iVilnius.lt

Gegužės 22 13°C

Koncertai
Pagrindinis > Renginiai

Ieva Prudnikovaitė ir 4Tango

Atgal į sąrašą
 
2017-04-23
Renginio pradžia: 18:00
mark
Įvairios miesto vietos
mokamas renginys
2017 m. balandžio 23 d. 18 val.

Ieva Prudnikovaitė ir „4Tango“

Ieva Prudnikovaitė

Vos baigusi vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė (mecosopranas) tapo Aalto operos teatro Esene (Vokietija) soliste. Ji – kelių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatė, koncertavusi su Lietuvos, Vokietijos ir kitų šalių orkestrais.
Jai yra tekę dainuoti įvairių epochų operose: G. F. Hendelio „Semelėje“ (Junona), G. Verdi „Nabuke“ (Fenena), R. Wagnerio „Valkirijoje“ ir „Dievų žūtyje“, A. Borodino „Kunigaikštyje Igoryje“ (Končakovna), G. Puccini „Madam Baterflai“ (Sudzuki) ir daugelyje kitų.
Vienas ryškiausių Ievos vaidmenų – Karmen G. Bizet to paties pavadinimo operoje. Šią partiją solistė yra dainavusi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), Eseno muzikiniame teatre, Braunšveigo operoje (Vokietija) ir Latvijos nacionalinėje operoje. Už Karmen vaidmenį 2010 metais ji pelnė LNOBT įsteigtą „Operos švyturio“ apdovanojimą ir buvo paskelbta Metų soliste.
Per pastaruosius kelerius metus I. Prudnikovaitė-Pitrėnė buvo kviečiama į operų pastatymus Vienoje, Esene ir Sen Galeno operoje (Šveicarijoje).


„4Tango“,

Ansamblis „4Tango“, kurio pirmosios repeticijos įvyko 1999 metais, jau po trejų metų tapo Astoro Piazzollos vardo tarptautinio konkurso Italijoje finalininku.
Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Birutė Bagdonienė (altas) ir Donatas Bagurskas (kontrabosas) pradėjo nuo tradicinės tango muzikos: 2002 metais su dainininku Eduardo Gimenezu įrašė tango dainų albumą, o 2004 metais su fleitininke iš Taivano Li Ming Chen – A. Piazzollos tango kompaktinę plokštelę. Dar po metų pasirodė kitas A. Piazzollos kūrinių albumas, kurį „4Tango“ įgrojo su aktore Brigita Bublyte. Tais pačiais metais ansamblis kartu su choru „Jauna muzika“ atliko programą „Fantastiškos naktys Buenos Airėse“.
Ilgainiui ansamblio kūrybinė veikla tapo vis margesnė: „4Tango“ dalyvavo tarptautiniuose tango festivaliuose, Vilniaus Bernardinų parapijos organizuotame koncertų cikle „Pax et bonum“, su soliste Judita Leitaite įrašė dvidešimtojo amžiaus šlagerių albumą.
Bendradarbiaudamas su kitais dainininkais (Ieva Prudnikovaite-Pitrėne, Jeronimu Milium, Eduardo Gimenezu, Neda Malūnavičiūte) ansamblis yra išleidęs dar kelias žanriškai ir stilistiškai kontrastingas kompaktines plokšteles.
Renginio nuoroda: http://www.vaidilosklasika.lt

Renginio vieta: Vaidilos teatras, Jakšto g. 9, Vilnius

DAUGIAU INFORMACIJOS: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/ieva-prudnikovaite-ir-4tango-204693/

Susiję renginiai

ups