Vilniaus skulptūrų kelias | Knygos | Parduotuvė | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Rugpjūčio 22 13°C

Knygos

Pagrindinis > E. parduotuvė

Vilniaus skulptūrų kelias

13.00 € 44.89 LT
Kalba:

Nuotraukos

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Vilniaus skulptūrų kelias Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Vilniaus skulptūrų kelias Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Vilniaus skulptūrų kelias
Vilniaus skulptūrų kelias – tai naujas kultūrinis Vilniaus miesto gidas, kviečiantis į neįprastą pasivaikščiojimą apžiūrint skulptūras ir paminklus. Kai kurie jų tikriausiai matyti jau daugelį sykių, kiti – galbūt dar niekad nepastebėti, pamiršti, pasislėpę atokiuose miesto užkampiuose. Kelionė skulptūrų keliais žada netikėtus atradimus ir, žinoma, pasivaikščiojimo malonumą.

Knygoje pristatomos beveik visi (pirmasis leidimas – 109, antrasis leidimas – 108) iki 2013 m. Vilniaus senamiestyje ir aplink jį pastatyti paminklai, skulptūros, šiuolaikinio meno objektai ir jų autoriai, pateikiamas toliau nuo centro esančių pavienių objektų ir skulptūrų parkų sąrašas.

Leidinyje aprašomi šeši pagrindiniai skulptūrų kelio maršrutai, jų pradinė stotelė – Katedros aikštė. Taip pat galima rinktis vieną iš keturiolikos maršrutų pagal dominančias temas („Paminklai“, „Dekoratyvinės skulptūros“, „Šiuolaikinio meno objektai“, „Lietuvos istorija ir asmenybės“, „Kitų tautų istorija ir asmenybės“, „Rašytojų pasaulis“, „Menininkai“, „Vyrai“, „Moterys“, „Gyvūnai ir fantastinės būtybės“, „Abstrakčios ir alegorinės skulptūros“, „Socrealistinės skulptūros“, „Modernizmas sovietmečiu“, „Miesto „inkliuzai“). Penkioliktąjį maršrutą siūloma susidaryti patiems.

Miestas – per šimtmečius susiklosčiusių atsiminimų saugykla. Kiekviena skulptūra ne tik mena savo istoriją, bet ir atskleidžia sociokultūrinio sostinės žemėlapio kaitą. Vilniaus skulptūrų kelias palydės jus iki paminklų ir leis sužinoti apie asmenis, kuriems jie skirti, kas juos sukūrė, kas užsakė, kaip tai susiję su besikeičiančiomis ideologijomis ir kokį atgarsį jie sukelia visuomenėje. Kas ir kaip lemia skulptūrų ir paminklų atsiradimą? Kaip vertinami kai kurie išlikę sovietiniai paminklai? Kuo skiriasi modernistinis ir postmodernistinis skulptūros supratimas? Tai tiek menininkams ir menotyrininkams, tiek visuomenės veikėjams ir miestiečiams aktualios temos.

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Vilnius Sculpture Walks

"Vilnius Sculpture Walks" is a book that invites to an unusual walk through Vilnius while exploring its sculptures and monuments. The book presents 109 sculptures together with their authors that are situated in the center and oldtown of Vilnius. Moreover, it gives the list of the objects and sculptures that are further from the city center. Each sculpture not only tells its story but also reveals the change of capital s sociocultural map. A journey through Vilnius sculpture road promises unexpected discoveries and the pleasant walk.

Susijusios prekės

ups