iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Neatrastas Vilnius
Pagrindinis > Naujienos

Atraskite senamiestį iš naujo - senamiesčio mažosios skulptūros (2 dalis) (157)

2015-01-30
Nuotr.: iVilnius
Praeitą savaitę jau pasakojome apie mažąsias skulptūras, o šiandien tęsiame kelionę po senamiestį. Tikimės, jog šis pasakojimas leis prisiminti tai, kas galbūt buvo kiek primiršta.

Bėgant iš senamiesčio visada verta užsukti ir į atskirą Užupio respubliką, aišku, apie jo Angelą žino dauguma. Tačiau po tiltu įeinant į Užupį mus tyliai sveikina Undinėlė, aišku ji nėra tokia žymi kaip Kopenhagos, tačiau tokia pat miela ir net gi labiau artima mums, juk sava nors ir kitoje Respublikoje stovi :).

Pasibuvus Užupyje grįžti į Vilnių galime pro kankinės šv. Paraskevos cerkvę, kurios teritorijoje stovi paminklas skirtas vienam iškiliausių pasaulio rašytojų ir jo seneliui, kuris Vilniuje buvo pakrikštytas. Taip, jūs teisūs, tai A. Puškinas ir jo prosenelis Hanibalas.

Apsilankius cerkvės teritorijoje, toli nuo religijos nepabėgame ir einame į šv. Mikalojaus bažnyčios kiemą ir ten randame Vilniaus globėjo šv. Kristoforo paminklą, kuris vaizduojamas ir miesto herbe.

Visai netoli Kristoforo kitoje vokiečių gatvės pusėje, žydų gatvėje sutinkame Vilniaus Gaoną Elijahu biustą, šis Vilniuje gyvenęs ir dirbęs iškilus žydų rabinas padėjo Vilniui gauti šiaurės Jeruzalės vardą.

Netoli jo, Stiklių gatvės 4 namo kiemelyje, yra skulptūra „metraštininkas“ prie kurios rekomenduojama atitrūkti nuo kasdienybės rutinos ir pailsėti kartu su metraštininku.

Kelionę pabaigiau prie Vilniaus universiteto ir Prezidentūros – tai vienos svarbiausių įstaigų ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje, o šalia jų yra įsikūrę ir VU žibintininkas, bei Vilniaus Arkikatedros ir Rotušės architektas L. Stuoka – Gucevičius.

Ši pažintinė kelionė per Vilniaus senamiestį ne tik puiki proga pasigrožėti nuostabia architektūra, sužinoti kažką naujo apie savo miestą, puikiai praleisti laiką, dar geriau pažinti sostinę. Taigi tikiuosi, kad šis pažintinis „trip‘as“ jums bus įdomus ir kai puikiu oru norėsite nuveikti kažką naudingo ir smagaus, o ne sėdėti namie prie kompiuterio ar televizoriaus, nuspręsite pakeliauti po Vilniaus senamiestį ir atrasti iš naujo  kas yra įdomu ir visai šalia mūsų.

Pirma dalis: Atraskite senamiestį iš naujo - senamiesčio mažosios skulptūros

Straipsnio autorius: Simonas Jurkštaitis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (157)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups