iVilnius.lt

Liepos 06 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Eismo kiškiai saugaus eismo mokė ne tik vaikus, bet ir tėvelius (Nuotraukos) (0)

2015-09-07
Nuotr.: Organizatorių
Jau tradicine tampanti socialinė iniciatyva „Eismo kiškiai“ sukvietė vilniečius ir miesto svečius į saugaus eismo renginį visai šeimai. Nuo pat ryto prie Baltojo tilto plūdo šimtai šeimų, ne vieni jų – su dviračiais, nes šių metų renginys akcentuoja dviračiais važinėjančių vaikų saugumą ir dalijasi visai šeimai vertinga informacija. Koncertai, mago pasirodymas, pamokėlės improvizuotoje sankryžoje, gyvybės gelbėjimo ir meninių rankdarbių mokyklėlės – visa tai laukė vaikų, kartu su saugaus eismo „mokytoja“, bene mylimiausiu vaikų personažu – Kake Make. 

Susirinkusius vilniečius sveikino renginio partnerių atstovai: sveikinimą siuntė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, palinkėjęs vaikams saugaus rugsėjo ir budrumo kelyje, Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, neabejojęs, kad šių metų „Eismo kiškių“ pamokos atneš naudos ne tik mažiesiems kiškiams, bet ir jų tėveliams. Vilniaus apskrities policijos linkėjimus perdavė komisarė Aistė Dijokaitė, priminusi, kad tėvai yra pirmieji vaiko mokytojai ir didžiausi autoritetai, todėl kartu su jais įgytos žinios sėja saugumą šeimose.

„Džiugu matyti nuo pernai metų ūgtelėjusius kiškius, atėjusius pasisemti žinių. Kaip sako patarlė, „pasakyk man, ir aš pamiršiu, parodyk man, ir aš prisiminsiu, daryk su manim – ir aš išmoksiu“. Būtent tokia ir yra mūsų renginio misija – mokytis visiems kartu. Labai džiaugiuosi, kad šių metų mūsų tema – dviračiais važinėjančių vaikų saugumas. Pats esu ne tik dviratininkas, bet ir tikras vilnietis, norintis, kad Vilnius taptų tikru dviratininkų miestu – žalesniu, sportiškesniu ir, su „Eismo kiškiais“ – saugesniu“, – sakė pozityvaus renginio partnerio ir renginio iniciatoriaus UAB „Mokilizingas“ generalinis direktorius Jurgis Rubaževičius.   

Dviračius registravo dideli ir maži

Vienoje iš palapinių policijos atstovės vykdė nemokamo dviračių registravimo akciją: visi norintieji, pateikę dviračio įsigijimo ir asmens tapatybės dokumentus, galėjo čia pat, vos per kelias minutes, pažymėti savo dviratę transporto priemonę ir įtraukti ją į policijos registrą. 

„Dviračių įregistravimas yra viena rimčiausių apsaugos priemonių – juk ne prie medžio pririši! Kodėl nepasinaudoti šia priemone, kai ji vykdoma nemokamai ir trunka vos kelias minutes?“ – sakė dviratį įregistravęs vilnietis Ugnius, apie šią akciją sužinojęs iš renginio „Eismo kiškiai“ anonso. 

Proga paženklinti dviračius pasinaudojo ir renginio vedėja Laura Imbrasinė: „Jau teko girdėti karčias savo bičiulių patirtis, kai iš, atrodytų, saugios vietos namuose įžūlūs vagys išvaro dviračius. Todėl nepraleidau progos įregistruoti savo ir vyro dviračius šios policijos akcijos metu“, – sakė L. Imbrasienė, atsivežusi registruoti savo ir vyro dviračius.

Vaikai pasižadėjo elgtis saugiai

Ilga tėvelių ir jų atžalų eilė nusidriekė prie pasiukų – juos, patvirtintus vaiko piršto antspaudu, dalijo renginio organizatoriai kaip pasižadėjimą tapti saugiu eismo dalyviu. Tačiau norintieji jį gauti turėjo atlikti įvairias užduotėles, kurių metu įgytos žinios leis būti saugesniais eismo dalyviais. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Pirmosios pagalbos palapinėje vaikai spalvino saugų elgesį kelyje vaizduojančius piešinius, o vyresni nei 12 m. mokėsi gaivinimo pradmenų ir žaizdų tvarstymo. „Susidomėjimas toks didelis, kad teko papildomai ir stalų pastatyti, ir piešinių dauginti. Smagu matyti, kad į veiklas įsitraukia ir tėveliai – juk tam, kad mokytum, turi mokėti pats“,  – teigė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Vilniaus skyriaus lektorė Gražina Vaivadienė. 

Vilniaus apskrities policija vaikučius kvietė sudalyvauti Saugaus eismo mokyklėlėje, kur jie galėjo spalvinti piešinius, mokytis teisingai pereiti gatvę, o tėveliams čia buvo siūloma spręsti saugaus eismo testus bei atsakinėti į policijos atstovų užduodamus klausimus. Visi norintieji galėjo pasėdėti ant policijos motociklo, užsidėti šalmą, nusifotografuoti su žinomu personažu – linksmuoju šuniuku Amsiumi. 

Piešinį dovanos neįgaliems vaikams 

Meninėse dirbtuvėlėse vaikai iš antrinių žaliavų gamino automobilius, aitvarus, spalvino Nomedos Marčėnaitės specialiai šiam renginiui sukurtą dėlionę, kuri po renginio papuoš Kauno r. socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos skyriaus sienas – džiugins čia besilankančius neįgalius vaikus. „Pati išsirinkau šią dėlionės dalį su keliuku. Manau, kad juo kiškiai keliauja prie jūros“, – linksmai pasakojo vieną dėlionės dalių spalvinusi penkiametė Ema. 

Renginyje vaikams buvo siūloma ir kitų veiklų – išbandyti šviesos stalą, smulkiąją motoriką lavinančią širmelę, erdvinį mąstymą lavinantį kubą, spalvinti Kakės Makės piešinius, skaityti knygeles ir su ja pabendrauti gyvai, dviratukais ir automobiliukais pasivažinėti specialiai vaikams sukurtoje gatvėje. „Mūsų vaikai visur keliavo, viską išbandė – labai entuziastingai rinko antspaudus. Smagu, kai gali ne tik linksmai leisti šeštadienio popietę kartu su visa šeima, bet ir dar kažką naujo sužinai, išmoksti, gilini žinias“, – sakė mama Viktorija ir tėtis Rimgaudas, į „Eismo kiškius“ atvedę savo dvimetę Eleną ir keturmetį Vincentą.  

Šventiniame koncerte vaikams dainavo šaunioji „Tele bim-bam“ komanda, dėmesį kaustė magiškasis Manto Wizard pasirodymas, koncertavo Diana Dargienė su dukra Une, šokių namai „Be good“, Vilniaus tarptautinės mokyklos ansamblis, grupė „DND“, dainavimo studija „HEY“ ir kiti.

Socialinį renginį inicijuoja šeimos saugumu besirūpinanti bendrovė „Mokilizingas“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, Lietuvos Raudonuoju kryžiumi, Vilniaus apskrities policijas.

Renginio organizatoriai: „Ecodriving LT“ ir „Correctus“.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups