iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Verslas
Pagrindinis > Naujienos

Prikeliami istoriniai rūmai: Vilniaus centre iškils aukščiausios klasės viešbutis (0)

2016-05-30
Vilniaus senamiestyje, naujam gyvenimui prikeltuose istoriniuose Pacų rūmuose, įsikurs penkių žvaigždučių viešbutis, į kurį ketinama investuoti apie 20 mln. eurų. Planuojama, kad kartu su juo į Lietuvą atkeliaus naujas pasaulinis viešbučių tinklas.

Šiuo metu pradėti istorinio pastato, esančio Didžiojoje g. 7, rekonstrukcijos, renovacijos ir statybų darbai. Planuojama, kad viešbutis, į kurį iš viso bus investuota 20 mln. eurų, duris svečiams atvers 2018 m. pradžioje.

Pasak projektą įgyvendinančios nekilnojamojo turto įmonių grupės UAB „Blendas" direktoriaus Arūno Kuraičio,  darbų rūmų komplekse imtasi po dvejus metus trukusių kruopščių istorinių ir archeologinių tyrinėjimų.

„Atsižvelgdami į pastato istorinę ir kultūrinę vertę, visus darbus atliekame laikydamiesi aukščiausių standartų, kad išsaugotume rūmų architektūrą ir autentiškas pastato detales. Šiam darbui pasitelkėme profesionalų - istorikų, archeologų, architektų - komandą", - teigia A. Kuraitis.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius džiaugiasi teigiamais pokyčiais.

„Dar vieno aukščiausios klasės viešbučio atsiradimas Vilniuje kelia aukštesnę kartelę viešbučių verslui bei atveria galimybę miestui pritraukti dar daugiau turistų ir verslininkų, besirenkančių tik aukščiausios kategorijos poilsį. Džiugu, kad projekto vystytojams pavyko išsaugoti unikalią Pacų rūmų architektūrą ir autentiką, kuri puikiai reprezentuoja mūsų istorinį Senamiestį", - sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Viešbučio architektas Saulius Mikštas sako, kad ilgą laiką senamiesčio centre esantis neprižiūrimas kompleksas nyko.

„Šio projekto iššūkis, kurį priėmėme kartu su komanda, - suderinti istorinę ir šiuolaikinę architektūrą. Mūsų užduotis - išsaugoti rūmų autentiką ir užtikrinti, kad rekonstruotas pastatas ir atstatomi rūmų komplekso tūriai sudarytų vieningą architektūrinį ansamblį", - teigia S. Mikštas.

Pirmajame viešbučio aukšte bus įrengtos vilniečiams ir miesto svečiams skirtos parduotuvės ir salonai, viešbučio svečių lauks aukščiausios klasės restoranas.

Šiuo metu vyksta derybos su potencialiu viešbučio valdytoju.

UAB „Blendas" - tai nekilnojamojo turto vystymo įmonių grupė, kurią lygiomis dalimis valdo UAB BJK  ir investicine bendrove UAB „Immobilitas".

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups