iVilnius.lt

Gegužės 27 13°C

Turizmas
Pagrindinis > Naujienos

INNOCRAFTS projekto užsienio partneriai aplankė Vilniaus amatų dirbtuves - galerijas (0)

INNOCRAFTS projekto užsienio partneriai aplankė Vilniaus amatų dirbtuves - galerijas
2013-10-07
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybė
Šiomis dienomis Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra organizavo INNOCRAFTS projekto seminarą Vilniuje „Tarptautiniai profesiniai tinklai ir pasikeitimas informacija”. Seminare dalyvavo 33 projekto partneriai iš 11-os Europos šalių ir 13-os miestų: Florencijos, Paryžiaus, Bistritos, Gabrovo, Burgas, Barselonos,Vaasa, Helsinkio, Rygos, Reimso, Kilkenny, Budapešto ir Bratislavos. Atvyko Burgas (Bulgarija), Pietrasanta (Italija) ir Reimso (Prancūzija) merų pavaduotojai.

Dalyvius sveikino Florencijos savivaldybės (vadovaujantis partneris) Kultūros,  turizmo ir sporto departamento direktorė Lucia de Siervo, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos atstovas Darijus Gerlikas ir agentūros atstovė Jūratė Raugalienė.

Seminaro metu projekto partneriai dalijosi patirtimi apie amatus skatinančių projektų įgyvendinimą.  Italijos misto Pietrasanta  vicemeras pristatė savivaldybės programą, kuri remia marmuro apdirbimo amato propagavimą: ta tema sukurtas interneto puslapis, organizuojamos parodos, seminarai, festivaliai. Visa tai pritraukia labai daug miesto lankytojų.

Bulgarijos ir Airijos partneriai pabrėžė amatininkų dalyvavimo tarptautinėse mugėse svarbą. Airijos amatų taryba pristatė marketingo kompaniją, skirtą propaguoti airiškiems gaminiams. Suomijos Aalto universiteto pranešimai pabrėžė inovatyvaus ir kūrybiško mastymo svarbą ir pristatė savo patirtį organizuojant kūrybiškumą skatinančius seminarus netradicinėse erdvėse.

Barselonos prekybos rūmai pristatė projektą, skirtą neįgaliųjų žmonių įdarbinimui tradicinės tekstilės manufaktūrose. Toskanos partneriai pristatė Tarptautinę dailiųjų amatų chartiją, kurioje pabrėžiama amatų propagavimo ir dalyvavimo mugėse svarba.

Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programa pristatoma projekte kaip vienas pažangiausių gerosios praktikos pavyzdžių. Projekto dalyviai turėjo galimybę aplankyti Baltijos gintaro meno centrą, susipažinti su gintaro unikalumu, jo energetinėmis savybėmis,  naudojimu papuošalų gamybos, medicinos ir pramonės srityse. 

Projekto partneriai lankėsi Vilniaus amatininkų dirbtuvėse-galerijose „Vitražo manufaktūra” ir audimo galerijoje „Jūratės stiliaus idėjų grupė”. Audimo dirbtuvėje buvo  papasakojama apie lino apdirbimo ypatybes ir lietuviškus lino audinius. 

Pasakojimo metu galerijoje audimo amatą demonstravo trys audėjos.  Senųjų amatų centre Savičiaus gatvėje buvo pristatyti trys amatai – menininkė Gražina Kriaunevičienė pristatė skiautinių ir lėlių gamybos meną, meistras Martynas Švedas pristatė odininkystės amatą: įvairius senovėje gamintus odos dirbinius ir darbo įrankius. Ypač didelio svečių susidomėjimo sulaukė peiliadirbystės meistro Vykinto Motuzos pristatymas. Užsienio svečiai sakė, kad lietuvių pristatyti amatai yra labai įdomūs ir autentiški, o aplankytos galerijos daro labaigerąįspūdį.

Projektas INNOCRAFTS finansuojamas per INTERREG IVC programą iš Europos regioninio plėtros fondo lėšų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

www.vilnius.lt
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups