iVilnius.lt

Spalio 28 13°C

Kultūra
Pagrindinis > Naujienos

Šviesos festivalio “Vilnius šviečia” atgarsiai (0)

2014-10-13
Spalio 11 d. vakarą Vilniuje pirmą kartą vyko festivalis “Vilnius šviečia”, kurio programą sudarė Bernardinų sode įkurtos šviesos instaliacijos, jau tradiciniu tapęs Pilaitės šviesos festivalis “Beepositive”, festivalio programos dalimi tapo ir įspūdingai sušviesti Žvėryno bei Geležinio vilko tiltai. Susidomėjimas renginiu pranoko organizatorių lūkesčius ir sutraukė tūkstančius žmonių. Preliminariais duomenimis vien Bernardinų sodą aplankė daugiau nei dvidešimt tūkstančių žmonių. Nors festivalio pradžioje prie įėjimo susidarė eilės, organizatoriai per valandą sureguliavo srautus ir lankytojai jaukiai pasklido sode.

“Pirmiausia, dėkojame visiems lankytojams už kantrybę. Suprantame žmonių nepasitenkinimą dėl to, kad teko palaukti spūstyje, tačiau norime patikinti, kad darėme viską, jog būtų paskirstyti srautai ir visi norintys galėtų saugiai patekti į sodą. Norinčiųjų patekti į vidų buvo daugiau nei Bernardinų sodas gali sutalpinti. Kai tik pirmoji žmonių banga pasiskirstė, buvo įleisti visi laukiantys eilėje. Jau po valandos lankytojai galėjo ramiai tyrinėti sodą, įeiti ir išeiti. Kadangi šiemet festivalis sulaukė tokio didžiulio susidomėjimo, ateityje planuojame rinktis didesnes ir atviresnes erdves” – sako “Vilnius šviečia” projekto vadovė Jolita Talaikė.

Bernardinų sode lankytojai buvo kviečiami atrasti sode išsibarsčiusias instaliacijas. Pasirinkta interaktyvia koncepcija siekta atskleisti Bernardino sodo istorijos atšvaitus, prikelti ilgai gyvavusias tradicijas bei šviesos pagalba papasakoti šio, vilniečių mėgiamo, sodo įvykius. Šįkart programos rengėjų tikslas buvo “apšviesti” įdomiausias Bernardinų sodo istorijas, išvengiant atsitikitinių šviesos šou elementų. Remiantis istoriniais faktais buvo pasirinktos tikslinės sodo vietos bei objektai ir jiems sukurtos unikalios projekcijos.

Sode lankytojų laukė 18 interaktyvių šviesos taškų. Projekcijos ant medžių, interaktyvios šviesos instaliacijos, kurias valdyti galėjo kiekvienas norintis, kompiuteriniai žaidimai ant Vienuolyno sienos – traukė ir suaugusių, ir mažųjų dėmesį. Projekcijos ne tik švietė, bet ir “pasakojo” istorijas – buvo atskleisti seniausio Vilniuje Sereiškių ąžuolo prisiminimai, ant Lietuvių Liaudies kultūros centro sienos buvo pristatyti įdomūs faktai apie Bernardinų sodą, Vienuolyno daržo ekspozicija leido apšviesti norimą jo plotą ir išgirsti pasakojimus apie jį.

Ten, kur kadaise veikė kino teatras, šeštadienio vakarą sukosi “Vilnius Films Shorts” trumpametražiai filmai. Kino mėgėjai buvo kviečiami patogiai įsikurti kėdėse ant žolės. Atkurtoje šokių aikštelėje trypė lindy-hop šokių profesionalai, drąsiausi žiūrovai taip pat galėjo prisijungti ir pasimokyti retro judesių. Mažųjų laukė palapinė su fantaziją žadinančiais šviesos žaislais. Vaikai galėjo piešti ant įvairiomis spalvomis švytinčių ekranų, kurie buvo padengti manų kruopomis ir kava, taigi piešti buvo galima tiesiog pirštu.

Ypatingo dėmesio sulaukė pagrindinio festivalio rėmėjo „Topo centro“ šviesos instaliacija ant Belvederio kalnelio. Ji buvo sudaryta iš daugybės šviečiančių balionų ir buvo skirta dalintis šviesa.

Bernardinų sodo projekcijas ir instaliacijas kūrė tarptautinę patirtį turintys lietuviai profesionalai: „Idropt“, „Gluk“, „Urgent tools“, „Recream“, “Videocamp” kūrybinės komandos.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia Vilnius šviečia
Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups