iVilnius.lt

Liepos 21 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Sostinės mokymo įstaigas skatins rūšiuoti (0)

2015-03-02
Nuotr.: Bigstock
Atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“ kviečia sostinės mokymo įstaigas jungtis prie atliekų rūšiavimo iniciatyvos ir mokytis rūšiuoti paprasčiau ir linksmiau. Užsiregistravusiems dalyviams bendrovė įrengs novatoriškas bei mažai vietos užimančias atliekų rūšiavimo sistemas „KlikLT“. Kiekvienoje mokymo įstaigoje „VSA Vilnius“ įrengs sistemą su specialiais kabliukais, ant kurių moksleiviai galės kabinti maišus su jau išrūšiuotomis antrinėmis žaliavomis.

Senamiestis yra vienintelis Vilniaus rajonas, kuriame atliekų rūšiuojama labai mažai dėl galimybių stokos: pastatyti rūšiavimo konteinerių neįmanoma dėl erdvės trūkumo, prie daugelio kiemų neįmanoma privažiuoti, Todėl „VSA Vilnius“ ypač skatina senamiesčio mokymo įstaigas aktyviai rūšiuoti ir skelbia konkursą „DALYVAUK, RŪŠIUOK, KABINK su KLIKLT!!!", kuriame dalyviai galės pademonstruoti savo kūrybiškumą kurdami svajonių  atliekų rūšiavimo dėžes.

„Tikime, kad būtina skatinti ir mokyti visuomenę, o ypač moksleivius, studentus, darželinukus, atsakingo vartojimo kultūros bei ekologiško elgesio tinkamai rūšiuojant buitines atliekas. Manome, kad tik išmokinę jaunąją kartą saugoti ir puoselėti gamtą užauginsime sąmoningų vartotojų kartą. Tam, kad atliekų rūšiavimas būtų įdomesnis nusprendėme į tai pažiūrėti kiek kūrybingiau ir prašome vaikų sukurti savo svajonių dėžės, kurioms žinoma jokių apribojimų nėra. Konkurse dalyvaujantys kūrėjai galės vertinti ir balsuoti už kitas svajonių dėžes, o mėnesio gale pačios populiarios dėžės autorių grupę apdovanosime. Manome, kad grįžę vaikai po mokyklos tėveliams ne tik galės papasakoti kodėl reikia rūšiuoti, bet ir parodys kaip taisyklingai tai reikia daryti savo sukurtoje unikalioje rūšiavimo dėžėje. Mokiniai visas svajonių rūšiavimo dėžėse su maišais surinktas antrines žaliavas galės tiesiog kabinti ant „KlikLT sistemos mokyklose“, - teigė „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

„VSA Vilnius“ paskelbtame konkurse „DALYVAUK, RŪŠIUOK, KABINK su KLIKLT!!!" sostinės mokyklų moksleiviai visą kovo mėnesį galės kurti savo svajonių rūšiavimo dėžės ir už kūrybingiausią autorių balsuoti „VSA Vilnius“ Facebook puslapyje. Daugiausiai balsų surinkęs dalyvis bus paskelbtas balandžio pirmą dieną. Konkurso laimėtoją „VSA Vilnius“ apdovanos edukacinę ekskursija  „Pamatyk rūšiavimo procesą su VSA Vilnius iš arti“ visai klasei ir 200 eurų kuponu pramogoms PPC „OZAS“.

„KlikLT“ sistemą sudaro specialūs stulpeliai ir  kabliukai, ant kurių galima tiesiog pakabinti šiukšlių maišus su išrūšiuotomis antrinėmis žaliavomis. Tokia sistema labai paprasta ir patogi tiek gyventojui, tiek atliekų vežėjui. Oficialus „KlikLT“ sistemos platintojais Lietuvoje, „VSA Vilnius“ šį sprendimą jau pasiūlė sostinės senamiesčio gyventojams, privatiems bei verslo klientams ir artimiausiu metu planuoja sistemą išbandyti ir kituose Vilniaus miesto rajonuose.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups