iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Pramogos
Pagrindinis > Naujienos

Šnipiškėms skirtas žaidimas-gidas „URBINGO“ kviečia tapti miesto atradėjais (0)

2015-06-29
Vilniaus centro pakraštyje esantis unikalus medinis rajonas tampa vis patrauklesne vieta miesto svečiams ir vilniečiams. Šnipiškės kviečia vilniečius dalyvauti kūrybinėse veiklose, kurias kartu su rajono gyventojais organizuoja miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija „Laimikis.lt“. Šią vasarą pristatytas pirmasis gyvenamajam rajonui skirtas žaidimas-gidas „Urbingo“, kuris kviečia rajono lankytojus leistis į naujų vietų ir miesto istorijų medžioklę.  

Turtingą istoriją turintis medinis rajonas šią vasarą tapo naujojo žaidimo-gido „Urbingo“ aikštelė. Šis žaidimas yra skirtas atskleisti Šnipiškių rajono savitumą ir paskatinti jo gyventojus fiksuoti rajono pokyčius. Žaidimą-gidą sudaro iliustruotas medinių Šnipiškių žemėlapis, kortelės su įdomiais faktais apie rajoną ir kortelės su įvairių rajono elementų nuotraukomis. Tai išskirtinis atvejis, kai žaidimas-gidas sukuriamas ne miestui ir ne turistinei miesto daliai, bet gyvenamajam rajonui. Pasak žaidimo autorių, kūrybinės grupės „Laimikis.lt“, rajonas pasirinktas neatsitiktinai: medinės Šnipiškės išgyvena intensyvių pokyčių periodą, ir nykstanti 19 a. rajono architektūra kartu su savitu gyvenimo būdu ir unikaliais architektūriniais kontrastais, verti plačios publikos dėmesio. Komentuoja žaidimo bendraautorius Julius Narkūnas: „Šnipiškės dar tik pradeda įsisavinti vietos potencialą, kurį teikia savitas gyvenimo būdas stiklinių dangoraižių ir medinės architektūros kontrasto fone. Kartu su šnipiškiečiais nuo 2012 m. vystome tvarias bendruomenines veiklas, kurios prisideda prie palankaus rajono įvaizdžio, ir „Urbingo“ yra tik vienas iš rajono populiarinimo būdų“.

Pirmieji žaidimą išbandė  „Kultūros Nakties“ renginių ieškotojai: sudalyvavo 27 komandos. Gavę žemėlapį ir korteles, kiekvienos komandos nariai siekė kuo greičiau surinkti visus kortelėse pavaizduotus objektus. Trumpiausias „Urbingo“ maršrutas trunka vos 8 minutes, o ilgiausias gali užtrukti keturias valandas. Didžioji dalis žaidžiančių po medinių Šnipiškių gatves ir kiemus klaidžiojo pirmą kartą. „Kai į tokį rajoną patenki kaip į žaidimo teritoriją, niekas neatrodo pavojinga – atvirkščiai –  jausmas toks, tarsi vaikščiotum po žaidimų parką“, – savo pirmuoju įspūdžiu išbandžius „Urbingo“ dalinosi socialinių inovacijų kūrėjas iš Helsinkio Jaakko Blomberg. Žaidimo-gido tikslas – paskatinti aktyvų miesto rajonų pažinimą ir miestiečių dalyvavimą, ieškant vertingos informacijos apie savo rajoną. „Šis žaidimas yra įrankis, kuris leidžia paversti vizualinę ir tekstinę informaciją apie rajonus aktyviai naudojamu ir nuolat pildomu archyvu. Jis gali būti plačiai pritaikomas neformalaus ugdymo srityje“, – pasakoja žaidimo bendraautorė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec. Pasak žaidimo autorių, „Urbingo“ susidomėjo bendruomenių darbuotojai, antropologai ir neformalaus ugdymo srityje dirbantys specialistai iš užsienio: „Žaidimo forma skatinant žmones domėtis ir dalintis istorijomis apie savo rajoną, galima pasiekti teigiamų rezultatų migrantų integravimo į vietinį gyvenimą srityje. Grundtvig mokymosi partnerystės dėka esame išvystę aktyvų tinklą Europos organizacijų, dirbančių suaugusiųjų švietimo srityje, todėl artimiausiu metu galėsime išbandyti Lietuvoje sukurtą žaidimą ir kituose pasaulio miestuose. Paryžiuje dirbančios kolegės jau kreipėsi prašymu pritaikyti žaidimą dirbant su turkų migrantais. Žaidimu domėjosi Vokietijos kaimynijų vadybos specialistai bei neformalaus ugdymo ekspertai iš Portugalijos“.

Vilniuje, Šnipiškėse „Urbingo“ žaidimą ketinama rengti kiekvieną mėnesį. Informaciją apie rengiamus žaidimus ir rezultatus galima rasti žaidimo kūrėjų puslapyje: http://laimikis.lt/urbingo bei facebook puslapyje https://www.facebook.com/gourbingo.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups