iVilnius.lt

Rugpjūčio 13 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Registracija į sostinės darželius prasidės kovo 25 dieną (0)

2015-03-13
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad registracija į sostinės darželius internetu ir Savivaldybėje prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto.

Nepriklausomos kompanijos IBM, UAB „DPA" ir UAB „BAIP, atlikusios priėmimo į darželius sistemos konfigūracijos pakeitimus saugumui užtikrinti, papildomus sistemos apkrovos ir saugumo testus, pranešė, kad sistema - saugi.

Savivaldybė gavo Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje neprieštaravimą registraciją pradėti 8 val. ryto.

Elektroninė registracijos sistema buvo sukurta pačių vilniečių gerovei, tad Savivaldybė ragina tėvus registruoti vaikus internetu, kad nereikėtų ilgai stovėti eilėse savivaldybėje: www.vilnius.lt → Prisijungti → Mano meniu → Švietimas → Mano darželis.

Šiemet pirmenybė teikiama tiems mažiesiems vilniečiams, kuriems pernai nebuvo skirta vieta darželyje. Prašymai, kurie buvo registruoti pernai, galioja ir iš naujo registruotis nereikia. Sudarant darželių eiles, pirmumas teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Vilniuje, teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Daugiau informacijos apie prioritetus ir eilių sudarymo tvarką galite rasti www.vilnius.lt/darzeliai.

Savivaldybė primena, kad visi nepatogumus dėl sustabdytos registracijos patyrę tėveliai, kurių vaikai pradės lankyti darželius ir lopšelius nuo šio rugsėjo, pirmąjį mėnesį bus atleisti nuo vaiko ugdymui skirto mokesčio (14,48 eurų).

Vaikai į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bus registruojami iki balandžio 30 dienos. Pasibaigus vaikų priėmimas į darželius šiems metams, nuo rudens į darželius bus galima registruoti nuolat, nelaukiant konkrečios datos.

Siekiama, kad ši sistema būtų tik formalumas ir vietų darželiuose užtektų visiems. Prioritetas visuomet buvo ir yra vietų darželiuose kūrimas: per ketverių metų kadenciją Vilniuje jų įkurta daugiau nei 3600 (2009-2010 m. - 460 naujų vietų). Šiemet Santariškėse atidarytas naujas vaikų lopšelis-darželis, kurį lanko apie 240 vaikučių.

Dar šiemet duris atvers 4 vaikų darželiai (apie 1000 naujų vietų): Viršuliškėse, Žirmūnuose, Antakalnyje ir tarp Pašilaičių bei Šeškinės. Registruotis bus galima į tris iš jų, išskyrus Viršuliškių darželį, į kurį registracija prasidės, kai tik darželis bus įsteigtas. Rengiami dokumentai naujiems darželiams Pilaitėje ir Balsiuose, skelbiamas konkursas statyti naują darželį Visoriuose.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups