iVilnius.lt

Liepos 20 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Mokykla „Pažinimo medis“ - atvira pokyčiams ir inovacijoms (1)

2015-01-19
Nuotr.: Mokykla „Pažinimo medis“
„Vaikui jau greit septyneri...“- Nerimastingos mintys sukasi tėvelių galvose- „kokią mokyklą pasirinkti? Kur mano vaikui būtų geriausia? Kur mano numylėtasis jaustųsi saugus, laimingas ir nuosekliai semtųsi žinių, kur rasti mokytojus, kuriais galime pasitikėti?“. Šie klausimai dažniausiai kyla tėvams, kurių atžalos jau tuoj turės peržengti mokyklos slenkstį.

Vilniuje yra didelis privačių pradinių mokyklų pasirinkimas, tačiau labiausiai primenanti namų jaukumą yra Pradinė mokykla „Pažinimo medis“, įsikūrusi Vilniaus Fabioniškių mikrorajone. Vos įžengus į mokyklą, kvepia ne kuo kitu, o namais: šviežias ekologiškas maistas, šilta ir jauki aplinka, besišypsančios mokytojos ir vaikai nuteikia maloniai. Koks gi šios mokyklos dienos ritmas? Kokia taikoma mokymo metodika? Kokiais principais remiasi ugdymas? Ką patirs mano vaikas, visą dieną praleidęs šioje mokykloje?

Pradinė mokykla „Pažinimo medis“- ypatinga tuo, kad čia mokymas yra paremtas humanistinės pedagogikos principais ir kritinio mąstymo modeliu. Kritinio mąstymo metodikoje vaikai mokosi ne tiek įsimindami dalykus, kiek patys aktyviai ieškodami informacijos, ją išbandydami praktiškai, per bendrą veiklą, eksperimentus, vėliau darydami išvadas ir apibendrinimus. Tokiu būdu informacija yra ne tik geriau įsimenama, bet ir suprantama, įsisąmoninama, mokantis ją pritaikyti praktiškai, įprasminti savo patirtį. Skatinamas aktyvus mokymasis, mokinio dalyvavimas pamokoje, jo emocinis ir intelektinis įsitraukimas.

Mokykloje organizuojamos papildomos vaikų veiklos: šokiai, plaukimo pamokos, rytų kovos menai, judesio išraiškos, menų, darbų, bandymų- eksperimentų užsiėmimai. Pats mokyklos pavadinimas leidžia suprasti, kad čia vaikas ateina pažinti pasaulį, o jam padeda išradingų ir kūrybiškų mokytojų komanda, kartu su tėvais ir vaikais kurianti mokyklą, kurioje gera.

Diena „Pažinimo medžio“ pradinėje mokykloje sudėliota taip, kad būtų tenkinami visi vaiko poreikiai: mokymosi, maitinimo, gryno oro, žaidimo, bendravimo bei papildomo neformaliojo ugdymo. Diena prasideda ryto ratu, kuriame aptariame svarbiausius dienos įvykius Po to seka pamokos, po pamokų pietaujame, po pietų keliaujame į lauką. Lauke vaikai praleidžia nemažai laiko, nes yra savas uždaras kiemas, supynės, čiuožykla. Vaikai, pakvėpavę gryno oro, grįžta į vidų, čia pailsi, skaito knygeles, žaidžia stalo žaidimus, po to valgo pavakarius. Po pavakarių sėda ruošti namų darbų arba individualių užduotėlių, kurias skiria mokytoja.  Paskutinė valanda popietinėje grupėje yra skiriama neformaliam ugdymui.

Šiuo metu mokykloje „Pažinimo medis“ yra visos 4 pradinės klasės. Juos moko dvi pagrindinės pradinių klasių mokytojos. Mokykla auga ir plečiasi. Nuo 2015 m. rugsėjo pirmosios laukiame gausaus mokinių būrio.

Norinčius daugiau sužinoti, pažinti ir susipažinti su mūsų mokykla kviečiame į šiuos mokyklos renginius:

  1. Mokyklos pristatymas tėvams- vasario 3 d., 18 val. (vieta bus patikslinta);
  2. Kūrybines dirbtuvės- vasario 15 d. PC Panorama (11:30-14:30).
  3. „Kelionė į mokslininkų šalį“ – atvirų durų diena - vasario 20 d., 16:30- 18.00 val. adresu Fabijoniškių g. 30
  4. Kovo 30 d. – balandžio 3 d. pusės dienos atvira vaikų stovykla;

Mokykla organizuoja saviugdos klubą, kuriame:

Vasario 23 d., 18 val. saviugdos klube turime svečią – Vytautą Gaidamavičių. Jis kalbės apie koučingo principų/technikų taikymą santykiuose su vaikais. Vytautas Gaidamavičius yra harmoningos asmenybės treneris, turintis virš 15 metų vadovavimo bei 10 metų mokymo ir konsultavimo patirties. Žinomas, kaip sertifikuotas Brian Tracy treneris Lietuvoje, bei projekto „Kitas Variantas mokytojams“ lektorius ir treneris. Stažavosi ir kėlė kompetenciją JAV, Skandinavijos šalyse ir kitur.

Kovo 4 d., 18 val. rankdarbių klubas, kurio metu turėsime galimybę neformalioje aplinkoje dalintis savo patirtimi auginant, auklėjant ir ugdant vaikus.

Kovo mėn. (data tikslinama) saviugdos klube turėsime svečią – Aušra Stauskienę, kuri mums pasakos apie Humanistinės pedagogikos principus bei jų praktinį taikymą mokykloje. Aušra Stauskienė yra pradinių klasių mokytoja, daug metų dirbusi su pradinukais, sukūrusi integralaus ugdymo mokyklą Vilniuje, šiuo metu konsultuojanti tėvus bei pedagogus, skaito paskaitas ugdymo temomis.

Balandžio 13 d., 18 val. saviugdos klube vėl svečiuosis Vytautas Gaidamavičius su tema  „Emocinis intelektas šeimoje“. 

Balandžio 23 d., 18 val. rankdarbių klubas, kurio metu turėsime galimybę neformalioje aplinkoje dalintis savo patirtimi auginant, auklėjant ir ugdant vaikus.

Gegužės 6 d., 18 val. rankdarbių klubas, kurio metu turėsime galimybę neformalioje aplinkoje dalintis savo patirtimi auginant, auklėjant ir ugdant vaikus.

Gegužės 13 d. ,18 val. saviugdos klube svečiuosis Audronė Kancė su tema „Požiūris į santykį tarp laisvių ir ribų šeimoje bei mokykloje“. Audronė yra „Namų darželio“ bei mokyklos „Pažinimo medis“ įkūrėja, vadovė, psichologė bei geštalt psichoterapijos praktikė. Į Saviugdos klubo susitikimus prašysime registruotis iš anksto (paspaudus nuorodą):

Visi Saviugdos klubo susitikimai vyks mokykloje „Pažinimo medis“. Saviugdos klubo svečiai yra savanoriai, kuriems svarbu dalintis savo žiniomis bei atradimais su kitais. Todėl apmokėjimas už jų paskaitas vyksta „krepšelio“ principu (kiek kas gali ar kiek jaučiasi gavęs)

Daugiau sužinoti apie mokyklą, pasklaidyti nuotraukas galite interneto svetainėje www.pazinimo-medis.lt  arba socialiniame tinkle Facebook (Pradinė mokykla „Pažinimo medis“). Kviečiame mums paskambinti ir susitarti dėl susitikimo tel. 8*652 03099 (Audronė) ar rašydami el. paštu: audrone@ugdymoprojektai.lt. Sekite mūsų naujienas tinklapyje www.pazinimo-medis.lt bei „Pažinimo medžio“ Facebook puslapyje.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Mokykla „Pažinimo medis“ Mokykla „Pažinimo medis“ Mokykla „Pažinimo medis“ Mokykla „Pažinimo medis“
Komentarai (1)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups