iVilnius.lt

Liepos 20 13°C

Transportas
Pagrindinis > Naujienos

Ar Vilniaus metro – tik svajonė? (0)

2016-09-17
Nuotr.: Organizatorių
Ketvirtadienį Vyriausybė po pusantrų metų pertvarkos svarstė siūlymą pritarti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektui. Nors sostinės valdžia teigia, jog toks projektas yra per brangus, yra teigiančių, jog metro – geriausia išeitis, siekiant sumažinti gatvės spūstis.

Naujienų agentūra „BNS“ skelbia, kad Susisiekimo ministerija projekte siūlė apibrėžti, kokiai transporto rūšiai priklauso metropolitenas, taip pat tikslinti nuostatas dėl projekto pripažinimo valstybei svarbiu ekonominiu projektu ir atsisakyti galimybės perduoti valstybei projektų vykdymą, kadangi keleivių vežimas yra savivaldybių funkcija.

„Metro sąjūdis“: „Trūksta tik politikų apsisprendimo“

Piliečių sąjūdis „Metro sąjūdis“ – viena iš visuomeninių jėgų, aktyviai remianti metropoliteno Vilniuje kūrimą. Sąjūdžiui priklauso virš šešių tūkstančių Lietuvos piliečių. Savo interneto tinklalapyje asociacija dalijasi duomenimis, neva įrodančiais, jog metro – transporto priemonė, galinti atnešti miestui daugiausia naudos. „Metro sąjūdis“ aiškina, jog statybos metu metro neužtveria jau veikiančio eismo , neužima naudingo ploto, gerina infrastruktūrą, smarkiai atpigina ir skatina viso miesto plėtrą, taip pat suteikia Vilniui šiuolaikinės sostinės bruožų. Portalorubrikoje „Apie Vilniaus metro“ teigiama, jog viena metro atkarpa miestui kainuotų apie 29 mln. eurų (t.y. 101 mln. litų). Taip pat skaičiuojama, jog valstybė per 20 veiklos metų gautų koncesininko mokamus mokesčius ir socialinę ekonominę naudą, o po 20 metų, koncesijos sutarčiai pasibaigus, metropolitenas atitektų valstybei.

Deja, bet portalui „iVilnius.lt“ nepavyko asmeniškai pakalbinti „Metro sąjūdžio“ atstovų.

Vilniaus valdžia: „Apie metro kol kas galime tik pasvajoti“

Vilniaus mero patarėjas viešiesiems ryšiams Aleksandras Zubriakovas portalui „iVilnius.lt“ tikino, jog, sostinės mero Remigijaus Šimašiaus nuomone, metro įrengimas Vilniuje - labai svarbus projektas, gerinantis susisiekimą Vilniaus mieste. Mero patarėjas aiškina, jog būdamas Seimo nariu, R. Šimašius taip pat buvo vienas iš Metro įstatymą teikusių ir palaikiusių parlamentarų.

Vis dėlto, pašnekovas tvirtina, jog šiandien sostinės finansinė padėtis tokia, kad apie metro Vilniuje kol kas galima būtų tik pasvajoti  - paskaičiuota, kad projekto įgyvendinimo kaštai būtų apyligiai viso miesto skolai. Nepaisant to, A. Zubriakovas sako, kad meras mano, jog diskutuoti apie alternatyvias susisiekimo rūšis būtina, ir pagerėjus finansinei situacijai mieste ir valstybėje apskritai, būtų galima tokį projektą įgyvendinti nacionaliniu lygiu.

Autorė: Evelina Knutovič

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups