iVilnius.lt

Sausio 24 13°C

Transportas
Pagrindinis > Naujienos

Bus didinamas Lietuvos oro transporto sistemos konkurencingumas (0)

2015-11-18
Šiandien Vyriausybė pasitarime iš esmės pritarė Lietuvos oro uostų koncesijos projektui, kuris padidintų Lietuvos oro transporto sistemos konkurencingumą, būtų nuolat plėtojama šalies oro uostų infrastruktūra ir didinamas jų veiklos bei valdymo efektyvumas. Suderinus pasitarimo metu išsakytas pastabas, projektas bus teikiamas Vyriausybei pritarti artimiausiame ministrų kabineto posėdyje, o vėliau parengti įstatymų projektai keliaus į Seimą.

Pasak Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, Lietuvos oro uostų koncesijos projektas atitinka šių dienų pasaulines tendencijas ir gerąją oro uostų valdymo praktiką, todėl šiuo metu tai yra pats tinkamiausias būdas strategiškai vystyti Lietuvos oro uostų veiklą.

„Naudodamiesi šiuo modeliu galėtume toliau sėkmingai vystyti Lietuvos oro transporto sektorių, pritraukiant tarptautinį operatorių su jo investicijomis ir žiniomis, siekiant didesnės ekonominės naudos ne tik Lietuvos pasiekiamumui didinti, bet ir šalies ekonomikai vystyti“,– sakė Vyriausybės vadovas ir pabrėžė, kad ypatingas dėmesys svarstant koncesijos projektą buvo skirtas nacionalinio saugumo aspektui.

Ministrų kabinetui pristatyti iššūkiai, su kuriais šiuo metu susiduria Lietuvos oro uostai, įvardytos galimos ateities rizikos. Svarstyta, kokią galimą naudą valstybei sukurs koncesijos vykdymo konkursą laimėjęs valdytojas.

Projekte numatyta, jog visas koncesininko sukurtas turtas liktų valstybės nuosavybėje, tačiau būtų prižiūrimas ir gerinamas privačiomis lėšomis. Tokiu būdu būtų užtikrintas modernus oro uostų valdymas, šiuolaikinis keleivių aptarnavimas, geresnis komercinių zonų išnaudojimas ir aukštesnė teikiamų paslaugų kokybė.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups