iVilnius.lt

Rugsėjo 27 13°C

Verslas
Pagrindinis > Naujienos

Investuotojai pernai Vilniuje komercinio NT įsigijo už 190 mln. eurų (0)

2016-04-21
Užsienio investuotojų susidomėjimas Lietuvos komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka auga, tačiau pagal sandorių apimtis Vilnius 2015 m. tarp 39 Europos sostinių ir komercijos centrų rikiavosi priešpaskutinis. Nors pernai investicinių sandorių Lietuvos sostinės komercinio NT segmente vertė pasiekė 190 mln. eurų, ji buvo dvigubai mažesnė nei Taline ir 3-4 kartus mažesnė nei Rytų ir Vidurio Europos regiono sostinėse, rodo „BNP Paribas real estate“ ataskaita.

Visoje Lietuvoje investicinių sandorių vertė komercinio NT segmente 2015 m. sudarė 290 mln. eurų. Iš jų 190 mln. teko Vilniui. Kiek daugiau nei pusę (53 proc.) šios sumos investuotojai išleido biuro patalpoms įsigyti, 32 proc. teko mažmeninei prekybai skirtam NT, likusi dalis – kitos komercinės paskirties patalpoms.

„Pagal komercinio NT sandorių apimtį Vilnius pernai dvigubai atsiliko nuo Talino, beveik trigubai – nuo Slovakijos sostinės Bratislavos ir net apie 15 kartų nuo geriausiai tarp Rytų ir Vidurio Europos miestų pasirodžiusios Prahos. Taigi, nors rodikliai augo trejus metus iš eilės, europietiškais masteliais jie vis dar gan kuklūs. Tačiau yra ženklų, kad situacija keičiasi ir artimiausiais metais investicijos Vilniuje augs“, - mano Neringa Rastenytė, „Newsec“ NT investicinių sandorių grupės vadovė Baltijos regione.

Anot jos, Baltijos šalys ilgą laiką nepatekdavo į Vakarų investuotojų žemėlapį, nes, ypač instituciniai investuotojai, Lenkijos rytines sienas matė kaip Rytų ir Vidurio Europos regiono ribą, už kurios investicijos net nebuvo svarstomos. Tačiau patrauklūs NT investicijų grąžos rodikliai, euro įvedimas ir geros makroekonominės prognozės skatina Vakarų investuotojus atrasti Lietuvą, Latviją ir Estiją.

2015 m. buvo rekordiniai Baltijos šalyse pagal investicinių sandorių komercinio NT sektoriuje apimtis. Iš viso jų vertė pirmą kartą viršijo 1,1 mlr. Eur, iš kurių daugiau nei 300 mln. teko biurų segmentui.

Vilniuje investicijų rodiklis biurų segmente perkopė 100 mln. eurų. Nepaisant to, investicijos į komercinį NT Lietuvos sostinėje buvo vienos mažiausių Europoje – pagal jas Vilnius liko 38-as tarp vertintų 39 miestų, aplenkdamas tik Tulūzą (Prancūzija).

„Vilniaus rodikliai turi daug potencialo augti. Tikėtina, kad per ateinančius keletą metų dėl ypatingai suaktyvėjusios biurų nuomos rinkos, atsinaujinusio investuotojų apetito bei ženkliai išaugsiančios modernių biurų pasiūlos, investicinių sandorių apimčių Vilniuje kreivė kils aukštyn ir bent jau Rygą su Talinu turėtų pavykti pralenkti“, - mano N. Rastenytė.

„BNP Paribas real estate“ Europos biurų rinkos 2015 m. apžvalgoje analizuoti 39 miestai 25-iose Europos šalyse – valstybių sostinės ir didieji komerciniai centrai. NT konsultacijų bendrovė „Newsec“ yra oficialus „BNP Paribas real estate“ partneris Lietuvoje.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups