iVilnius.lt

Rugpjūčio 14 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Valstybės dieną – bėgimas su valstybės istorinėmis vėliavomis (0)

2015-07-05
Nuotr.: Flavijus | Dreamstime.com
Liepos 6-ąją – Valstybės dieną  Vilniaus senamiestyje, išilgai buvusios miesto gynybinės sienos vietų, organizuojamas  šventinis bėgimas su Valstybės istorinėmis (herbinėmis) vėliavomis. 

Bėgimas skirtas Valstybės dienai paminėti ir simboliniam sostinės bei šalies saugumo sureikšminimui.

Taip pat šia akcija siekiama ugdyti žmonių pilietinę savimonę, patriotiškumą, pagarbą valstybei ir valstybingumui. Pažymint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį  renginyje dalyvaus 25 bėgikai –  5 kariai savanoriai, 5 šauliai, 5 skautai, 5 „Misija Sibiras“ dalyviai ir 5 VšĮ „Mūsų vėliavos” atstovai ir bičiuliai.  

Bėgimo metu bus sustojama L. Stuokos-Gucevičiaus ir Pylimo gatvėse greta gynybinės sienos fragmentų, kur ant specialiai įrengtų stovų bus iškeltos istorinės vėliavos.

Bėgikai finišuos  ant Gedimino kalno, kur vėliavas iškels pilies bokšte.

Prieš bėgimo pradžią (S. Daukanto aikštėje) ir jam pasibaigus (ant Gedimino kalno) dalyviams ir stebėtojams bus platinami informaciniai lankstinukai apie Vilniaus gynybinės Sienos istoriją ir svarbiausius miesto gynybinius statinius.

Projektą „PAŽINK LIETUVOS IR VILNIAUS ISTORIJĄ“ įgyvendina VšĮ „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra ir VšĮ „Mūsų vėliavos“ (http://www.musuveliavos.lt/apie-mus/). Skatindama istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas, projektą dalinai finansuoja Kultūros ministerija.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups