iVilnius.lt

Rugpjūčio 22 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Ši šeštadienį Tymo turgelyje vyks „Šparagų (smidrų) festivalis“ (0)

2015-05-20
Visame pasaulyje šviežių šparagų, kitaip dar vadinamų smidrais, sezoną lydi renginiai gurmanams, kurių metu pristatomi patiekalai iš šparagų. Pirmą kartą toks renginys vyks ir Lietuvoje.

„Ūkininkų produktai yra kokybiški ir švieži, tai ypač svarbu, kai kalbame apie sveiką mitybą ir savo sveikatą. Tokie festivaliai atkreipia žmonių dėmesį į produktus, užaugintus čia, šalia mūsų. Dažniau juos vartodami, auginame stiprią visuomenę ir savo kraštą“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Lietuvoje vaistinis smidras (šparagas) jau nuo seno auginamas ir gerai žinomas kaip kultūrinis augalas. Rašytiniuose šaltiniuose yra duomenų, kad ir Lietuvoje dvarų laikais jis buvo plačiai naudojamas ir karališkų patiekalų gamybai. Taip pat užsimenama, kad smidrai – tai puikus afrodiziakas, kuri pasirinkdavo jaunieji prieš pirmąją vestuvinę naktį.

JAV, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje vyksta grandiozinės šparagų garbei skirtos šventės su įvairiausiomis atrakcijomis ir, žinoma, naujojo derliaus skanavimu. Iš viso skaičiuojama apie 300 šparagų rūšių, o jų spalva priklauso nuo auginimo būdo. Anglijoje ir Amerikoje mėgstami žalieji, Prancūzijoje populiarūs violetiniai, o Ispanijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje vyrauja švelnesnio skonio baltieji šparagai.

Būtent vokiečius galima vadinti smidrų valgymo lyderiais, šis skanėstas karaliauja jų virtuvėje nuo balandžio iki birželio mėnesio. 

Teigiama, kad vokiečiai suvalgo iki 72 tūkstančių tonų šparagų per metus. 

Šparagų (smidrų) festivalis vyks šį šeštadienį, gegužės 23 d.,  Tymo turgelyje 10 val.  Šventę organizuoja „Lėtas turgus“ ir ūkininkė Genovaitė Sakalauskienė.

Festivalio metu:
- Beata Nicholson(Beatos Virtuvė) mokys gaminti skaniausius patiekalus iš smidrų.
- Kepsime didžiausią omletą iš traškiausių šparagų.
- ASU docentė Audronė dalinsis smidrų auginimo patarimais.
- Mažieji valgytojai pieš Smidrą daržo valdovą.
- Violančelė ir gitaros neįkyriai žadins apsnūdusius vilniečius.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups