iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Bėgiokime
Pagrindinis > Naujienos

Vilniaus gatves ir vėl užtvindys bėgimo entuziastai (0)

2014-10-15
Nuotr.: iVilnius
Vilniaus gatves ir vėl užtvindys bėgimo entuziastai: jau šį šeštadienį sostinėje aštuntą kartą vyks tarptautinis bėgimas "Bėk su Živile Balčiūnaite", kuris šiemet bus ir Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Varžybos priviliojo ir būrį pajėgiausių šalies maratonininkių - Ž.Balčiūnaitę, Vaidą Žūsinaitę, Remaldą Kergytę bei po motinystės atostogų sugrįžusią Dianą Lobačevskę. Praėjusį savaitgalį šios lengvaatletės bei Rasa Drazdauskaitė susirungė Smiltynėje vykusiose "Gintarinės jūrmylės" varžybose, kur nugalėjo pirmą kartą po daugiau nei metų pertraukos startavusi D.Lobačevskė.

"Stojant į startą negalvojau apie jokias vietas - nei apie laimėjimą, nei apie prizininkų trejetą. Prieš pirmas varžybas slėgė nežinomybė. Treniruotėse pastaruoju metu jausdavausi gerai ir galvojau, kad tik gerai būtų ir varžybų dieną", - teigė D.Lobačevskė.
Smiltynėje D.Lobačevskė 3 jūrmyles (apie 5,5 km) įveikė per 19 min. 6 sek. bei 17 sekundžių pranoko R.Drazdauskaitę. Trečią vietą užėmusi R.Kergytė nugalėtojai pralaimėjo 19 sek.

Apie antrą pergalę per dvi savaites D.Lobačevskė kalbėjo atsargiai.

"Nemėgstu kalbėti apie tai, kas bus, jeigu bus. Negaliu sakyti, jog laimėsiu, kol nelaimėjau (juokiasi - lengvoji.lt). Bėgs visas Lietuvos maratonininkių elitas, varžovės stiprios, tad negali žinoti, kaip viskas bus, - sakė D.Lobačevskė. - Ar Lietuvos čempionatas bus paskutinės sezono varžybos? Čia tik mano pradžia (juokiasi). Norėčiau dar kur nors dalyvauti, bet Lietuvoje jau nelabai išeis, baigėsi varžybos. Jei vadybininkas ras, dar dalyvausiu tarptautinėse varžybose, kur bėgčiau 10 km ar pusmaratonį. Maratonas bus tik pavasarį, šiemet jam dar tikrai nesu pasiruošusi."

Pasaulio čempionato normatyvą jau įvykdė keturios Lietuvos maratonininkės - R.Drazdauskaitė, R.Kergytė, Ž.Balčiūnaitė ir V.Žūsinaitė. Neabejojama, jog prie jų prisijungs ir D.Lobačevskė. Vis dėlto tokios gausios maratonininkių komandos pasaulio čempionate, kuris vyks Kinijoje, nebus: šaliai gali atstovauti ne daugiau trijų sportininkų vienoje rungtyje (išimtis taikoma valstybei, kuriai atstovauja dabartinis pasaulio čempionas).

"Man labai patinka konkurencija ir labai džiaugiuosi, jog ne tik reikia įvykdyti normatyvą, bet reikia rodyti ir rezultatą. Anksčiau būdavo, jog įvykdai normatyvą ir rami sėdi, o dabar yra dėl ko stengtis. Visos yra stiprios, visos labai patobulėjo. Iš tiesų bus labai įdomu", - džiaugėsi 12 vietą praėjusių metų pasaulio čempionate užėmusi D.Lobačevskė.

"Jei bėgsi 2 val. 35 min., gal ir pateksi į pasaulio čempionatą. Bet ar būsi jame reikalingas to tokiu laiku? Vis tiek reikia bėgti bent 2 val. 30 min. Mano tikslas yra ne įvykdyti normatyvą, o kuo greičiau įveikti maratoną. Asmeninis rekordas užstrigo, jo negerinu jau ketverius metus, norėtųsi jį truputuką pakoreguoti."

Lietuvos 10 km plentu čempionato dalyviai startuos šeštadienį 12 val. 30 min. Upės gatvėje.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups