iVilnius.lt

Liepos 20 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

„Lidl“ inicijuotą vokiečių verslo kalbos kursą baigė pirmoji ISM studentų laida (0)

2015-06-08
Nuotr.: ISM
ISM Vadybos ir ekonomikos universitete mažmeninės prekybos tinklo „Lidl“ inicijuotą vokiečių verslo kalbos pasirenkamąjį kursą baigė pirmoji studentų laida. Universiteto atstovų teigimu, kurso dalyviams atsivers geresnės galimybės įsidarbinti vokiečių kapitalo bendrovėse bei dalyvauti stažuotėse ar akademiniuose mainuose vokiškai kalbančiose šalyse.

Devynis mėnesius trukusiame pasirenkamajame kurse mokėsi 20 ISM studentų. Kursą sudarė ir dėstė ISM universiteto docentas dr. Daumantas Katinas. Jo metu studentai gilino vokiečių kalbos rašymo, skaitymo bei kalbėjimo įgūdžius, kūrė prezentacijas, bendravo su vokiečių verslininkais, „Lidl“ atstovais, susipažino su Vokietijos verslo kultūra.

„Mūsų ir „Lidl“ požiūris į ateities specialistus sutampa, todėl ir gimė šis kursas, kurio pirmąja laida jau galime džiaugtis. Visada siekiame, kad privatus verslas aktyviai prisidėtų, kuriant universitete dėstomų dalykų programas. Taip užtikriname, kad studentų gaunami įgūdžiai po universiteto baigimo darbdavių yra vertinami geriausiai“, - teigia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Alfredas Chmieliauskas.

Pasak jo, universitetas ir toliau nuosekliai plės bendradarbiavimą su verslu, kuriant programas, suteikiančias studentams konkurencinį pranašumą darbo rinkoje.

Dr. D. Katinas pasidžiaugė tuo, kad lietuviai pamažu iš naujo atranda Vokietiją ir vokiečių kalbą, kuri šiuo metu, renkantis mokytis užsienio kalbų mokyklose ar universitetuose, nėra labai populiari, tačiau tarpukariu buvo pati populiariausia užsienio kalba.

„Šis kursas studentams suteikia naujų galimybių – išmokti vokiečių kalbą, kuri Europoje turi daugiausia gimtakalbių ir yra viena iš trijų oficialių Europos Sąjungos darbo kalbų, pagilinti jau esamas vokiečių kalbos žinias: taip pat iš arčiau susipažinti su Vokietijos įmonėmis, gauti informacijos apie mūsų šalių ekonominį bendradarbiavimą“, - teigė dr. D. Katinas.

Anot jo, kurso metu įgytos žinios suteikia studentams dar daugiau progų teikti paraiškas dėl studijų ar stažuočių Vokietijoje pagal Vokietijos akademinės mainų tarnybos,  ar pagal kitų Vokietijos fondų mokslo ir studijų rėmimo programas. Be to, vokiškai kalbantys studentai gali atlikti praktiką Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmuose, lengviau rasti darbą Vokietijos arba bendrose Lietuvos-Vokietijos įmonėse.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups