iVilnius.lt

Rugpjūčio 14 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Simono Daukanto aikštėje rytoj bus iškilmingai perduoti 48 nauji mokykliniai autobusai (0)

2015-08-27
Nuotr.: Švietimo ministerija
Rugpjūčio 28 d. 12 val. Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms bus iškilmingai perduoti 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“.

„Tai išties didelė investicija į švietimą. Mokykliniams autobusams įsigyti Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skyrė 1,7 mln. eurų“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.  

Autobusai penktadienį bus perduoti 39 savivaldybėms. Dar du autobusiukai vėliau iškeliaus į profesinio mokymo įstaigas – Smalininkų technologijų ir verslo mokyklą ir Kėdainių profesinio rengimo centrą. O vienas – į Punsko Dariaus ir Girėno lietuvišką pagrindinę mokyklą. Autobusiuką šiemet gauna Vėliučionių vaikų socializacijos centras, Vilniaus „Vilties“ specialioji mokykla-daugiafunkcis centras, kuris vežios specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius.

Šiemet naujovė – savivaldybių merus pasieks ir Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas aplinkraštis su rekomendacijomis dėl geltonųjų autobusų naudojimo kitoms mokyklų reikmėms. Ministerija parengė dokumentą, nes yra sulaukusi nemažai savivaldybių atstovų klausimų šia tema. Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja, kad laisvu nuo mokinių pavėžėjimo laiku ar per mokinių atostogas geltonaisiais autobusais galima vežti mokinius į olimpiadas, konkursus, varžybas, kitus renginius, į pagalbos mokiniui įstaigas, brandos egzaminų centrus, taip pat vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius. Geltonaisiais autobusais galima atsivežti įsigytus vadovėlius, ugdymo priemones.

Autobusiukus atviro konkurso būdu perka Švietimo ir mokslo ministerija. Vienas autobusas šiemet kainavo daugiau nei 35 tūkst. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerija Geltonųjų autobusų programą be pertraukos vykdo jau 15 metų. Per tą laiką iš viso nupirkti 739 mokykliniai autobusai. Šiemet kažkuriam laimingajam atiteks ir „jubiliejinis“ – 700-asis autobusiukas.

Daugiausia, po 18, geltonųjų autobusų turi Šakių ir Kėdainių rajonai, taip pat Radviliškio rajonas (16), o mažiausiai, po 2, –  Alytus, Visaginas, Panevėžys, Palanga, Neringos savivaldybė ir Birštono savivaldybė. 

Geltonaisiais mokykliniais autobusais pavežama apie 20 tūkst. mokinių.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups