iVilnius.lt

Gegužės 27 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Po aukštųjų mokyklų studentų atstovų susitikimo su R. Šimašiumi: naktinis viešasis transportas, didesnis saugumas ir akademinis miestas (0)

2015-07-30
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybė
Aukštųjų mokyklų studentų savivaldų susitikime su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir savivaldybės administracija aptarti opiausi studentams kylantys klausimai, susiję su Vilniaus viešojo transporto problemomis, miesto saugumu ir Vilniaus, kaip studentiško miesto, pristatymu ne tik kitų regionų gyventojams, tačiau ir čia atvykstantiems užsienio šalių piliečiams.

Susitikimo metu nutarta glaudžiau bendradarbiauti ir keistis informacija dėl seniau neįgyvendintų viešojo transporto tobulinimo siūlymų, taip pat bus analizuojama galimybė įrengti oranžinių dviračių nuomos punktą studentų miestelyje Saulėtekyje. Miesto mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, ateityje turėtų būti teikiamos ir naktinio viešojo transporto paslaugos. Kaip pastebi Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) prezidentas Andrius Uždanavičius, susisiekimas naktį tapo ypač aktualus įrengus Vilniaus universiteto Mokslinės informacijos ir komunikacijos centrą.

„Vilniaus universitetui įrengus studentų pamėgtą Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, jame studentai dažnai mokosi iki vėlyvos nakties, tačiau paskui neturi galimybės saugiai sugrįžti į namus ar bendrabučius kitose Vilniaus miesto dalyse. Dėl to jiems tenka kreiptis į kitus studentus, kurie į biblioteką atvažiuoja automobiliais ar ieškoti, kas pavežtų, socialinių tinklų grupėse bei tikėtis, jog atsiras tokių savanorių. Patirtis rodo, jog tokia praktika yra pavojinga“, – sakė A. Uždanavičius.

Susirūpinta ir studentų saugumu Ateities gatvėje esančiame miškelyje, pro kurį kasdien praeina gausybė netoliese esančių studentų bendrabučių gyventojų. Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) teigimu, ši erdvė šiuo metu yra nepakankamai apšviesta, neįrengtos vaizdo stebėjimo kameros, tad būtina nedelsiant imtis veiksmų siekiant pažaboti galimus viešosios tvarkos pažeidimus.

VU SA taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, jog informacija, ką studentas gali veikti mieste po paskaitų, yra esminis faktorius renkantis, kur studijuoti, bet paruoštos tokios informacijos praktiškai nėra. Miesto meras sutiko, jog iki šiol nebuvo aiškios Vilniaus reklaminės medžiagos išskyrus miesto ženklo sukūrimą, tad planuojama parengti tam tikras žinutes ir reikiamas vizualizacijas. Aptartas ir aktyvesnis Vilniaus miesto savivaldybės įsitraukimas į studijų procesą – numatoma organizuoti konkursus renkant geriausius akademinius darbus.

Susitikime su Vilniaus miesto meru ir savivaldybės administracija taip pat dalyvavo Kazimiero Simonavičiaus universiteto studentų atstovybės, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės, Mykolo Romerio universiteto studentų atstovybės, Vilniaus dizaino kolegijos ir studentų atstovybės, Lietuvos edukologijos universiteto Studentų atstovybės, Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialo studentų atstovybės, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybės, Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“, atstovai.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups