iVilnius.lt

Sausio 20 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Artūras Zuokas: „Danske Bank Vilniaus maratonas“ Lietuvos sostinei – didelė garbė (0)

2014-09-08
Nuotr.: Danske Bank Vilniaus maratono
Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas sako, kad „Danske Bank Vilniaus maratonas“ Lietuvos bėgikams – lyg Naujieji metai. Miestui ši bėgimo šventė – didelė garbė ir puiki reklama. Sostinės galva ir renginio globėjas tiki, kad ateityje šios varžybos gali stoti į vieną gretą su didžiaisiais pasaulio maratonais.

- Mere, „Danske Bank Vilniaus maratonas" – didžiausia bėgimo šventė Lietuvoje. Kokią vietą šis renginys užima Vilniaus miesto švenčių paveiksle?

- Šis maratonas – tradicinis ir kasmet augantis. Miestui turėti savo maratoną yra didelė garbė, todėl džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Vilnius yra tarp visų didžiųjų  pasaulio miestų, kuriuose rengiami maratonai. „Danske Bank Vilniaus maratonas" išaugo į didžiausią Lietuvoje bėgimo šventę, kurioje kiekvienas, nuo mažylio iki senjoro, nuo profesionalo iki šeimos ar įmonės kolektyvo, gali rasti sau įveikiamą  distanciją.

- Į varžybas užsiregistravo apie 600 užsieniečių. Kokią naudą miestui jie neša?

- Maratono dalyviai yra sporto turistai – jie gyvena viešbučiuose, valgo  kavinėse ir restoranuose, važinėja viešuoju transportu, perka suvenyrus ir lauktuves. Jų pasakojimai draugams apie pavykusią šventę, apie Vilniaus senamiestį, apie besišypsančius bėgančius  ir tuo  patenkintus žmones – puiki reklama Vilniui.

- Esate sakęs, kad Vilnių po 10–15 metų matote kaip solidžią kultūros, ekonomikos ir politikos sankryžą, gražų, saugų ir patrauklų miestą. Kaip ateityje galėtų atrodyti „Danske Bank Vilniaus maratonas"?

- Po 10–15 metų būtų labai džiugu, kad mūsų didžiausia Lietuvos bėgimo šventė atsirastų tarp geriausių pasaulio maratonų.  Kai dalyvių skaičius pasieks 20 000, bus galima galvoti  apie bronzinio maratono statusą. Kryptingai dirbant, galima daug pasiekti. „Danske Bank Vilniaus maratonas" Lietuvoje diktuoja madas, bėgiojančių ir sveikai gyvenančių daugėja, tai reiškia, kad organizatoriai eina teisingu keliu.

- Esate miesto lyderis. Skaitote paskaitas apie lyderystę. Matyt, lyderis esate iš prigimties. Kaip siejasi bėgimas ir lyderystė?

- Vieni sportininkai teigia, kad bėgimas yra meditacija,  kiti sako, kad maratonas reiškia sveikatą, tretiems – tai pozityvi mada. Bet kokiu atveju įveikti 42 km 195 m maratono distanciją – tai yra rimtas iššūkis sau pačiam.  Kodėl bėgikai finišuoja šypsodamiesi, kad ir kaip sunku būtų? Nes įveikti bet kokią distanciją – tai jau yra pasiekimas, tai jau yra nugalėjimas pirmiausia savęs, įrodymas sau, kad galiu. Maratone atrandi save tvirtą ir ryžtingą, manau, kad tai vienos svarbiausių lyderių savybių.

- Ką Jums asmeniškai reiškia ši šventė?

- „Danske Bank Vilniaus maratonas“ sportuojantiems žmonėms yra tarsi Naujieji metai. Bėgikai mėgėjai ir profesionalai jį dažnai renkasi kaip pagrindinį metų startą – būtent tuomet išsikelia sau tikslą pradėti bėgioti ir kitais metais  įveikti maratoną. Tai šventė visiems ir visų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups