iVilnius.lt

Liepos 06 13°C

Statybos
Pagrindinis > Naujienos

Saugiai statybai ir rekonstrukcijai Vilniuje - patikimi inžineriniai geologiniai duomenys (0)

2015-01-13
Praėjusią savaitę įvykusi rekonstruojamo namo griūtis sostinės senamiestyje akivaizdžiai parodė, kad rekonstrukcijos metu būtina atidžiai įvertinti sudėtingas inžinerines geologines statybos sąlygas ir į jas atsižvelgti.

Šios sąlygos, kaip ir visa gamtinė aplinka, kinta dėl ūkinės veiklos miestų teritorijose. Jas apsunkina dirbtinių gruntų sluoksnių suslūgimai, įgriuvos. Pastarosios dažniausiai atsiranda ties požeminių inžinerinių tinklų trasomis, namų kiemuose, gatvėse. Vilniuje įgriuvų daugiausia yra centre, Naujamiestyje, Antakalnyje, po kelias žinoma ir naujesniuose mikrorajonuose. Įgriuvos gali turėti įtakos pastatų deformacijai. Pastatai taip pat gali deformuotis dėl silpno ir nepakankamai sutankėjusio grunto po pamatų pagrindais. Vilniuje įvairių deformacijų paveiktų pastatų priskaičiuojama apie du šimtus, daugiausia jų yra senamiestyje.

Didesnėje sostinės dalyje statybos sąlygos yra sudėtingos dėl kaičių gruntų fizikinių bei mechaninių savybių, požeminio vandens slūgsojimo gylio, inžinerinių geologinių procesų ir reiškinių ypatumų, gana didelio dirbtinio grunto storio ir paplitimo. Visos šios sąlygos yra išdėstytos ir apibendrintos Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) 2012 m. sukurtoje Vilniaus miesto inžinerinių geologinių duomenų bazėje ir parengtuose žemėlapiuose.

Labai svarbu, pasak LGT direktoriaus Jono Satkūno, kad projektuojant statinius naujuose sklypuose ar rekonstruojant jau esamus statinius būtų remiamasi projektinių inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų, kurie yra privaloma statybinių tyrimų dalis, duomenimis. Jeigu šie duomenys nėra patikimi, neįmanoma saugiai tvirtinti pamatus rekonstruojant senus statinius ir projektuoti naujus, šiuolaikinius statinius. Tokie duomenys būtini vertinant inžinerines geologines sąlygas, šlaitų stabilumą, parenkant būdus esamoms nuošliaužoms stabilizuoti ir kitas aplinkos apsaugos priemones. Jais turėtų naudotis Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių administracijos, teritorijų planavimo dokumentų rengėjai, inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų vykdytojai, projektavimo ir statybos įmonės, aplinkos inžinerijos, aplinkosaugos bei aplinkotvarkos institucijos.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups