iVilnius.lt

Liepos 13 13°C

Miesto skonis
Pagrindinis > Naujienos

„Jurgis ir Drakonas“ – netikėta išskirtinumo oazė Pylimo gatvėje (2)

2014-10-31
Nuotr.: iVilnius.lt
Mūsų ausis visai netikėtai pasiekė žinia, jog Pylimo gatvėje atsidarė nedidukas restoranėlis, apie kurio išskirtinumą bei ypatingai skanias picas sklinda beveik legendos. Nusprendėme, jog mums patiems reikia įsitikinti užgimstančios legendos tikrumu.

Ilgai nesvarstę, paskambinome į restoraną ir koks netikėtumas – malonus balsas mūsų atsiprašė ir informavo, jog staliukų rezervacijų nepriimamos. Buvome paraginti atvykti į vietą ir luktelti bendroje eilėje, kur laukti tektų tikrai nedaug, maždaug 30-40 minučių. Galiu prisipažinti, kad dėl to buvome nusiteikę kiek skeptiškai, tačiau, kaip supratote, nebuvo kito pasirinkimo. Penktadienio vakarą, po darbų, pajudėjome Pylimo gatvės kryptimi. Supratome, jog su parkavimu penktadienio vakare teks pavargti, nes net ir mokamos vietos Trakų, Pylimo bei kitose Senamiesčio gatvelėse buvo užstatytos. Šiaip ne taip prisiparkavome už kokio kilometro ir patraukėme picerijos „Jurgis ir Drakonas“ link. Jau pro langą matėsi, kad mes toli gražu nepirmieji ir kad teks šiek tiek luktelti. Įėję į vidų, supratome, kad tikrai „wow“, daro įspūdį, pajunti tą geros nuotaikos dvasią, kurios neretai stokoja daugelis restoranų. Pajunti, jog čia dirbantys žmonės mėgaujasi savo darbu.

Restorano personalas. Svetingas, draugiškas ir be galo komunikabilus. Kiekvienas laukiantis klientas buvo pakalbintas bei pastoviai informuojamas, kiek apytiksliai jam liko laukti, kol atsilaisvins stalelis. Mums patiems laukimas tikrai neprailgo, nes net jau buvimas tokioje erdvėje, nuteikė pozityviai. Aišku, gurgiantis skrandis pastoviai primindavo, jog maloniomis kalbomis jis nepasisotins.

Maistas. Picerijos meniu nedidelis, tačiau išskirtinis – tarp patiekalų atrasite ir populiariųjų „Beatos virtuvės“ patiekalų, naminio limonado, vyno (nors mums lankantis jo dar nebuvo), sriubos, itališkų užkandžių bei tikrosios pažibos – Neapolietiškos picos.

Buvome alkani ir pasiėmėme užkandžių rinkinį keturiems, nors buvom trise. Tai buvo ypatinga itališka skonių jūra – skanumėlis ir akiai, ir liežuviui, ir skrandžiui. Rinkinyje buvo berods 4 rūšių itališkos dešros, kumpiai, alyvuogės, sūris ir daug rukolos. Patariame išmėginti, o rinkinio kaina – 27.62Lt/8EUR.

Užkandžiai gerai, bet nekantravome išbandyti picų. Užsisakėme tris (kiekvienos iš jų kaina apie 28Lt): „Calzone“ su rimtais priedais, „Meaty“, „Nduja“. „Calzone“ – vienintelė perlenkta pica sąraše ir tikrai neteko gailėtis ją pasirinkus: sultinga, minkšta ir be galo skani. „Nduja“ – ganėtinai aštri su jelepeno pipirais. Prisipažinsiu, jog man iššoko akys jos paragavus. Šiaip aštrių patiekalų nemėgstu, tačiau šioji pica man patiko. „Meaty“ – pagardinta įvairiais saliamiais, berods buvo ir kumpio. Kiekviena iš jų buvo tikrai išskirtinė, be to Vilniuje kol kas neteko skanauti tokių picų. Sūris, kuris buvo visose picose, labai nustebino savo skoniu, derėjimu su kitais produktais. Kaip ir pats picų padas: tikrai ne batono gabalas, o be galo plonas ir traškus. Jau ir dabar rašant savo įspūdžius, kaupiasi seilės, o skrandis šaukte šaukia, jog nori dar.

Baigiamasis žodis. Didžiausi komplimentai už picas Tomui Nicholson. Nors dar neteko būti Neapolyje, bet picų skonis nejučiomis nukelė į pietinę Italiją, pajutome tą pietietišką dvasią ir atsipalaidavimą. Net nebesuki galvos, kiek picoje kalorijų. „Jurgis ir Drakonas“ – viena iš nedaugelio picerijų Vilniuje, kurioje kepamos tikros picos. Esame įsitikinę, jog „Jurgis ir Drakonas“ mes rimtą iššūkį mūsų sudaromam restoranų pirmajam dešimtukui.

Virtuvė: picerija

Kainų lygis: vidutinio lygio – patiekalo vidutinė kaina 12.08-31.00Lt (3.50-9.00EUR).

Aptarnavimas: puikus, net stalelio laukimas neprailgo: maloniai pasišnekučiavome su administratore, papokštavom. Staliuką gavom per pusvalandį, nors būtume gavę greičiau, jeigu nebūtų tekę laukti mūsų vėluojančios kviestinės viešnios. Nuotaika tikrai nesubjuro ir šiek tiek luktelėjus, o priešingai – pasišnekučiavimas tapo papildomu geros nuotaikos užtaisu vakarui. Mūsų balas – 10.

Maistas: porcijų dydis daugiau nei pakankamas: labai sotu bei skanu. Galbūt kai kam gali nepatikti rukola (kitaip žinoma gražgarstės vardu), o jos naudojama daug ir visur. Neapolietiškos picos be galo skanios: daug sūrio, naudojamos itališkos dešros ir kumpiai, traškus, plonas bei neperkeptas padas.  Mūsų balas – 10.

Interjeras bei nuotaika: jauku, skandinaviško stiliaus aplinka, neperpildyta detalėmis, pagyvinta įvairiais meniniais akcentais. Jaukumo taip pat suteikė kepamų picų kvapai bei jausmas, jog yra laukiamas kiekvienas čia atėjęs – 9.

Meniu: Meniu nedidelis, tačiau siūlomi dienos pietūs, kurių kaina 20.72Lt/6EUR. „Jurgio ir Drakono“ FB puslapyje atrasite visą meniu. Balas – 10.

GALUTINIS ĮVERTINIMAS: 9.75

Jurgis ir Drakonas
Pylimo g. 22D
Vilnius, Senamiestis
I-VII: 11:00 - 22:00
http://www.jurgisirdrakonas.lt/

Įvertinkite ir Jūs šį restoraną-piceriją čia.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Jurgis ir Drakonas Jurgis ir Drakonas
Komentarai (2)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups