iVilnius.lt

Liepos 17 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Nauja bėgimo rungtis iš Jungtinių Amerikos valstijų jau Vilniuje (0)

2014-09-24
Nuotr.: Bigstock
Spalio pradžioje atsirado dar viena galimybė bėgimą mylintiems sporto entuziastams sudalyvauti netradicinėse, tačiau įdomios varžybose. Pirmą spalio mėnesio savaitgalį Vilniuje parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks Vilniaus sporto festivalis. Jame bus galima varžytis įvairiausiose rungtyse, tačiau bėgimą mylinčius sporto mėgėjus kviečiame į 5 kilometrų ilgio „Spausk ir bėk“ varžybas, kurios vyks spalio 4 dieną. Varžybų startas -11 val.

Kuo vilioja šis bėgimas? Kaip ir visuose bėgimuose, taip ir šiame labai svarbu deramai paskirstyti savo jėgas. Neabejojame, kad dauguma gali nubėgti 5 km distanciją net nepasiruošę, kad dauguma bent kartą nuo krūtinės gali išspausti savo svorį, tačiau šiame „Spausk ir bėk“ bėgime fizinės jėgos ir ištvermės derinys yra pagrindinis raktas į pergalę.

Detalizuojame: vyrai nuo (18 iki 39 metų) spaudžia - 100 % svorį; 40-49 metų - 90 % svorį; 50-59 metų 80% svorį; 60-69 metų 70% svorį, virš 70 metų – spaudžia 60% svorio.

Moterys (nuo 18 iki 39 metų) spaudžia 70 % svorį; 40-49 metų - 60 %, 50 - 59 metų 50 % svorį, virš 60 metų – spaudžia 40% svorį;

Vienas štangos paspaudimas sumažina dalyvių bėgimo rezultatą net 30-a sekundžių! Toks didelis pranašumas trumpoje bėgimo trasoje yra itin apčiuopiamas.

Maksimaliai galima paspausti 30 pakartojimų ir vien gulint ant suolelio prieš 5 kilometrų bėgimą įgyti 15-os minučių pranašumą. Štai ir šio bėgimo intriga – nebūtina būtin eikliu, kai bėgimo laiką gali tirpdyti ant treniruoklių suolelio!

Prieš bėgimą rekomenduoja pasirinkti starto taktiką - ar daugiau jėgų atiduosite spausdami svorį, ar susikoncentruosite į bėgimą, o gal sugebėsite įsiklausyti į savo kūną ir jame rasti balansą bei laimėti šią rungtį? Į šiuos klausimus galite atsakyti tik jūs.

Didžiąją bėgimo trasos dalį teks bėgti Neries krantine. Argi gali kas būti geriau nei bėgimas rudeniškais Neries takais?

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups