iVilnius.lt

Gegužės 27 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

VGTU ir „Bentley Systems“ sujungs jėgas skaitmeninės statybos srityje (0)

2015-02-04
Nuotr.: VGTU
Lietuvoje sparčiai besivystant informacinių technologijų naudojimui statybų sektoriaus veikloje, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė sutartį su tarptautine korporacija „Bentley Systems“ dėl „BIM akademijos“ (angl. Building Information Modelling) universitete steigimo. VGTU koordinuos šios akademijos veiklą visose Baltijos šalyse.

„BIM akademija“ įsikurs VGTU jau veikiančio Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centro pagrindu. Prieš metus įkurtame centre sukaupta visa jaunųjų skaitmeninės statybos profesionalų rengimui reikalinga infrastruktūra, įranga ir komanda.

„VGTU ir „Bentley Systems“ partnerystė suteiks proveržį skaitmeninės statybos srityje ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse. VGTU yra visame regione pripažintas universitetas, pirmaujantis technologijų srityje, o „Bentley Systems“, plečianti savo veiklą ir Lietuvoje, yra pasaulinė programinės įrangos svarbiausiems infrastruktūros projektams tiekėja, tad aukštojo mokslo ir verslo pastangų sujungimas užtikrins tvarią skaitmeninės statybos kompetencijų plėtrą,“ – pasakojo „Bentley Systems“ kuruojamos „BIM akademijos“ direktorius David G. Robertson.  

„BIM akademijai“ atiteks svarbi užduotis – keisti specialistų mąstyseną ir parodyti jiems skaitmeninės statybos technologijų teikiamą naudą. Todėl jos veiklos neapsiribos tik studentų mokymu – bus rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai, organizuojamos konferencijos, seminarai, kuriuose savo patirtimi iš konkrečių skaitmeninės statybos projektų dalysis tiek „Bentley Systems“ atstovai, tiek įvairių įmonių vadovai, savivaldybių delegatai ir kt. Tikimasi, kad tai paskatins įvairios patirties turinčius specialistus pradėti taikyti statinių informacinio modeliavimo procesus savo profesinėje veikloje.

„Atsižvelgiant į istorinę VGTU raidą ir ruošiamų specialistų profilį, statinio informacinio modeliavimo technologijų vystymas yra strateginė universiteto kryptis. Jos kompleksiškai integruojamos tiek į mokslinius tyrimus, tiek į mokymo programas. Įkūrę skaitmeninei statybai skirtą centrą pradėjome aktyvesnius kompetencijų ugdymo, inovacijų kūrimo, skatinimo bei perdavimo rinkos dalyviams procesus, o dabar, sulaukę stipraus partnerio paramos, šias veiklas dar labiau išplėsime,“ – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Numatyta, kad VGTU rengdama naujas su skaitmeninės statybos technologijomis susijusias magistrantūros bei doktorantūros studijų programas remsis „Bentley Systems“ parengtomis gairėmis, mokymų metodologijomis ir teikiama programine įranga.

VGTU ir „Bentley Systems“ pasirašyta sutartis apibrėžė tai, kad pirmiausia „BIM akademijos“ specialistų dėmesys bus skiriamas svarbiems infrastruktūros objektams, pavyzdžiui, „Railbaltica“ vėžės tiesimui ir skatinimui skaitmeninę informaciją panaudoti įvairiuose projekto etapuose – projektavime, statyme, medžiagų skaičiavimuose, eksploatacijoje ir t.t. Informacijos kaupimas skaitmeniniu formatu ir glaudus bendradarbiavimas visiems projekto dalyviams padėtų dirbti efektyviau.

Korporacijos „Bentley Systems“ ir universiteto glaudus bendradarbiavimas prasidėjo dar praėjusiais metais, kai buvo pasirašyta strateginės partnerystės sutartis dėl bendrų pastangų siekiant pritraukti studentus į inžinerines specialybes ir jų ruošimo rinkai taikant modernias šiuolaikines inžinerinio projektavimo technologijas pagal įvairias studijų programas.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups