Rugsėjo 24-25 dienomis Vilniuje ir Kaune pirmą kartą vyks forumas „Developing Talents for Innovation-based" /> Rugsėjo 24-25 dienomis Vilniuje ir Kaune pirmą kartą vyks forumas „Developing Talents for Innovation-based"/>
iVilnius.lt

Liepos 20 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

EK inicijuotame forume Kaune ir Vilniuje – pasaulinės verslo ir mokslo žvaigždės (0)

2015-09-17
Nuotr.: Lietuvos edukologijos universitetas
Rugsėjo 24-25 dienomis Vilniuje ir Kaune pirmą kartą vyks forumas „Developing Talents for Innovation-based Economies” („Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“), kur žymūs pasaulio, Lietuvos verslo ir mokslo atstovai diskutuos, kaip skatinti talentų ugdymą, gerinti mokymo kokybę, plėsti inovacijas bei sutvirtinti šiuolaikinio verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimą.
Periodinį vis kitoje Europos sostinėje vykstantį tematinį forumą šį kartą nuspręsta rengti Vilniuje ir Kaune. Kaunas pasirinktas dėl bene didžiausio šalyje inovacijų centro – KTU „Santakos“ slėnio. Dvi dienas truksiantį renginį organizuoja Europos Komisija (EK) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Kauno technologijos universitetu (KTU), Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK). Praktikos įmonėje nebeužtenka

Aukštasis mokslas ir verslas visame pasaulyje jau daug dešimtmečių dirba ranka rankon. Globalios, išmanios visuomenės ir inovacijomis paremtos ekonomikos atsiradimas lemia, kad šie ryšiai tarp mokslo ir verslo turi tapti dar stipresniais. Šiandien jie privalo žengti gerokai toliau, nei tradicinės studentų praktikos ar nedidelių mokslinių darbų atlikimas verslo įmonėse.

„Developing Talents for Innovation-based Economies” forumo tikslas – ieškoti atsakymų, kaip sumažinti vis dar didelį atotrūkį tarp aukštojo mokslo ir verslo. Kas daro universitetus patrauklius verslui ir kas gali sudominti verslą aukštojoje mokykloje? Kaip stiprėjantys mokslo ir verslo ryšiai gali įtakoti didėjančias lenktynes versle, siekiančiame pritraukti talentus?

„Intermedix Corp.” generalinis direktorius Joelas Portice‘as, „Bentley System Solutions” direktoriusTimo Tuukkanenas, „Virtustream“ Informacijos vadovas Vanas Williamsas, KTU rektorius Petras Baršauskas, vyriausioji Čalmerso technologijų universiteto (Švedija) prezidento patarėja profesorėKarin Markides ES Regionų komiteto prezidentas Markkusas Markkulas – tai tik nedidelė dalis pranešėjų, kurie bandys atsakyti į šiuos klausimus.

Įvertino Lietuvos patirtį

Pasak EK Centrinio direktorato švietimui ir kultūrai politikos formavimo pareigūnės Heike Fischbach, toks universiteto-verslo forumas pirmą kartą surengtas 2008 metais, o forumo vieta šiemet pasirinkta neatsitiktinai.

„Lietuva, prezidentaudama Europos Sąjungoje (ES), buvo didelė universitetų bendradarbiavimo šalininkė, tad po forumų Varšuvoje, Stokholme, Romoje ir Berlyne atėjo ir jūsų šalies eilė. Lietuva, viena naujesnių ES narių, gali būti pavyzdžiu kitoms ES naujokėms, sprendžiant savo švietimo problemas. Didelis susidomėjimas šiuo forumu rodo, kad Lietuvoje bus paliestos itin svarbios temos, kurios aktualios visoms ES narėms“, – forumo sėkme neabejoja H. Fischbach.

Prie forumo organizavimo glaudžiai bendradarbiaudami prisideda ir didžiausi Lietuvos universitetai – Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Įvertins aukštą inovacijų lygį

KTU mokslo prorektorės Astos Pundzienės teigimu, šis forumas skirtas parodyti, kaip moksliniai tyrimai ir inovacijos pasiekia studijas, studentą ir kaip pastarasis paruošiamas dalyvauti šiuolaikinėje darbo rinkoje ir inovacijų sistemoje.

„Šis renginys – galimybė parodyti svečiams dinamiškai augančią inovacijų erdvę Lietuvoje. Tai tarsi padrąsinimas, parodymas tiek mokslui, tiek verslui, kad yra puikių bendradarbiavimo pavyzdžių. Įmonės šiandien domisi ne tik mokslo inovacijomis, bet ir talentų ugdymu. Tai įrodo į forumą atvykstantys didžiausių JAV bendrovių, tokių kaip „Intermedix“ ar „Virtustream“, vadovai, o taip pat ir Lietuvos bendrovių – „Lietuvos energija“, NFQ – vadovai, – pabrėžė KTU mokslo prorektorė.

A. Pundzienės teigimu, šie verslininkai iš karto sutiko dalyvauti renginyje, nes mato, kokią naudą duoda moksliniai tyrimai, inovacijos ir investicijos į talentingiausius studentus. Pasak jos, šis periodinis renginys – didelis įvertinimas visam Baltijos regionui.

Skatins bendradarbiavimą

Kalbėdamas apie forumo svarbą, LPK Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas sakė, kad kartu su pasaulinio lygio ekspertais čia tikimasi surasti atsakymus, kaip padidinti verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybes.   

„Pirmoji problema, kuri pastebima tiek visame pasaulyje, tiek Europoje – neišnaudojamos visos verslo ir universitetų bei kolegijų bendradarbiavimo galimybės, kurios turi didelį potencialą. Lietuvos verslas jau suprato, kad neinvestuojant į talentų ugdymą ir kartu su aukštojo mokslo institucijomis nevystant mokslo ir studijų, rezultatas nebus toks, kokio norisi“, – pabrėžė S. Besagirskas.

Nemažai ne tik inovatyvaus, bet ir tradicinio verslo įmonių, tokių kaip LPK ir LINPRA, narės jau senokai dalyvauja aukštųjų mokyklų studijų pertvarkoje, studijų programų kūrime ir tobulinime, baigiamųjų projektų gynimuose ir pan.

S. Besagirsko teigimu, labai džiugu, kad KTU vadovams pavyko sukviesti itin puikių ekspertų iš viso pasaulio, kurie duos praktinių patarimų, ką reikia daryti, kad panašios problemos Lietuvoje taptų praeitimi.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups