iVilnius.lt

Spalio 01 13°C

Vilnius užsienyje
Pagrindinis > Naujienos

Rugsėjo 5–8 dienomis Gdanske vyks 10-asis festivalis „Vilniaus dienos“ (0)

Rugsėjo 5–8 dienomis Gdanske vyks 10-asis festivalis „Vilniaus dienos“
2013-09-04
Nuo 2003 metų susigiminiavusiame su Vilniumi Gdansko mieste rugsėjo 5–8 dienomis 10-tą kartą vyks festivalisVilniaus dienos”.  Kiekvienais metais  šis renginys turi ypač didelį pasisekimą: paragauti lietuviškų patiekalų, nusipirkti lietuvių amatininkų dirbinių, pasiklausyti lietuvių ir lenkų kolektyvų atliekamų dainų ir pasižiūrėti jų šokių kiekvienais metais susirenka tūkstančiai Gdansko miesto gyventojų ir turistų.

Gdansko mero kvietimu festivalyje dalyvaus ir Vilniaus miesto savivaldybės delegacija.  Į festivalį vyksta Vilniaus meno kolektyvai, džiazo meistrai, savo gaminius demonstruos gausus būrys Lietuvos amatininkų, vyks lietuviškos tradicinės  virtuvės pristatymas.

„Vilniaus dienų“ renginiuose dalyvaus Lietuvos Respublikos ambasados Lenkijoje atstovai, Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Gdanske,  Lenkijos žiniasklaidos atstovai.

Gdanske gyvena 456 tūkst. gyventojų. Skirtingai nuo Gdynios, kuri atlieka svarbų vaidmenį kaip uostas, ir Sopoto – garsaus vasaros kurorto, Gdanskas yra turistinis miestas, kurio senamiestyje apsilanko beveik tiek pat turistų, kaip ir Krokuvoje. Gilią istorinę praeitį turinčiame mieste gausu kultūros objektų: muziejai, opera, teatrai, meno galerijos.

Ekonomiškai Gdanskas yra vienas svarbiausių Lenkijos miestų. Jame yra ne tik jūrų uostas, tarptautinis oro uostas, bet ir gera infrastruktūra upių laivybai, geležinkelis į Varšuvą ir kitus svarbius Europos miestus, taigi, Gdanskas yra vienas svarbiausių Lenkijos transporto mazgų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

www.vilnius.lt
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups