iVilnius.lt

Liepos 03 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Vilniuje 2017 metais planuojama sukurti beveik 1000 naujų vietų darželiuose (0)

2016-09-23
Nuotr.: BigStock
Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius aplankė naują lopšelio-darželio „Kodėlčiukas“ skyrių, kurį nuo šio rugsėjo pradeda lankyti 117 mažųjų vilniečių. Tai jau trečiasis naujas valstybinis darželis, atidarytas sostinėje šį rudenį. Naujuose valstybiniuose darželiuose šiemet sukurta – 700 naujų vietų.

„Labai džiaugiuosi, kad naujų vietų kūrimo darželiuose programa juda taip sparčiai. Kitais metais planuojame sukurti apie 1000 naujų vietų savivaldybės darželiuose, išplėsdami esamus darželius greitai pastatomais moduliniais priestatais. Taip pat Vilniuje yra keletas tinkamų naujiems darželiams statyti valstybinės žemės sklypų, kurių dar prieš metus paprašėme Vyriausybės perduoti savivaldybės žinion. Juose galėtų steigtis nauji privatūs darželiai. Be to, su koalicijos partneriais žengiame dar vieną svarbų žingsnį – svarstome išplėsti gaunančių 100 eurų kompensaciją už vaikų priežiūrą ir ugdymą ratą – visiems vilniečiams skirti 100 eurų per mėnesį paramą, kuri padės samdant auklę, ar patiems prižiūrint vaikus namuose“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šešios naujos „Kodėlčiuko“ grupės vaikams nuo 1,5 iki 7 metų įkurtos daugiau kaip 600 kv. m. lopšelio-darželio „Aušrinė“ patalpose, Laisvės pr. 57. Perplanavus šias patalpas, vietoj jose buvusių klasių, įrengtos 2 lopšelinukų , 2 darželinukų ir 2 priešmokyklinukų naujos grupės. Prieš tai buvo atnaujintos inžinerinės sistemos – vandentiekio ir nuotekų tinklai, įrengti sanitariniai mazgai, suremontuotos grindys, lubų apdaila. Naujo darželio skyrius buvo įrengtas per 8 mėnesius, statybos darbais rūpinosi UAB „Domipa“. Savivaldybė tam skyrė 158,5 tūkst. eurų.

Iki lapkričio 1-osios naujomis vietomis darželiuose džiaugsis dar apie 140 mažųjų vilniečių – buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ bus įkurtos 123 naujos vietos, „Lazdynėlio“ naujoje grupėje – 20. Šiemet į sostinės valstybinius darželius buvo pakviesta apie 8000 mažųjų vilniečių. Vilniuje vis daugiau nenaudojamų patalpų pritaikome darželiams. Tai greitas ir efektyvus būdas spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą. Renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, vien šį rudenį jau bus įkurta daugiau kaip 700 naujų vietų

Vis daugiau vilniečių tėvų pasinaudoja savivaldybės teikiama kompensacija lankantiems privačius darželius, o privatūs darželiai pradėjo vykdyti plėtrą. 100 eurų tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius, projekto pagalba taip pat papildomai sukurta beveik pusantro tūkstančio vietų. Kompensavimo tvarka pasiteisino, nes 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, 87 privačias įstaigas lankė apie 3 tūkst. vaikų, o šių metų rugpjūtį – 104 privačiuose darželiuose ugdomi jau 4505 vaikai. Šiuo metu miesto Taryba svarsto išplėsti gaunančių 100 eurų kompensaciją už vaikų priežiūrą ir ugdymą ratą.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups