Milda Ivanauskienė. Literatų gatvė | Knygos | Parduotuvė | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Rugpjūčio 20 13°C

Knygos

Pagrindinis > E. parduotuvė

Milda Ivanauskienė. Literatų gatvė

13.00 € 44.89 LT
 
Kultūrinis gidas Literatų gatvė siūlo neišeinant iš vienos jaukios senamiesčio gatvelės atrasti Vilnių – kitokį, asmenišką, mylimą, įkvepiantį, kalbantį skirtingų istorijos laikotarpių balsais. Tokį, kokį jį regėjo ir jautė Literatų gatvės sienoje įamžinti kūrėjai.

Knyga sumanyta kaip patogus įrankis, pristatantis literatams dedikuotus meno kūrinius ir siūlantis atsakymus į daugeliui kirbančius klausimus: kas yra šis kūrėjas? Ką ir kaip jis kūrė? Kuo jis įdomus? Kaip susijęs su Vilniumi? Kodėl menininkas skyrė savo darbą šiam žmogui? Kodėl pasirinko būtent tokią išraiškos formą?

Su šia knyga pasivaikščiojimas gatvėje – meno galerijoje po atviru dangumi – išsiplės į kelionę po literatūrinį Vilnių. O išaušus niūrioms dienoms, visa tai turėdami gražiai išleisto gido puslapiuose, galėsite „vaikštinėti“ sėdėdami krėsle su puodeliu arbatos.

Ši knyga pabaigia Modernaus meno centro ir kuratorės Eglės Vertelkaitės 2008 m. pradėtą projektą, kurio tikslas – priminti vilniečiams ir miesto svečiams su Vilniumi ir Lietuva susijusius lietuvių bei įvairių tautų ir šalių literatus. Jiems skirti menininkų kūrinėliai-dedikacijos yra įmontuoti Literatų gatvės sienose.

Keliais etapais nuo 2008 iki 2013 m. vykdytas projektas išsiplėtė ir dabar apima beveik visą Literatų gatvę. Meniniai darbai iš medžio, molio, plastiko, metalo, palytėti lakios kūrybinės išmonės, įgavo margą, eklektišką, Vilniaus daugiakultūrį paveldą atspindinčią išraišką. Neatsitiktinai Literatų gatvės sienose – ne tik lietuviai, bet ir įvairiausių tautų ir šalių literatai.

Knygoje literatai prabyla savo tekstais – pateikiamos jų kūrinių ištraukos, dažniausiai išryškinančios kūrėjo ryšį su Vilniumi. Trumpais eskizais pristatomi įdomesni jų gyvenimo momentai, išskirtiniai kūrybos ar charakterio bruožai. Kalbinami ir dedikacijas sukūrę menininkai.

Pasak poeto, literatūros kritiko Mariaus Buroko, „nuostabiai išleistą knygą su grublėtu nuo skaičiukų viršeliu sunku apibūdinti – tai ir Vilniaus Literatų gatvėje esančių rašytojams skirtų lentelių katalogas, ir vadovas po pasaulio bei lietuvių literatūrą, ir mažytė enciklopedija, ir albumas“ (Marius Burokas, „Suskaičiuoti literatai“,Intelligent life, 2014 m. gegužė). 

Susijusios prekės

ups