iVilnius.lt

Lapkričio 26 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

Vilniuje oficialiai pradėtos naujo verslo kvartalo statybos (1)

2016-07-19
Nuotr.: Organizatorių
Vilniuje, Žvėryno mikrorajone oficialiai pradėtos naujo verslo kvartalo statybos. Birželio 22 d. simbolinė kapsulė buvo įmūryta į pirmojo verslo centro pastato, kuriame įsikurs „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras, pamatus. Planuojama, kad pastato statybų darbai bus baigti iki 2017 m. pabaigos, o 11,9 tūkst. kv. metrų ploto verslo centre dirbs daugiau nei 900 „Danske Bank“ grupės darbuotojų.

Verslo kvartalą buvusioje pramoninėje teritorijoje Saltoniškių g. plėtoja bendrovė „M.M.M. projektai“. Planuojama, kad 2 ha teritorijoje iškils keturi biurų pastatai, kurių bendras plotas sieks 60 000 kv. metrų. Iš viso į projektą planuojama investuoti apie 100 mln. eurų.

Pirmojo verslo centro pastato statybos darbų konkursą laimėjo bendrovė „Mitnija“, kuri per 18 mėnesių turės pastatyti šešių aukštų biurų pastatą, taip pat 340 vietų požemines ir 130 vietų antžemines automobilių stovėjimo aikšteles.

„Plėtodami naująjį verslo kvartalą siekiame dviejų svarbiausių tikslų – sukurti šiuolaikišką, į darbuotojų emocinį komfortą orientuotą erdvę verslui, o kartu – grąžinti šią teritoriją vilniečiams, papuošti miestą nauju traukos tašku. Pirmasis biurų pastatas, kurio statybas pradedame, taps viso kvartalo vizitine kortele“, - sako bendrovės „M.M.M. projektai“ direktorė Natalija Monkevičienė.

A klasės verslo centras, kurį projektavo danų architektas Ulrik Raysse ir jo kolega, Danijoje dirbęs architektas Aleksandras Gvildys, atspindės naujausias architektūrines, inžinerines, interjero dizaino ir funkcionalumo tendencijas. Pastatų komplekso projektą kūrę architektai prioritetu pasirinko gamtą, Vilniaus miesto architektūrinį paveldą ir darbuotojų poreikius. Todėl buvo nuspręsta čia statyti ne dangoraižius, o prie landšafto priderintus neaukštus pastatus, o kvartalo viduje sukurti miestiečiams patrauklias ir atviras erdves.

„Smagu matyti, kad buvusio pramonės objekto vietoje plėtojamas verslo kvartalo projektas. Džiaugiuosi, kad architektai ne tik įgyvendino detaliojo plano, kurio kuratoriumi teko būti, sprendinius, bet ir kuria naujas patrauklias visuomenines erdves, formuodami jungtis tarp sklypų ir viešąsias teritorijas verslo kvartalo viduje,“ – apie naująjį verslo kvartalą sakė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Pirmasis Saltoniškių g. 7 statomas verslo centras bus vienas iš nedaugelio pastatų Vilniuje, kuris turės A energinio naudingumo klasę ir pasižymės ypatingai žemu triukšmo lygiu. Projekto plėtotojai siekia gauti statinių tvarumą liudijantį „BREEAM New Construction“ sertifikatą – Lietuvoje tokio sertifikato dar neturi nei vienas pastatas.

Naujasis verslo centras išsiskirs ir moderniais statybos bei technologiniais sprendimais – ant pastato stogo bus sumontuoti saulės elementai, generuosiantys dešimtadalį objektui reikalingos energijos, įrengta sudėtinga ventiliacijos bei oro drėkinimo sistema leis darbuotojams kvėpuoti šviežiu, gaiviu ir sveiku oru. 

„Džiugu, kad „Danske Bank“ kelia aukščiausius reikalavimus ne tik klientų aptarnavimui, bet ir kurdami darbo vietas. Esame vienas didžiausių darbdavių ir „Danske Bank“ plėtra Lietuvoje nesustoja. Atiduodami duoklę savo talentingiems darbuotojams ir toliau dėsime pastangas, kad sukurtume ne tik darbo vietas, bet tinkamą aplinką talentams skleistis“, - kalbėjo Gintautas Galvanauskas, „Danske Bank“ Lietuvoje generalinis direktorius.

Projektu Lietuvoje „Danske Bank“ grupė siekia išbandyti naujausias darbo sąlygų tobulinimo idėjas, o joms pasiteisinus – tokias pačias darbo vietas kurti ir kitose šalyse esančiose „Danske Bank“ buveinėse.

Dalis pirmojo verslo centro pastato ir aplinkinės teritorijos bus skirta „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro darbuotojų sveikatingumo skatinimui ir aktualiausių paslaugų užtikrinimui. Svarstomos įvairiausios idėjos nuo sporto klubo, įvairių pasaulio virtuvių maisto vidaus bei lauko valgykloje, susisiekimo dviračiais skatinimo, iki gydomojo masažo, grožio paslaugų, darbuotojų vaikų užimtumo ir priežiūros užtikrinimo. 

Taip pat bus įkurtos atviros viešosios erdvės aplink pastatą su kavine, fontanu, žaliosiomis erdvėmis, nemokamu belaidžiu internetu. Į naujosios GSL būstinės kūrimą bus aktyviai įtraukti įmonės darbuotojai – jiems bus patikėta nuspręsti, kokių būtiniausių paslaugų reikia darbe ir kaip turėtų atrodyti juos supanti aplinka. 

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

StatybuNaujienos.lt
Komentarai (1)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups