iVilnius.lt

Liepos 16 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

Vaiko vietą Vilniaus darželiuose lems ne loterija, o vaiko amžius (0)

2015-04-27
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybė
Viename sostinės darželių šiandien vyko Savivaldybės spaudos konferencija, kurioje aptartos darželių problemos Vilniaus mieste, jų sprendimo būdai ir kompensacijos tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius.

„Nesuprantama, kaip mygtuko paspaudimo laikas gali būti vienas kriterijų gauti vietą darželyje. Praėjusios kadencijos valdžios skubotas sprendimas - prašymus į darželius priimti nuolat - artimiausiame tarybos posėdyje bus stabdomas. Siūlysime vietas skirti pagal amžių. Pavyzdžiui, vis dar negavusiam vietos darželyje keturmečiui bus didesnė tikimybė patekti į darželį, nei trimečiui," - sako Vilniaus meras R. Šimašius.

Naujoje tvarkoje keisis eilių sudarymo principas: bus svarbus ne prašymo užregistravimo laikas, o vaiko amžius. Nauja tvarka galios besirengiantiems darželius lankyti nuo 2016 metų.

Artimiausiuose tarybos posėdžiuose bus teikiama dar viena naujovė – „darželio krepšelis". Meras siūlys vietos valstybiniame darželyje negavusiems vilniečiams skirti 100 eurų kompensaciją, kuri padėtų tėvams leisti mažylį į privatų darželį.

Privačius darželius sostinėje lanko apie 3 000 vaikų. Nutarus dalinai  kompensuoti tėvų išlaidas, privačiuose darželiuose vaikų daugės. Skaičiuojama, kad kompensacijoms šiemet prireiks apie 1,6 mln. eurų. Lėšų atsirado iš naujo įvertinus investicijų programos lėšas.

Šiemet į Vilniaus darželius užregistruota apie 8,3 tūkst. prašymų, apie 3000 laukė eilėje darželių nuo praėjusių metų. Iš darželių į mokyklas nuo rudens išeis apie 6000 vaikų. Išspręsti vietų vaikų darželiuose problemą sostinėje šiuo metu yra vienas svarbiausių naujosios valdžios prioritetų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups