iVilnius.lt

Liepos 03 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

„Erdvėlaivis Žemė“: į Lietuvą atkeliauja mokslo ruduo (0)

2016-08-30
Rugsėjo 8–16 dienomis Lietuvoje vyks tryliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, kuris įvairaus amžiaus lankytojams pasiūlys daugiau kaip tris šimtus nemokamų renginių. Tai puiki proga iš arti pamatyti ir išgirsti, ką įdomaus ir svarbaus veikia Lietuvos bei pasaulio mokslininkai, kokie nauji išradimai netrukus paįvairins mūsų gyvenimą, kokias mokslo mįsles pavyko įminti.

Festivalyje bus itin daug praktinės veiklos. Pavyzdžiui, renginių cikle „Mokslininko ir mokinio partnerystė“ moksleiviai galės tapti mokslininkų asistentais ir taip „pasimatuoti“ mokslininko profesiją.

Bene daugiausia renginių vyks Vilniuje. Vilniaus universiteto Ląstelės biologijos laboratorijoje su specialia įranga stebėsite, kaip žūsta vėžinės ląstelės jas veikiant chemoterapiniu vaistu. Modifikacijų projekte „Neįtikėtini gyvūnai“ kursite žmogaus–gyvūnų hibridus VU Zoologijos muziejuje. VU Planetariume grožėsitės egzoplanetų ir kitų kosminių objektų vaizdais. Ekskursijose į TEVA / „Sicor Biotech“ gamyklą ir „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pamatysite, kaip gimsta mokslininkams skirti produktai ir naujos kartos vaistai. Apsilankymas Fotonikos slėnyje ir UAB „Ekspla“ – puiki proga susipažinti su lazerių veikimo principais, sužinoti apie jų technologinius taikymus, išbandyti vieną iš lazerių taikymo sričių – 3D spausdinimą. VU Botanikos sode Kairėnuose degustuosite vėlyvųjų sodinių šilauogių, spanguolių, kultūrinių bruknių ir kitokių uogų derlių.

Simpoziume VGTU „LinkMenų fabriko“ laboratorijose grupėse, sudarytose iš skirtingų sričių atstovų (menininkų, technologijų ir kūrybinių industrijų studentų), galės kurti bendrus tarpdalykinio meno projektus. Vilniaus kolegijoje išmoksite atpažinti audinius, ausite su tikromis audimo staklėmis. VU Filosofijos fakultete sužinosite, ar psichologinė pagalba internetu gali būti tokia pat veiksminga kaip tradicinė. Užupio meno inkubatoriuje mokysitės atskirti melą nuo tiesos, efektyviai atpažinti ir kontroliuoti emocijas, suprasti kūno kalbos prasmes. Sužinosite, kaip šukuosenos forma, faktūros ir spalvos veikia įvaizdį. Apsilankiusieji Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pamatys, kaip gimsta spektaklis „Visuomenės priešas“, susipažins su teatre dirbančiais įvairių profesijų žmonėmis.

Šįkart mokslo festivalyje svečiuosis net šeši žymūs užsienio mokslininkai iš Prancūzijos ir Italijos. Dr. Chiara Zuccato papasakos, ką mokslas jau žino apie smegenų evoliuciją ir mirtinų neurologinių ligų atsiradimo priežastis, o dr. Francois-Xavier Pellay – apie vis sėkmingesnius mokslininkų bandymus stabdyti senėjimo procesus ir netgi atjauninti žmogaus organizmą. Vienas iš gravitacinių bangų atradėjų prof. Eugenio Coccia atskleis šių bangų tyrinėjimų istoriją. Pagrindinės genetiko prof. Giuseppe Novelli tyrimų kryptys – už žmogaus ligas atsakingų genų žemėlapių sudarymas, šių genų nustatymas ir apibūdinimas. Prof. Giorgio Metta pasakos apie „iCub“ projektą, kurio tikslas – įgyvendinti žmonijos svajonę turėti asmeninį humanoidinį robotą kiekvienuose namuose. Prof. Fiorenzo Conti kalbės apie tai, kaip neuromokslas padeda įminti skonio suvokimo paslaptis.

Rugsėjo 16 d. nuo 12 val. festivalio lankytojus pakviesime į mokslo populiarinimo šventę „Mokslo aikštė“. Jungtinio gyvybės mokslų bei Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centrų kaimynystėje įsikurs mokyklų, universitetų, verslo įmonių atstovai. Jie vilios į mokslo eksperimentų laboratoriją po atviru dangumi. Apsilankę minėtuose centruose, susipažinsite su pažanga audinių inžinerijos srityje, sintetinės biologijos galimybėmis, išbandysite akių sekimo ir emocijų atpažinimo įrangą, kuri galėtų tapti vienu socialinio gyvenimo talkininkų, padedančių greičiau perprasti partnerį, bosą, draugus ar svetimus asmenis. Patekę į biologinių galvosūkių kambarį, turėsite iš jo ištrūkti. Tam reikės pasitelkti biologijos, chemijos, informatikos sugebėjimus. VU Fizikos fakultete apžiūrėsite vieną galingiausių Lietuvos superkompiuterių ir išgirsite apie kvantinių reiškinių modeliavimą, susipažinsite su šviesolaidžiais.

VU mokslo festivalyje pristatys 66 renginius Vilniuje ir Kaune. Daugiausia jų vyks Vilniuje. Iš 120 sostinės renginių net 60 bus VU renginiai. Rugsėjo 16 d. Saulėtekyje rengiama VU diena mokslo festivalyje.

Renginiai taip pat vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose.

Festivalio programa

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups