iVilnius.lt

Liepos 16 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

„Technopolis“ pirmasis Lietuvoje gavo LEED sertifikatą (0)

2015-11-20
Nuotr.: Technopolis
Visi trys – „Alfa“, „Beta“ ir „Gama“ – suomių kapitalo įmonei „Technopolis” priklausantys biurų pastatai Vilniuje, sudarantys „Technopolis Ozas“ verslo parką, praėjusią savaitę buvo pripažinti tvariais ir gavo LEED „Gold“ sertifikatus eksploatuojamų pastatų kategorijoje. Tai pirmasis pagal šį JAV standartą sertifikuotas biurų kompleksas Lietuvoje, o „Beta“ biurų pastatas – pirmasis statinys.

Sertifikuotose pastatuose, kurių bendrasis plotas siekia 75 000 kv.m., įskaitant 1 330 įrengtų parkavimo vietų,, šiandien veikia 14 tarptautinių ir vietos įmonių. Jose dirba apie 3 700 žmonių.

„Biuro patalpų nuomininkams siekiame pasiūlyti didesnę pridėtinę vertę. Mums svarbu užtikrinti pastatų priežiūros kokybę ir pažangią vidaus aplinką, taip pat ekonominį ir ekologinį efektyvumą, todėl trečios šalies atliekamas sertifikavimas yra mūsų kokybės politikos dalis“ – sako Lina Paukštė, „Technopolis“ vadovė Lietuvoje. 

LEED sertifikatas indukuoja ne tik apie ekologiją ir ergonomiką, tačiau ir mažesnes veiklos sąnaudas. Remiantis sertifikavimą atliekančios įmonės tyrimų duomenimis, LEED sertifikatą atitinkantys eksploatuojami pastatai užtikrina 8-9 proc. mažesnes veiklos sąnaudas, palyginus su sąnaudomis prieš įgyvendinant sertifikavimo reikalavimus.

„Technopolis Ozas” verslo parko pastatų vertinimą pagal JAV žaliųjų pastatų tarnybos standartą LEED atliko JAV įmonė „Green Building Partners”.

„Alfa“, „Beta“ ir „Gama“ sertifikavimo metu vertintas vietovės tvarumas, vandens bei energetinis efektyvumas, klimatas, medžiagų ir išteklių panaudojimas, aplinkosauginiai ir atliekų valdymo procesai, pastato vidaus aplinka, projekto inovacijos, naudotojų komfortas ir pasitenkinimas. 

„Jau eksploatuojamo pastato sertifikavimas yra sudėtingas procesas – vertinimas labai kompleksiškas ir be kita ko apimantis esminius įmonės verslo strategijos ir pastatų valdymo geros praktikos niuansus. Čia be pastato tvarumo rodiklių taip pat vertinama valdytojo veiklos strategija ir kompetencija pastatų valdymo srityje, nuomininkai ir jų atrankos principai, komfortas. Na, o siekis atitikti visus šiuos reikalavimus reikalauja didelių investicijų. Todėl džiaugiamės, kad tapome pirmieji „išlaikę šį egzaminą“, taip pat sukūrę dar daugiau tikrosios ekonominės vertės bei komforto mūsų pastatų nuomininkams”, – sako L. Paukštė.

Per dvejus metus nuo pastatų įsigijimo 2013 m., „Technopolis“ į esamų pastatų pagerinimą ir efektyvumą investavo daugiau nei 1,3 mln. eurų. Jau suplanuotos ir kelių šimtų tūkstančių eurų investicijos pastatų priežiūrai 2016 m. 

Sertifikavimas minėtais standartais yra „Technopolio“ įmonių grupės, valdančios 20 išmaniųjų verslo parkų Suomijoje, Norvegijoje, Estijoje, Rusijoje ir Lietuvoje, ilgalaikės pastatų tvarumo strategijos dalis. Šiai dienai LEED ir BREEAM standartais sertifikuota beveik trečdalis grupei priklausančių pastatų.

„Technopolis Ozas“ verslo parke šiuo metu yra trys eksploatuojami pastatai. 2016 m. pabaigoje bus užbaigtas statyti ketvirtasis „Delta“. Tuomet bendrasis „Technopolis“ valdomas biuro pastatų plotas Vilniuje išaugs iki apytiksliai 106 000 kv.m. Naujai augantis biurų kompleksas „Delta“ suprojektuotas ir yra statomas vadovaujantis LEED standartais.

JAV žaliųjų pastatų tarybos sukurta vertinimo sistema LEED yra skirta įvertinti pastato aplinkosaugos charakteristikas bei paskatinti tvaraus projektavimo vystymąsi. Tai balų skaičiavimo sistema už aplinkai palankius veiksmus. Šis amerikiečių standartas LEED ir Didžiosios Britanijos standartas BREEAM yra dvi daugiausia pasaulyje naudojamos aplinkosauginio vertinimo metodologijos sistemos statybų sektoriuje, vertinant tiek projektuojamus, tiek jau eksploatuojamus pastatus.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

StatybuNaujienos.lt
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups