaikiški 6 aukštų gyvenamieji namai. Kiekviename iš jų įrengta po 42 butus.

„Tai ir strategiškai patogi vieta – lengvas susisiekimas su Vilniaus centru, – ir galimybė atsigauti nuo miesto šurmulio. Manome, kad tai yra kaip tik tai, ko ieško šiuolaikiški naujakuriai, – sakė bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas. – Šie daugiabučiai unikalūs tuo, kad yra sukurti pagal žmonių, kurie norėtų jame gyventi, poreikius.“

Bendrovė atliko specialią apklausą ir potencialių naujakurių klausė nuomonės apie svarbias namo detales: laiptinių apdailą, vaikų žaidimų aikšteles, butų planus ir kt. Vėliau, atsižvelgiant į šiuos pageidavimus, buvo patobulintas galutinis daugiabučio projektas. Todėl „Solo city“ gyvenamasis kompleksas turi jaukią aplinką su erdviu kiemu, žaidimų aikštelėmis vaikams, tinkamai išvystyta infrastruktūra bei patogiu susisiekimu: netoli yra mokyklos, darželiai, laisvalaikio bei prekybos centrai, o miesto centras pasiekiamas greitai ir išvengiant transporto spūsčių.

„Solo city“ gyvenamųjų namų kvartalas statomas laikantis aukščiausių tarptautinio koncerno „YIT“ kokybės ir saugumo reikalavimų. Namai pasižymi aukšta šilumine varža ir sandarumu, sunaudoja mažiau šilumos energijos, tad gyventojai šaltų žiemų nesibaimina, nes žino, jog šildymo išlaidos bus minimalios.

Verslo centras „Grande Office“ – naujos kartos biuras

Bendrovės „YIT Kausta“ projektui verslo centras „Grande Office“ už inovatyvius, sudėtingus konstruktyvinius sprendimus, aukštą organizacinę kultūrą, kompleksiškumą, nuolatinį naujų inovatyvių darbo vietų kūrimą, atsižvelgiant į įmonės vertę keliant statybų šakos prestižą Lietuvoje ir užsienyje, didesnį nei minimalūs reikalavimai energinį efektyvumą (A klasė) ir kokybę – įteiktas aukso medalis. Taip nusprendė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2015“ ekspertai.

Biurų pastatas „Grand Office“ pastatytas kaip ženklas prie sankryžos. Skaidrieji fasadai atsukti ne į miesto centro pusę, bet į pakraščius, kurie plėtojasi. Tad statinys, pagal architektų sumanymą, stovi kaip žibintas, apšviečiantis visą aplinką.

Trys kvadrato formos pastato fasado pusės yra stiklinės, todėl nusuktos nuo pietinės saulės. Ketvirtoji yra uždaryta su vėdinamu fasadu, apdailai panaudojant keramines plokštes. Šioje pastato dalyje įrengtos laiptinės. Visas biurų pastatas suprojektuotas taip, kad jo langai kryptų į žaliąją Pilaitės rajono pusę, o liftais kylantiems „Grand office“ darbuotojams ir svečiams atsivertų vaizdas į Vilniaus miesto panoramą. 

Tačiau svarbiausias pastato išskirtinumas – verslo centre įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, užtikrinančios A klasės energinio efektyvumo pranašumus. Šiuolaikiškas biurų pastatas yra draugiškas aplinkai ir čia dirbantiems žmonėms. A energinį efektyvumą lemia pastato sandarumas bei įdiegtos efektyvios inžinerinės sistemos: šildymas, vėdinimas, aukšto naudingumo rekuperatorinė sistema. Projektuojant pastatą buvo atsižvelgta ir į akustiką – imtasi priemonių, kad pastato inžinerinių sistemų keliami garsai būtų minimalūs.

Patogus susisiekimas – didelis pranašumas

Pastato vieta mieste itin patraukli. 21 aukšto pastatas iškilo šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, todėl yra gerai matomas ir greitai pasiekiamas iš skirtingų sostinės vietų. Aplinkkelis užtikriną greitą išvažiavimą Kauno ir Ukmergės kryptimis. 

„Patogus susisiekimas leidžia sutaupyti laiko tiek verslo centro darbuotojams, tiek partneriams ar klientams, aplenkiant automobilių spūstis, – sako bendrovės „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas, kurio vadovaujama įmonė taip pat įsikūrė šiame pastate. – Atstumas iki sostinės centro – vos 4 kilometrai, o iki oro uosto galima nuvykti per 10 minučių. Šis verslo centras vienareikšmiai sukurtas šiuolaikiniam žmogui.“

21 aukšto pastate biurų patalpoms yra skirta apie 10 tūkst. kv. metrų. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos 265, o aplink pastatą – dar 28 automobilių stovėjimo vietos. 

Šalia pastato iškilo 10 m aukščio plieninio milžino, laikančio debesį, skulptūra, sukurta garsaus skulptoriaus Tado Gutausko. Skulptūra „Suomis“ sukurta Lietuvoje veikiančių Suomijos įmonių iniciatyva, papuošia naujai kuriamą daugiafunkcį sostinės centrą. Ji iškilo tarp greitkelio ir pastatų suformuotoje viešojoje erdvėje.

Per kelerius ateinančius metus šalia „Grand Office“ iškils dar dviejų A klasės biurų kompleksas – verslo namai „Duetto“. Dviejuose 10-ies aukštų pastatuose, planuojama, bus sukurta apie 1600 naujų darbų vietų. Šiuo projektu bus baigti viso kvartalo Viršuliškių skersgatvyje vystymo darbai.

„Upės rezidencija“ – skandinaviškas stilius ir kokybė

„Metų gaminio“ kategorijoje aukso medaliu įvertintas ir „YIT Kausta“ Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, įgyvendintas gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“. „Metų gaminio“ ekspertai išskyrė inovatyvius šio projekto sprendimus, kurie leido pasiekti didesnį nei minimalus sandarumą bei energinį efektyvumą. Ekspertai šį projektą laiko sėkmingai įgyvendintu mažaaukščių daugiabučių namų kvartalo statybos projektu, akcentuodami kompleksinius, vartotojų poreikius atitinkančius sprendimus.

„Upės rezidencijoje“ suprojektuoti trys gyvenamieji namai su 53 įvairaus dydžio dviejų ir trijų kambarių butais. Daugelio butų langai orientuoti į upės pusę. 

Skandinaviškas stilius ir kokybė, mažaaukštė statyba, komfortišką gyvenimo būdą užtikrinantys modernūs sprendimai, gamtos apsuptis ir šalia esantis miesto centras – šio gyvenamojo rajono patrauklumo paslaptis. Įsikūrę „Upės rezidencijoje“ naujakuriai džiaugiasi puikia infrastruktūra ir galimybe pasimėgauti upės kaimynyste. Čia namus atrado žmonės, vertinantys puikų susisiekimą ir gamtos artumą.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

StatybuNaujienos.lt
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups