iVilnius.lt

Birželio 01 13°C

Švietimas
Pagrindinis > Naujienos

VU Matematikos ir informatikos fakultetas įsikurs moderniame pastatų komplekse (0)

2014-07-31
Nuotr.: Paleko ARCH studija
Sostinės Visorių informacinių technologojų parke netrukus iškils naujas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) pastatų kompleksas. Naujajame komplekse įsikurs šiuolaikinius mokslo reikalavimus atitinkančios fakulteto auditorijos, laboratorijos bei biblioteka. Bendra projekto vertė - apie 85,5 mln  Lt.

Naujojo komplekso projektą parengė ir įgyvendina projektavimo ir inžinerinio konsultavimo bendrovė „Baltic Engineers". Planuojama, kad 18 tūkst kv. m pastatų komplekso projektavimo darbai baigsis bei statybų rangovo konkursas įvyks iki šių metų gruodžio mėnesio.

„Siekiame, kad naujame fakultete būtų pritaikyti tokie architektūriniai ir techniniai sprendimai, kurie leistų mokymosi procesą padaryti šiuolaikiškesniu. Nors to nereikalauja sutartiniai įsipareigojimai, nusprendėme projektuoti naudodami progresyvią pastato informacinio modeliavimo 3D technologiją - BIM", - sako „Baltic Engeneers” generalinis direktorius Darius Kvedaras.

Pasak jo, modernus VU MIF pastatas bus ypatingas techninėmis savybėmis. „Baltic Engeneers” specialistai siekia, kad pastatas būtų draugiškas aplinkai, ilgaamžis ir racionalus. Pastato fasadų kompozicija atrinkta iš trijų visiškai skirtingų variantų.

D.Kvedaro teigimu, pastato fasado forma ir aukštis yra palankiausi inžinerinių sistemų įrengimui, todėl investicijos joms įrengti ir prižiūrėti bus santykinai mažiausios. Pastato fasadas suprojektuotas taip, kad numatytos mokymosi ir poilsio zonos šiltuoju metų laiku kiek įmanoma ilgiau būtų šešėlyje. Taip sumažės išlaidos patalpų šaldymui. Šiluma ir šaltis pastatui bus tiekiami iš geoterminės jėgainės sumontuotos po pastatu.

Naujojo VU MIF komplekso projekte numatyta įrengti vieną moderniausių duomenų centrų šalyje, kuris užims vos 121 kv. m. Tai yra 40 kartų mažesnis plotas lyginant su dar sovietmečiu statytu, jau nebenaudojamu senuoju skaičiavimo centru, stovinčiu greta.

Projekto architektais „Baltic Engineers" pasirinko „Paleko ARCH studiją", prieš keletą metų suprojektavusią VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC) Saulėtekyje.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups