iVilnius.lt

Liepos 16 13°C

Turizmas
Pagrindinis > Naujienos

A.Zuokas ir Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija kartu kvies į Vilnių „Michelin“ gido atstovus (0)

2013-09-26
Nuotr.: iVilnius
Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai šiandien, pasaulinės turizmo dienos išvakarėse, susitiko bendruose verslo pusryčiuose su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadove Evalda Šiškauskiene ir viešbučių, restoranų vadovais.

Naujame viešbutyje “Moon Garden” vykusiame susitikime aptarti įvairūs klausimai dėl taksi teikimo paslaugų mieste, dėl miesto plėtros planų, kurie turės įtakos viešbučių ir restoranų veiklai.

Vilniaus meras Artūras Zuokas Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijai pasiūlė kartu parašyti laišką jau šimtmetį skaičiuojančiam „Michelin“ leidiniui, kurio skiriamos žvaigždutės – vienas įtakingiausių vertinimų restoranams, ir pakviesti šio gido vertintojus į Vilnių. Kol kas nė vienas kaimyninių šalių Latvijos ir Estijos restoranas nėra gavęs tokio įvertinimo.

„Aš manau, kad Vilniuje tikrai yra restoranų, kurie pribrendo tokiam vertinimui. Taip pat noriu pakviesti visus prisidėti prie naujai kuriamos Vilniaus įvaizdžio strategijos, nes bendras darbas šioje srityje duos tik dar geresnius rezultatus“, - sakė A. Zuokas.

Viešbučių atstovai taip pat domėjosi oranžinių dviračių nuomos sistemos „CycloCity“ plėtra ir galimybėmis įrengti papildomus punktus šalia viešbučių, kadangi ši paslauga susilaukė daug populiarumo tarp viešbučių klientų.

Meras taip pat pakvietė asociacijos narius atsakingai žiūrėti į alkoholio pardavimą nepilnamečiams, sustiprinti kontrolę, kilus įtarimų prašyti asmens tapatybės dokumento.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 metų pirmąjį pusmetį Vilniaus kolektyvinio apgyvendinimo įmonėse buvo apsistoję  372 838 svečiai, kurie praleido 730 274 naktis. Palyginti su tuo pačiu 2012 metų laikotarpiu, svečių ir nakvynių skaičius padidėjo 10 proc.

Šalys, iš kurių 2013 metų pirmąjį pusmetį į Vilniaus viešbučius ir svečių namus atvyko daugiausia svečių:

      Rusija – 48 469 (27 proc. daugiau nei 2012-ųjų metų pirmąjį pusmetį);

      Baltarusija – 45 961 (48 proc. daugiau);

      Lenkija – 37 233 (14 proc. daugiau);

      Vokietija – 24 837 (4 proc. mažiau);

      Jungtinė Karalystė – 13 664 (28 proc. daugiau)

2013 metų pirmąjį pusmetį Vilniaus viešbučių kambarių užimtumas siekė 57 proc. (padidėjo 2 proc. lyginant su 2012 metų pirmuoju pusmečiu).

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

www.vilnius.lt
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups