iVilnius.lt

Liepos 07 13°C

Verslas
Pagrindinis > Naujienos

Kaip keičiasi Vilniaus viešbučių rinka? (0)

2016-09-06
Per kelerius metus sostinėje numatoma apgyvendinimo vietų plėtra – artimiausiu metu čia ketina atsidaryti „Hilton“, „Marriott“, „Accor“ ir „Design Hotels“ viešbučiai. Ekspertų teigimu, tai – įrodymas, jog Vilnius yra gerai vertinamas tarptautiniu mastu, nepaisant to, kad konferencinis turizmas sostinėje dar nėra iki galo išvystytas.

Vilniuje – „Hilton“, „Accor“, „Marriott“ ir „Design Hotels“ viešbučiai

2018 m. metų pabaigoje Vilniuje atsidarys pirmas „Hilton“ viešbutis Lietuvoje. „Hilton Garden Inn“ įsikurs Gedimino prospekte, tarp Seimo rūmų ir Lukiškių aikštės. Šiame keturių žvaigždučių viešbutyje ketinama įkurti 130-150 kambarių, 5 tūkst. kv.m. verslo centrą, prabangių apartamentų pastatą, prekybos pasažą ir visuomeninę galeriją. Bendras projekto plotas – daugiau nei 18 tūkst. kv. m.

Prieš keletą savaičių viešbučių tinklas „Hilton Wordwide“ paskelbė pasirašantis sutartį su „Vičiūnų grupe“. Kitų metų pradžioje bus pradėtas statyti „DoubleTree by Hilton“ viešbutis. „Vičiūnų grupė“ į šį 175 kambarių projektą ketina investuoti daugiau nei 20 mln. eurų. Taip pat buvo paskelbta apie planus šalia būsimo viešbučio statyti lauko terasą, jungiančią nakvynės namus su Energetikos muziejumi, kuriam ketinama pastatyti naują 1000 kv. m. ekspozicijų salę. Viešbučio pastate ketinama įkurti konferencijų ir SPA centrus, baseiną, restoraną ir „Sky“ barą. Rinktinės gatvėje 2 įsikursiantis „DoubleTree by Hilton“ ketina atsidaryti 2019 m. Būsimo projekto autorius – Algirdas Kaušpėdas.

Pirmadienį buvo paskelbta apie tarptautinio tinklo „Design Hotels“ viešbučio „Archer“ atidarymą. 2018 m. nakvynės namai atsidarys Pacų rūmuose, Didžiojoje gatvėje. „Archer“ veiks restoranas, keturios konferencijų salės, sporto klubas, SPA. Viešbutyje bus įrengti 105 kambariai, iš jų – 13 liukso klasės ir 5 apartamentai.

Jau vasarį buvo skelbta, jog Žalgirio stadiono ir Sporto rūmų teritorijose bus statomi „Accor“ ir „Marriott“ viešbučiai. Statybas ketinama baigti 2018 m.

Statistika: šiais metais – daugiau darbo vietų

Statistikos departamento duomenimis, šių metų pirmą ir antrą ketvirtį laisvų darbo vietų apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose buvo daugiau nei pernai. Praėjusių metų ketvirtą ketvirtį iš viso buvo 325 laisvos darbo vietos, o pirmą 2016 m. ketvirtį – jau 679. Tiesa, antrą šių metų ketvirtį jų jau mažiau – 591. Paskutinį 2014 m. ketvirtį apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose dirbo 30,1 tūkst. Lietuvos gyventojų, 2016 II ketvirtį – 38,6 tūkst., nors praėjusių metų paskutiniais mėnesiais šioje srityje dirbo  34,4 tūkst. žmonių.

E. Šiškauskienė: „Visas pajėgas reikia mesti į Sporto rūmų rekonstrukciją“

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė portalui „iVilnius.lt“ teigė, jog tokių pasaulyje žinomų tinklų, kaip „Accor“, „Hilton“ ar „Marriott“ atėjimą į Lietuvą reikia vertinti kaip šalies kokybės ženklą. Pašnekovės nuomone, turizmo sektorius tikrai tuo džiaugiasi, nes bet kokio naujo objekto atsiradimas rinkoje priverčia pasitempti joje jau esančius žaidėjus. LVRA skaičiavimais, įgyvendinus visus planuojamus viešbučių statybos projektus, kambarių skaičius sostinėje per trejus metus turėtų padidėti iki tūkstančio. E. Šiškauskienė mano, jog šiuo metu pagrindinė Vilniaus valdžios užduotis – vystyti konferencinį turizmą. Tam reikėtų kuo greičiau rekonstruoti Sporto rūmus. „Atnaujinti Sporto rūmai pripildytų tiek viešbučius, tiek šalies biudžetą.“ – aiškina LVRA prezidentė.

M. Statulevičius: „Vilniuje yra vietos dar bent trims viešbučiams“

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius sutinka su E. Šiškauskienės nuomone: „Tai, kad į Vilnių ateina didieji tinklai yra visapusiškai gera naujiena ir rodo rinkos brandą kiekybės ir kokybės prasme“. Direktoriaus teigimu, sostinei šiuo metu ypač trūksta viešbučių ir didžioji dalis vietų apgyvendinimo deficito yra padengiama privačių nuomotojų. Tiesa, M. Statulevičius mano, jog nors nauji, prestižiniai prekės ženklai suteiks didesnį ir kokybiškesnį pasirinkimą miesto svečiams, tačiau viso rinkos poreikio dar neužpildys. LNTPA skaičiavimais, Vilniuje yra vietos dar mažiausiai trims viešbučiams. Pašnekovo teigimu, miesto valdžia turėtų daugiau dėmesio skirti sostinės traukos centrams tam, kad ilgesnė viešnagė Vilniuje būtų įdomi. Tokiu atveju, renkantis poilsinę kelionę, Lietuvos sostinė galėtų konkuruoti su kitais miestais, o turistai praleistų daugiau naktų Vilniaus viešbučiuose.

D. Udrys: „Vilnius juda teisinga linkme“

Vilniaus turizmo ir verslo skatinimo VšĮ „Go Vilnius“ vadovas Darius Albertas Udrys „iVilnius.lt“ aiškino, jog tokių naujų viešbučių, kaip „Hilton“, „Accor“ ir „Marriot“ atėjimas į Vilnių praplės turizmo - ypač verslo ir konferencijų turizmo - galimybes. Už tarptautinį turizmą, miesto rinkodarą ir investicijų skatinimą atsakingos įstaigos vadovas sako, kad viešbučių atidarymas sudarys sąlygas priimti daugiau svečių vienu metu. „Tai yra svarbu norint pritraukti ir organizuoti didesnes konferencijas.“ – mano D. Udrys. Jis tikina, jog žinomų viešbučių buvimas sostinėje parodo, jog Vilnius „turi vertę“, t.y. siūlo kokybę geromis kainomis. „Tai, kad Vilnių pasirenka vis daugiau pasaulyje žinomų tarptautinių tinklų ir įmonių patvirtina, kad judame teigiama linkme.“ – džiaugiasi „Go Vilnius“ vadovas. Pašnekovo teigimu, „Hilton“, „Accor“ ir „Marigold“ įtraukimas į sostinės rinką buvo planuojamas jau seniai. 2013 m. buvo paskleista informacija, jog „Hilton“ ieško galimybių plėsti savo veiklą šiame Europos regione, vėliau buvo pasirašyti ketinimų protokolai, o neseniai „Hilton“ paskelbė apie būsimą viešbučių atidarymą. „Po kelerių metų turi būti baigtas ir naujas Vilniaus Konferencijų Centras, kuris, kartu su naujais viešbučiais, padės pritraukti daugiau renginių ir juose dalyvausiančių lankytojų į Vilnių.“ – apibendrino D. Udrys.

Autorė: Evelina Knutovič

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups