iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Vilniuje iškilmingai atidarytas Tarptautinės Amerikos mokyklos sporto kompleksas (0)

2015-11-06
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje (AISV)  ketvirtadienį duris atvėrė naujas daugiafunkcinis 7 020 kv. m ploto vidaus ir lauko kompleksas. Tai pirmasis toks už privačias įstaigos lėšas pastatytas unikalios konstrukcijos mokyklos priestatas žaliuojančiu stogu. Naujojo komplekso atidaryme dalyvavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy ir kiti garbūs svečiai. 

Į šlaitą įkastame naujajame lauko ir vidaus komplekse įrengta moderni sporto salė, lauko futbolo aikštelė, valgykla ir kitos popamokinei veiklai bei kultūriniams renginiams skirtos erdvės. Per metus pastatytas priestatas mokyklos plotą padidino nuo 2140 iki 3840 kv. metrų.

Nauda ne tik mokyklai, bet ir miestui

„Daugiau nei du dešimtmečius sostinėje gyvuojanti Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje užtikrina ypatingai aukštą mokymosi kokybę. Ją baigusieji ilgainiui papildo aukštos kompetencijos darbuotojų gretas, kurių taip reikia Vilniui. Mokyklos priestatas ir sporto kompleksas - labai svarbus mokyklos plėtrai ir gyvavimui, o tuo pačiu ir visai Vilniaus miesto tarptautinei bendruomenei", - atidarymo renginio metu sakė R. Šimašius.

Mokyklos direktorės Yvonne Rickets teigimu, naujosios erdvės ne tik praturtins mokymosi procesą, bet taip pat prisidės prie bendros veiklos su kitomis Lietuvos ir užsienio mokyklomis vystymo.  

„Siekiant mokyklos plėtros viziją paversti realybe, prisidėjo daugelis - ankstesni mokyklos vadovai, Vilniaus miesto savivaldybė, JAV ambasada ir visa mokyklos bendruomenė. Nuo šiol mūsų mokiniai turės naujas erdves sportui ir popamokinei veiklai, kuri praturtins mokymosi procesą, organizuoti, o miesto akademinė bendruomenė - naują modernią erdvę mūsų bendrai veiklai. Tikiu, kad tai dar labiau įkvėps, motyvuos ir suteiks sąkygas moksleiviams siekti puikių rezultatų", - sakė Y. Rickets.

Oficialiame naujojo komplekso atidarymo renginyje dalyvavusios JAV ambasadorės Lietuvoje D. McCarthy teigimu, išplėtusi savo infrastuktūrą Tarptautinė Amerikos mokykla tapo viena pranašiausių ir labiausiai išsiskiriančių mokyklų Vilniuje bei Lietuvoje, o gal net ir visose Baltijos šalyse.

Nuo idėjos iki atidarymo - 7 metai

Mokyklos plėtros projektui žalią šviesą AISV valdyba uždegė dar 2008 m., tačiau vystant projektą teko įveikti daug įvairių iššūkių - nuo finansavimą apsunkinusios ekonominės krizės iki sunkaus darbo kuriant optimalų projektą, kuris tinkamai įsilietų į Vilniaus senamiesčio aplinką.

„Matyti ilgai puoselėtų svajonių išsipildymą - didelis džiaugsmas. Dėl naujojo komplekso AISV patalpos ir išoriškai atspindės tai, kas jau ilgą laiką yra didžiausia vidinė AISV stiprybė - šiuolaikiška ir moderni bendruomenė, rytdienos piliečiams suteikianti puikias ugdymo sąlygas", - sako buvęs mokyklos valdybos narys ir valdybos Statybų komiteto pirmininkas Artūras Medeišis.

Naujajam priestatui puikiai į aplinką įsilieti padėjo tai, kad dalis jo yra įkasta į kalvą - vizualiai dėl žaliuojančio stogo jis tapo savotišku tos kalvos tęsiniu. Tai unikali ir sudėtinga konstrukcija, suteikianti pastatui išskirtinumo. Investicijos į šį projektą siekia 2,2 mln. eurų.

Mokyklos bendruomenei - itin reikšmingas įvykis

Vertindama sėkmingą projekto įgyvendinimą, AISV valdybos pirmininkė Heidi Evans teigė, kad mokyklos sėkmė yra matuojama jos mokinių sėkme.

„Mūsų pagrindinis tikslas - daug siekiantys, laimingi ir įvairiapusiški mokiniai. Naujasis priestatas pirmiausia skirtas jiems. Sporto salė, valgykla, kabinetai, poilsio kambariai vyresnių klasių mokiniams - visos naujosios erdvės mūsų mokyklai suteikia papildomo grožio. Tačiau svarbiausia - kaip jos bus panaudojamos. Tikime, kad naujosios erdvės padarys teigiamą įtaką tiems, kurie mokysis AISV. Ypatingai esame dėkingi mokyklos bendruomenei, kuri nuo pat pirmosios dienos palaikė šį projektą ir jo tikslą paversti AISV vieta, kurioje norisi būti", - sakė H. Evans.

Didžiausius teigiamus pokyčius dėl daugiafunkcinio komplekso pajus AISV moksleiviai. Tai pripažino dvyliktoktė Emilė Radytė, teigdama, kad mokiniams patinka augti kartu su AISV, kuri pastebimai išsiplėtė per paskutinius metus. „Krepšinio, futbolo ir tinklinio komandos jau neapleidžia aikštelių, mokiniai smagiai bendrauja ir bendradarbiauja ne tik klasėse, bet ir valgykloje, žaidimų aikštelėse bei ant suoliukų lauke. Mokyklos augimas - tai galimybė burtis ir betarpiškai bendrauti visai bendruomenei".

Priestato statybų ir lauko komplekso įrengimo darbai buvo pradėti 2014 m. rugsėjį ir truko  vienerius metus. Projekto valdytojas - UAB „Contestus projektai", projekto rangovas - UAB „Merko statyba", o projekto architektai - UAB „Senojo miesto architektai".

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups